SİNCAN HABERLERİ / Ankara

 • Sincan'da Kıraathane Buluşmaları Başladı Sincan Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi’nde “Kıraathane Buluşmaları” düzenleniyor. Her perşembe günü farklı konukları ağırlamaya hazırlanan “Kıraathane Buluşmaları” programının ilk konuşmacısı Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan oldu. Başkan Ercan gençlerle kültür sohbeti yaptı, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.
 • İrfan Sohbetleri Devam Ediyor Sincan Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen İrfan Sohbetleri devam ediyor. İrfan sohbetlerinin bu ayki konuğu ilahiyatçı-yazar Fatih Çıtlak oldu.
 • 'Yaşasın Doğu Türkistan, Kahrolsun Çin Zulmü' Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Çin, Doğu Türkistan’da bir soykırım gerçekleştiriyor" dedi. Yalçın, “Yaşasın Doğu Türkistan, kahrolsun Çin zulmü” diye de ekledi.
 • Memur-Sen, 81 İlden Çin'in İnsan Hakları İhlallerine Tepki Gösterdi Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Çin, Doğu Türkistan’da bir soykırım gerçekleştiriyor. Bunu yaparken de kendince meşrulaştırıcı bazı politik argümanlar geliştiriyor. Zaten modern dünyada bütün katliamlar, zulümler bu kılıf altında, yani masum gibi görünen teoriler ve politik söylemlerle gerçekleştiriliyor" dedi.
 • Sincan Belediyesi İki Sertifika Birden Aldı Sincan Belediyesinin TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem sertifikası yenilendi. Ek olarak TS EN ISO 10002 Vatandaş Memnuniyeti Sistem sertifikası almaya da hak kazandı. Sertifikalar Belediye Başkanı Murat Ercan’a takdim edildi.
 • Büyükşehir Belediyesinden 'Yemekte Balık Yaşam Boyu Sağlık' Projesi Ankara Büyükşehir Belediyesi doğru ve sağlıklı beslenme konusunda yaptığı çalışmalara, çocuklara balık yeme alışkanlığı kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği “Yemekte Balık Yaşam Boyu Sağlık Projesi” ile devam ediyor.
 • Şehit Yakınları Ve Gazilerden Cihangir İslam Hakkında Suç Duyurusu Şehit yakınları ve gaziler, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Sincan Belediyesinden Anlamlı Seminer Sincan Belediyesinin ev sahipliğinde, Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı Yazar Fatih Akbaba tarafından Lale Konferans salonunda ’İletişim Ailede Başlar’ konulu seminer verildi.
 • Sincan'da Millet Kıraathanesi Açıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tüm Türkiye’ye yayılacak Millet Kıraathanesi, Sincan’da da açıldı.
 • Ankara Büyükşehir'den Estetik Çalışmalar Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehircilik kurallarına uygun çağdaş ve modern bir şekilde Başkent’e yeni bir görünüm kazandırmayı sürdürüyor.
 • Aşık Veysel Sincan'da Anıldı Halk ozanı Aşık Veysel, doğum yıldönümünde Sincan Belediyesince düzenlenen etkinliklerle anıldı. Kültür Çadırında düzenlenen etkinlikte Aşık Veysel’in hem hayatı hem de sanatı anlatıldı; aşıklar da karşılıklı atışmalarda bulunarak sazıyla sözüyle Sincan halkına keyifli saatler yaşattı.
 • Başkent'te Tarım Destekleri Çeşitleniyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentte tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla uygulamaya koyduğu destekleri sürdürüyor. Başkentli çiftçilere arılı kovan ve tohum desteğinden sonra şimdi de “tarım makineleri ve ekipmanları” desteği sağlanacak.
 • HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısının Sonuç Bildirisi Açıklandı HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirisi paylaşıldı.
 • Sincan'da 'Muhtarlar Günü' Kutlaması Sincan Belediyesinde ’’19 Ekim Muhtarlar Günü’’ dolayısıyla bir program düzenlendi.
 • Sincan'da Sergi Heyecanı Sincan Belediyesinin Hobi ve Meslek Edindirme Kurslarında eğitim gören özel öğrencilerin el emeği göz nuru eserleri Kültür Çadırında sergilendi. Eserlerini sergilemenin mutluluğunu yaşayan kursiyerleri Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da yalnız bırakmadı.
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Parklarda Üst Düzey Güvenlik İçin Düğmeye Bastı Teknolojik devrim niteliğinde bir uygulama ile Başkent parklarında "Akıllı Park Projesi" hayata geçiriliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Kurtoğlu, "Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ’İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözünden yola çıkarak hizmetlerimize devam ediyoruz" dedi.
 • Akıncı Üssü Davasında 2 Tahliye 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde yaşanan eylemlere ilişkin açılan davada, tutuklu 2 sanığın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
 • Sincan Belediyesi Tiyatro Ekibi Okullarda Sincan Belediyesi şehir tiyatrosu ekibi interaktif tiyatro gösterisi ile öğrencilerle buluşuyor. "Sanal hayata değil, gerçeğe bağlan" adlı oyunda öğrencilere sanal dünyanın zararları eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.
 • Akıncı Darbecilerinin 'Montaj' Savunmasına Nokta Koyuldu Akıncı Üssü davasında yargılanan FETÖ’nün sivil imamlarının da arasında bulunduğu bazı sanıkların, mahkemede izletilen görüntülere "montaj" iddiası çürütüldü. Sanık ve avukatlarının talebi üzerine görüntüleri inceleyen Adli Tıp Kurumu uzmanları, "montaj veya manipülasyon bulgusuna rastlanılmadı" tespitini yaptı.
 • Başkan Ercan'dan Okul Ziyaretleri Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan okul ziyaretlerine devam ediyor. Yenikent Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ile 100.Yıl Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Gençler merak ettiklerini sordu; Başkan Ercan tüm samimiyetiyle soruları yanıtladı.
 • Ankaralılar Meclis'te Ankara Milletvekillerini Ziyaret Etti Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Prof Dr Emrullah İşler, Hacı Turan ve Nevzat Ceylan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • Suç Makinesi Cinayet Zanlısı, Polisin Sıkı Takibi Sonucunda Yakalandı Ankara’nın Sincan ilçesinde 29 Ocak’ta bir kişinin öldürülmesi olayının faili olduğu belirlenen ve 9 aydır polisten kaçan 19 yaşındaki katil zanlısı, İlçe Asayiş ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.
 • Sincan'da 'Sağlıklı Hayat Merkezi' Hizmete Açıldı Sincan Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğünün iş birliği ile “Sağlıklı Hayat Merkezi” hizmete açıldı.
 • Sincan Belediyesi Eğitime Destek Veriyor Sincan Belediyesi eğitime ışık tutmaya devam ediyor. İlçedeki tüm lise ve ortaokullarda “Verimli ders çalışma ve motivasyon” seminerleri düzenleniyor.
 • Genelkurmay Çatı Davasında 3 Tahliye Genelkurmay çatı davasında ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu 3 sanığın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.
 • Genelkurmay Çatı Davası Sanıkları Paralarının Peşine Düştü Genelkurmay çatı davasında duruşma savcısının mütalaasına karşı talepleri alınan sanıklardan bazıları para ve ziynet eşyalarının peşine düştü. Genelkurmay’da sivil vatandaşlara ateş ettiği görüntüleri ortaya çıkan tutuklu sanık eski Tuğamiral Sinan Sürer, eşinin ziynet eşyaları üzerine konulan tedbir kararının kaldırılmasını talep etti. Bir başka tutuklu sanık eski Kurmay Binbaşı Ahmet Yıldız ise darbe girişimi sonrasında odasında yapılan aramada ele geçirilen 32 bin 500 doların kendisine geri verilmesini istedi.
 • Sincan Belediyesi Aile Haftasını Kutladı Sincan Belediyesi “Aile Haftası” kapsamında bir program düzenledi. Programın konuğu ise Necmettin Nursaçan oldu. Sincanlı kadınların yoğun ilgi gösterdiği programda aile kurumunun maneviyatı ve önemine vurgu yapıldı.
 • Ankara'nın Başkent Oluşunun Yıl Dönümü Kutlandı Ankara’nın başkent oluşunun 95’inci yıl dönümü Ankara’da Birlik Derneğince düzenlenen programla kutlandı.
 • Sincan'da ''Sosyal Medyadan Sosyal Meydana' Adlı Gençlik Ve Spor Şöleni Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ’’Sosyal Medyadan Sosyal Meydana" adlı gençlik ve spor şölenine katıldı.
 • Başkent BELMEK Zengini Başkentli kadınlara yönelik yaptığı hizmetlere hız kesmeden devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadınların boş zamanlarını daha verimli şekilde kullanmalarının yanı sıra el becerilerini geliştirerek, aile ekonomisine katkı sağlamasına yardımcı olmak için açtığı Beceri ve Meslek Edindirme Kursları’na (BELMEK) her geçen gün yenilerini ekliyor.
 • Sincan'da ''Doğum Öncesi Ve Sonrası Annelik'' Eğitimi Sincan Belediyesi, doğum öncesi ve sonrasında daha bilinçli olmaları için anne adaylarına eğitim veriyor.
 • Güvenli İnternet Tırı Sincan'da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun güvenli internet tırının bu seferki adresi Sincan Ali Semerkandi İmam Hatip Ortaokulu oldu. Öğrencileri internet kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla yola çıkan tırda öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
 • HDP'li Demirtaş'a tahliye çıkmadı Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince 7 ayrı suçtan yargılanan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Demirtaş ile avukatlarının atılı suçlamalara ilişkin savunmalarını hazırlaması için son kez süre verilmesine karar veren mahkeme, savunma yapılmadığı takdirde Demirtaş’ın susma hakkını kullanmış sayılacağını belirtti.
 • Okullarına Gelen Sevimli Misafirler Öğrencileri Coşturdu Sincan Altınordu Layika Akbilek İlkokulunda gerçekleşen ’’4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’’ etkinliğine katılan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, ’’İnsan hakkı gibi hayvan hakkının da çok kutsal olduğuna inanıyoruz’’ dedi.
 • Sincanlı Hanımlar Cami Ziyaretinde Bulundu Sincan Belediyesi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Ankara’da bulunan camilere kültür gezisi düzenledi. Rehber eşliğinde camileri gezen Sincanlı hanımlar, camilerin tarihine ilişkin bilgi aldı.
 • Ankara Büyükşehirin Sevimli Ziyaretçisi Ankara Büyükşehir Belediyesi, yolunu şaşıran sürpriz bir ziyaretçiyi ağırladı. Büyükşehir Binası’nın bahçesindeki bir ağaçta bulunan ve nereden geldiği anlaşılamayan minik sincap, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı yetkililerince kontrol altına alındı.
 • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Açıklaması İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Meclis’teki tüm partiler bir araya gelip, teşhis ve tedaviyi birlikte konuşalım. Sorumlusu değiliz ama sorunumuz ortak” dedi.
 • Sincan'da Yaşlılar Unutulmadı Sincan Belediyesi yaşlıları unutmadı. Belediye tarafından Yaşlılar Günü dolayısