SİNCAN HABERLERİ / Ankara

 • Antalya'da Otobüs Sürücüsüne Saldıran Yolcu Ankara'da Gözaltına Alındı Hareket halindeki otobüsün şoförü ile kavga eden kişi, başkentteki iş yerinde yakalandı.
 • Tedavisinin Ardından Tutuklandı Ankara’da küçük yaştaki kız çocuğunu eliyle taciz eden ve küçük kızın babası tarafından cinsel organından bıçaklanan şahıs, tedavisinin ardından tutuklandı.
 • Küçük Yaştaki Kızı Eliyle Taciz Eden Şahıs Tutuklandı Ankara’da küçük yaştaki kız çocuğunu defalarca eliyle taciz eden ve küçük kızın babası tarafından cinsel organından bıçaklanan şahıs tutuklandı.
 • Akıncı Üssü Davasında Sanık Savunmaları Tamamlandı FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 460 sanıklı Akıncı Üssü davasında, sanıkların ilk savunmaları sona erdi.
 • Mahkeme Başkanından Akıncı'da Yakalanan 'Sivil İmam'a Tepki FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 460 sanıklı Akıncı Üssü davasına, 'sivil imam' olduğu belirtilen Harun Biniş'in çapraz sorgusu ile devam edildi Darbe girişiminden sonra Akıncı Üssü yakınlarında yakalanan Biniş'in çapraz sorgusunda, kendisine yöneltilen sorulara dolaylı cevaplar vermesi üzerine Mahkeme Başkanı Selfet Giray, tepki gösterdi Selfet Giray: 'İki gündür savunmalarını dinliyoruz. Kendini sıradan bir mühendis olarak tanıtmıştın ama tarihten, mitolojiden örnekler vererek adeta konferans verir gibi savunma yaptın. Dolayısıyla arsa bakmaya giden alelade bir mühendis olmadığın ortaya çıkıyor'
 • Başkan Ercan Muhtarlarla Bir Araya Geldi Göreve geldiği ilk andan itibaren istişarelere önem veren Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Kültür Evi’nde düzenlenen muhtarlar toplantısına katıldı.
 • Akıncı Üssü Davasında 'Sivil İmam' Biniş Savunmasını Tamamladı FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 460 sanıklı Akıncı Üssü davasında, 'sivil imam' olduğu belirtilen Harun Biniş savunma yaptı Davanın dün görülen celsesinde, Akıncı Üssü'ndeki görüntülerine 'montaj' yapıldığı iddiasında bulunan Biniş, bugünkü celsede de görüntülerde 'güncelleme' yapılarak kendisinin eklendiğini ileri sürdü Davanın görülmesine yarın Biniş'in çapraz sorgusu ile devam edilecek.
 • Yenikent-Temelli Yolu 2019'Da Açılacak Vali Ercan Topaca, 8 Ağustos 2017’de temeli atılan Yenikent-Temelli yolunun yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
 • Jandarma Genel Komutanlığı Darbe Girişimi Davası FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • '15 Temmuz'a En Küçük Bir Katkısı Olan Hesap Verecek' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı: '15 Temmuz hain darbe girişiminde en küçük bir katkısı bulunan adalet karşısında hesabını verecek. Türkiye Cumhuriyeti adaleti açısından, demokrasimiz adına çok önemli bir süreç'
 • Başkan Ercan'dan Esnaf Ziyareti Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan "Sincanımız ve vatandaşlarımız her şeyin en güzeline layık" dedi.
 • GÜNDEM / 10 Temmuz 2018 ANADOLU AJANSI.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 10 Temmuz 2018 ANADOLU AJANSI.
 • Akıncı Üssü Davası FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 460 sanıklı Akıncı Üssü davasında, 'sivil imam' Harun Biniş'in savunması alındı.
 • Darbe Sanığı Görüntüleri İnkar Etti FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin davaya devam edildi Darbeciler tarafından başından vurularak yaralanan TEM Daire Başkanı Turgut Aslan ile şehit edilen koruması polis memuru Hasan Gülhan'ın alıkonulması eyleminde yer aldığı iddia edilen sanık eski teğmen Seyfullah Demir savunma yaptı Sanık Demir, TEM Başkanı Aslan'ı alıkoyduğu anların da yer aldığı karargahın güvenlik kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerini inkar etti.
 • Dink Cinayeti Sanığı Eski Yarbay, Darbe Davasında Savunma Yaptı FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin davada, Hrant Dink cinayeti davasının sanığı eski yarbay Muharrem Demirkale savunma yaptı Sanık Demirkale, görev yeri olmadığı halde Jandarma Genel Komutanlığı karargahına, terör saldırısı olduğu gerekçesiyle gittiğini iddia etti.
 • Sivil İmamdan 'Montaj' Savunması FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 460 sanıklı Akıncı Üssü davasında, İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi'nde haklarında dava açılan ve Akıncı Üssü davası ile birleştirilmesine karar verilen 'sivil imam' Harun Biniş'in ek savunmaları alındı Sanık Biniş, soruşturma aşamasında kendisine gösterilen Akıncı Üssü'nde çekilen fotoğrafın 'montaj' olduğunu ileri sürdü
 • Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Ücretleri ASO'dan Ankara Sanayi Odası, üyesi olan firmalarda çalışan işçilerin zorunlu mesleklerdeki Mesleki Yeterlilik Belgesi sınav ücretlerini ödeme kararı aldı. Branşlara göre 500 ile bin lira arasında yer alan sınav ücretleri, firmaların işçileri adına müracaatı ile ASO tarafından ödenecek.
 • 'Mesleki Yeterlilik Belgesi' Sınav Ücretlerini ASO Ödeyecek ASO, üyesi olan firmalarda çalışan işçilerin, belge zorunluluğu bulunan mesleklerdeki, branşlara göre 500 ila bin lira arasında değişen mesleki yeterlilik belgesi sınav ücretlerini karşılayacak.
 • Başkent'te Toplu Nikah Hazırlıkları Başladı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği toplu nikah töreniyle bu yıl dünya evine girecek 218 çiftin, "bir ömür evet" diyeceği gün için geri sayım başladı.
 • Başkentliler Aktarmasız Ulaşımdan Memnun Başkentlilere yaklaşık 4,5 yıldır hizmet veren, “Sincan-Batıkent-Kızılay Metro Hattı” kesintisiz ulaşımın rahatlığını yaşamaya başladı.
 • Akıncı Üssü Davası FETÖ'nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 460 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.
 • 'Yeni Hat Vermiyoruz, Adaleti Tesis Ediyoruz' Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna:'Tümü Sincan hattında sefer yapan beyaz otobüsleri, daha önce yeşil otobüslerin gittiği hatlara dağıtıyoruz. Yeni bir hat vermiyoruz, yeni uygulama yapmıyoruz, haksızlığı, adaletsizliği düzeltmiş oluyoruz' 'Minibüsçülerle görüştük, adaleti tesis ettiğimizi onlara da söyledik. Hatlarına gelecek 35 otobüsün yolcularına etki edeceği düşünceleri var, hiç öyle bir şey değil' 'Beyaz otobüslerle ilgili de rahatsızlık vardı, küçüktü, yolcular rahat edemiyordu. O otobüsleri de büyütüyoruz. Normal otobüs haline getirmelerini söyledik'
 • Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nın Mutlu Günü Sincan Evcil Hayvanlar Parkı ve Mesire Alanı'nda 10 geyik yavrusu dünyaya geldi.
 • Sincan Evcil Hayvanlar Parkında Geyikler Yavruladı Sincan Evcil Hayvanlar Parkı ve Mesire Alanında 10 yeni geyik yavrusu dünyaya geldi.
 • Suç Makinesi 'Tırnakçı' Yakalandı Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'tırnakçılık' adı verilen yöntemle yankesicilik yaptığı belirlenen Nazlı P'yi suçüstü yakaladı Zanlının, 9 ilde benzer 13 ayrı suçtan arandığı ve 51 ayrı suç kaydının olduğu belirlendi.
 • Başkentte Ayakkabı Hırsızları Yakalandı Sincan'da bazı evlere hırsızlık amacıyla girdikleri ve çok sayıda apartmandan ayakkabı çaldıkları belirlenen iki kişi gözaltına alındı.
 • KKK Darbe Girişimi Davasında Tanıklar Dinlendi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin davada tanıklar dinlendi.
 • Darbe Sanığı Pilot Kontörlü Telefonlardan 64 Kez Aranmış FETÖ'nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 460 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi Darbe girişimi gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğünü bombaladığı tespit edilen eski pilot üsteğmen Mehmet Yurdakul'un ankesörlü hatlardan ardışık arama yöntemiyle 64 kez arandığı tespit edildi.
 • Başkentte Asayiş Sincan'da polis ekiplerince 3 ayrı operasyonda çeşitli suçları işledikleri gerekçesiyle 4 şüpheli yakalandı Düzenlenen operasyonlarda 270 paket kaçak sigara, bir ruhsatsız tabanca ve 3 saksı içerisinde hint keneviri ele geçirildi.
 • Polisi Şehit Eden Albay Halka Ateş Etmiş FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 sanıklı davaya, TEM Daire Başkanı Turgut Aslan'ı silahla öldürmeye kalkıştığı, Aslan'ın koruması Hasan Gülhan'ı da şehit ettiği belirtilen eski kurmay albay Erkan Öktem'in savunmasıyla devam edildi Tutuksuz sanık Uğur Erdoğan: 'Zırhlı araçların bulunduğu kısımda albay Erkan Öktem'i safari kıyafetli halde, elinde MP5 silahla gördüm. Burada (A nizamiyede) halka doğru hedef gözetmeksizin ateş ediyordu'
 • KKK Darbe Girişimi Davası FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin davada tanıklar dinlendi.
 • Turgut Aslan'ı Öldürmeye Çalışan Albay Masum Olduğunu Savundu FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 sanıklı davada, TEM Daire Başkanı Turgut Aslan'ı silahla öldürmeye kalkıştığı, Aslan'ın koruması Hasan Gülhan'ı da şehit ettiği belirtilen eski kurmay albay Erkan Öktem savunma yaptı Sanık Öktem: 'Darbeleri lanetliyorum' 'Sabaha kadar odamdan ve bulunduğum kattan hiç ayrılmadım. Sabaha doğru dışarıdan sesler gelmeye başladı. Koridorda biri 'uçaklar burayı bombalayacakmış' dedi. Ben de hayatımı kaybetmemek için karargahtan ayrılmaya karar verdim'
 • Akıncı Üssü Davası FETÖ'nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 460 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.
 • 'Teröristlerin En Ağır Şekilde Cezalandırılmasını İstiyoruz' Hakİş Genel Başkanı Mahmut Arslan: '(FETÖ'nün hain darbe girişimi) Yargı sürecinin daha da hızlı bir şekilde sonuçlanmasını ve hain teröristlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını, millet vicdanının da bunları görmesini istiyoruz. Uluslararası platformda da FETÖ terör örgütleri ve diğer örgütlerle yürütülen çalışmaları Hakİş olarak sonuna kadar destekliyoruz'
 • Başkan Ercan'dan Sincan Halkına Ziyaret Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Aile Yaşam Merkezi ile Belpa Yaşlılar ve Engelliler Merkezi’ni gezdi, hizmetler hakkında bilgi aldı.
 • TEM Başkanını Öldürmeye Çalışan Albaydan 'Duruşmayı Uzatma' Taktiği FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 sanığın yargılanmasına devam edildi TEM Daire Başkanı Turgut Aslan'ı silahla öldürmeye kalkıştığı, Aslan'ın koruması Hasan Gülhan'ı da şehit ettiği belirtilen eski kurmay albay Erkan Öktem, reddi hakim talebinde bulundu Öktem'in reddi hakim talebi, 'duruşmayı uzatmaya yönelik olduğu' gerekçesiyle reddedildi.
 • BÇG'nin 'Cunta' Olduğu Gerekçeli Kararda Ortaya Konuldu Gerekçeli kararda, BÇG'nin anayasal ve yasal olmayan bir görev ve yetki kullanarak Refahyol hükümetini hedef aldığı, bakanlıklar, belediyeler ve mülki amirlerle ilgili yasa dışı tespit ve fişlemeler yaptığı, hazırlanan eylem planları ve yürütülen bütün çalışmaların seçimle iş başına gelmiş meşru hükümetin devrilmesine yönelik olduğu tespitine yer verildi.
 • 28 Şubat Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı (5) Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinin gerekçeli kararı: Kararda, Batı Çalışma Grubu'nun yasal bir dayanağının bulunmadığı, 54. Hükümeti düşürmek için kurulduğu, sanıkların eylemlerinin cebir ve şiddet içerikli olduğu, amaç suçu gerçekleştirmek kast ve iradesi ile hareket ettikleri tespitleri yapıldı BÇG'nin faaliyetleri sonrasında, 54. Hükümetin 18 Haziran 1997'de istifa etmek zorunda kalmasının ardından, BÇG'nin yazışmalarında ve mesaj formundaki gizlilik derecesinin 'gizli'den 'hizmete özel' derecesine düşürüldüğü, daha önce 'BÇG' adı altında yapılan toplantıların, hükümetin istifa ettirilmesinden sonra 'İç Güvenlik Harekat Toplantısı' adı altında yapıldığına işaret edildi Gerekçeli kararda, sanık Çevik Bir'in, BÇG'nin faaliyetleri ve sonrasında 54. Hükümetin istifa ettirilmesi ile sonuçlanan sürece 'postmodern darbe' sözünü bizzat kullandığı ve bu şekilde bu dönemi ifade ettiği de yer aldı
 • 28 Şubat Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı (4) Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinin gerekçeli kararı: 'Dava konusu olayda, hükümeti cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etme eylemini gerçekleştirmek üzere, bir kısım sanıkların önceden gizlice ittifak etmiş oldukları anlaşılmaktadır' 'İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinin, müsnet suç yönünden bir hukuka uygunluk nedeni olarak ve Batı Çalışma Grubu'nun kurulmasının dayanağı olarak kabulüne hukuki imkan bulunmamaktadır'
 • 28 Şubat Davasının Gerekçeli Kararı Açıklandı (3) Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesinin gerekçeli kararı:'Sincan'ın işlek caddelerinde tankların ve zırhlı araçların yürütülmesi, 54'üncü Cumhuriyet Hükümeti'ni cebren düşürmeye, devirmeye elverişli bir eylem olarak kabul edilmiştir' 'Batı Çalışma Grubu, yasal dayanağı olmayan faaliyetlerde bulunmuştur'.
 • Tuğgenerali Rehin Aldıklarını İnkar Ettiler FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 sanığın yargılanmasına devam edildi Savunmaları alınan eski yüzbaşı Yener Ekinci ile eski üsteğmen Mehmet Nur Çinpolat, kamera kayıtlarına yansıyan görüntülere rağmen müşteki Tuğgeneral Veli Turan'ın rehin alınması ve olaylara ilişkin görüntüleri kabul etmediklerini savundu.
 • Darbe Sanığı General, Kendisine Karşı Çıkan Albayı Ailesiyle Tehdit Etmiş FETÖ'nün darbe girişimi sırasında KKK'deki eylemlere ilişkin davada tanık olarak dinlenen R.Y, sanık eski tuğgeneral Adem Boduroğlu'nun, birliklere mesaj çekilmesine karşı çıkan bir albayı ailesiyle tehdit ettiğini belirtti Tanık R.Y: 'Bodoroğlu, Albay Atilla Tanrıver'e, 'Albayım emir komuta bende. Kendini düşünmüyorsan çocuklarını düşün. Bir yıldır birlikte çalışıyoruz, hepinizi tanıyorum, bana burada kan döktürmeyin' dedi'
 • Genelkurmay Çatı Davası FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili sözde 'yurtta sulh konseyi' üyelerinin de aralarında bulunduğu 224 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
 • Tanınmamak İçin İsimlikleri Sökmüşler FETÖ'nün darbe girişimi sırasında KKK'deki eylemlere ilişkin davada tanıklar dinlendi Tanık O.K: 'Üniformalardaki isimlikleri sökülmüştü, bu nedenle o gece ilk kez gördüğüm rütbelilerin kim olduklarını bilmiyorum' Tanık S.Ç: 'O gece birçok rütbelinin isimlikleri üniformalarında yoktu, takılmamıştı. Bu nedenle kim olduklarını söylemek zor' Tanık A.S: 'Normalde karargahta kamuflaj giyilmezdi. Günlük kıyafetlerimizde isimlikler olurdu ancak bu askerlerin üniformalarında isimlikler sökülmüştü, kimler olduğunu bilmiyorum'
 • Suikast Timini Yöneten Sönmezateş 'Komutanları Alacağız' Demiş FETÖ'nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 460 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.
 • FETÖ'nün Askeri Yargı Yapılanmasına Yönelik Davada 8 Tahliye FETÖ’nün askeri yargı yapılanmasında yer aldıkları gerekçesiyle 136 hakim ve savcı hakkında açılan davada ara kararını açıklayan mahkeme, tutuklu 8 sanığın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.
 • FETÖ'nün Askeri Yargı Yapılanması Davasında Ara Karar Örgütün askeri yargıdaki yapılanmasını oluşturdukları iddiasıyla 136 kişinin yargılandığı davada 8 sanık tahliye edildi.
 • TBMM Avukatından FETÖ Sanığına Tepki FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 sanığın yargılanmasına devam edildi Savunmasında, soruşturma aşamasında verdiği beyanları ve kamera kayıtlarını inkar eden eski yüzbaşı Ramazan Karabulut'a TBMM avukatı Bilal Temel, 'Diğer şahısların ifadelerini, kamera kayıtlarını inkar ettiniz. 15 Temmuz'u anlatmaya gelince 3 cümle ile geçiştirdiniz. Siz 15 Temmuz gecesi Jandarma Genel Komutanlığında değil miydiniz, siz aslında yok musunuz?' diyerek tepki gösterdi
 • FETÖ Sanığı Güven'in Cezaevinde Ölümü Tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi'nde dün ölü bulunan eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven'in otopsisi tamamlandı İlk bulgulara göre ölüm nedeninin kalp krizi olduğu belirlendi.
 • Darbecilerin Sivilleri Vurma Emrine Karşı Çıkmış FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada tanıklar dinlendi Tanık er Y.B: 'Subay, bana 'Dışarıda gelen olursa sıkarsın' deyince ben de şehir merkezinde, cadde üzerinde bir yerde olduğumuzu hatırlatarak kime ateş edeceğimizi sordum. O da 'Polis ya da halktan biri gelirse sıkarsın' diye cevap verince, 'Onlar da bizden değil mi, polis ile halka neden sıkacağız? Ben böyle bir şey yapmam' dedim. İsimlikleri olmadığı için bunu söyleyenin kim olduğunu bilmiyorum'
 • FETÖ'nün Askeri Yargı Yapılanması Davası Örgüt yapılanmasında yer aldıkları iddiasıyla 136 sanığın yargılandığı davaya tanık beyanlarıyla devam edildi.
 • KKK Darbe Girişimi Davası FETÖ'nün darbe girişimi sırasında KKK'deki eylemlere ilişkin davada tanıklar dinlendi.
 • Metro, Sincan'dan Kızılay'a Aktarmasız Gidecek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna: 'Yarın sabahtan itibaren Sincan'dan Kızılay'a aktarmasız bir şekilde metro seferlerimiz başlamış olacak' 'Bu gece saat 12.00'den hemen sonra Konya yoluDikmen kavşağındaki trafik yönleri değiştirilecek. Ankamall önündeki Akköprü'deki çalışmalarda yine bu gece saat 12.00'de trafik güzergahları değişecek' 'Biz yeni projeleri ve yeni hatları yaygınlaştırarak Ankara'nın ulaşımında ağırlığın raylı sistemlere dönmesine gayret ediyoruz'
 • Başkan Tuna'dan Bir Ulaşım Müjdesi Daha Başkentlilerin 4,5 yıldır beklediği Sincan-Batıkent-Kızılay Metro Hattı’nın, Batıkent’ten itibaren hem Kızılay hem de Sincan istikametinde aktarma işlemi sona eriyor.
 • Akıncı Üssü Darbe Girişimi Davası FETÖ'nün darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 460 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.
 • Zeki Güven Cezaevinde Kalp Krizi Geçirerek Vefat Etti FETÖ/PDY terör örgütü yöneticiliğinden tutuklu Zeki Güven, Sincan Cezaevi’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
 • FETÖ Tutuklusu Zeki Güven, Cezaevinde Kalp Krizi Geçirerek Vefat Etti FETÖ/PDY terör örgütü yöneticiliğinden tutuklu Zeki Güven, Sincan Cezaevi’nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
 • FETÖ Sanığı Güven Cezaevinde Hayatını Kaybetti Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven'in kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği bildirildi.
 • MTA'dan Ruhsatlı 7 Jeotermal Alan İhalesi Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünce (MTA), 4 kentte 7 jeotermal kaynak ruhsat alanı ihale edilecek.
 • İçtimada Darbe Yapıldığı Söylenmiş FETÖ'nün darbe girişimi sırasında KKK'deki eylemlere ilişkin davada tanıklar dinlendi Tanık S.D: 'Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamı, içtima sırasında albay Hasan Yılmaz, yeni destek grup komutanı olduğunu söyleyerek, 'TSK yönetime el koydu' dedi'
 • Akıncı Üssü Davası FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davanın görülmesine dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal'ı derdest eden MAK ekibindeki sanıkların savunmasıyla devam edildi.
 • Jandarma Okullar Komutanlığı Davası Karar İçin Ertelendi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı'nda yaşanan eylemlere ilişkin 316 sanıklı davada, esasa ilişkin savunmaların tamamlanmasının ardından duruşma karar için ertelendi.
 • Abidin Ünal'ı Derdest Eden MAK'çılar İfade Verdi FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal'ı derdest eden MAK ekibindeki sanıklar savunma yaptı Sanıklardan eski üsteğmen Hüseyin Aslanbay, kovuşturma aşamasındaki ifadesinde geçen 'Moda Deniz Kulübü'nde 78 komutanı kelepçelediler, diğerleri içeride kaldı. Ben buna bir anlam veremedim.' beyanını kabul etmedi, komutanların kelepçelendiğini görmediğini öne sürdü
 • Zafer Nutku Atan Darbeci Albayın Kaybedişi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında KKK'deki eylemlere ilişkin davada tanıklar dinlendi Tanık M.B: '15 Temmuz akşamı içtimada tanımadığım bir albay 'TSK yönetime el koydu, yeni alay komutanınız benim, bu ya bir zafer ya da bir kaybediştir' dedi'
 • Jandarma Genel Komutanlığı Darbe Girişimi Davası FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe karargahındaki eylemlerle ilgili davada, eski teğmen Emrah Bulut tahliye edildi.
 • Abidin Ünal'ı Derdest Eden MAK'çılar İfadelerini Reddetti FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal'ı derdest eden MAK ekibindeki sanıklar savunma yaptı.
 • Cephanelik Kapısını Balyozla Kırmışlar FETÖ'nün darbe girişimi sırasında KKK'deki eylemlere ilişkin davada tanık olarak dinlenen M.A, darbecilerin cephanelik kapısını balyozla kırıp mühimmat ve silah aldıklarını söyledi
 • 'TSK Darbe Yaptı, Gazamız Mübarek Olsun' FETÖ'nün darbe girişimi sırasında KKK'deki eylemlere ilişkin davada tanık beyanları alındı Tanık H.U: 'Tanımadığım albay, 'TSK darbe yaptı, gazamız mübarek olsun, Allah yardımcımız olsun' dedi. Neler olduğuna anlam veremedik' Tanık F.K: 'Albay Hasan Yılmaz, herkesin duyacağı şekilde, 'TSK yönetime el koydu, hükümet çöktü, bundan sonraki destek kıtaları komutanı benim' dedi'
 • Komutanı Koruma Maksadıyla Hareket Etmiş FETÖ'nün darbe girişimi sırasında dönemin Hava Kuvvetleri Komutanını derdest edip Ankara'ya getiren MAK ekibinde yer alan eski astsubay Mesut Güney, komutanı koruma maksadıyla hareket ettiğini, darbe girişiminden haberdar olmadığını öne sürdü.
 1  2  ...  49 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !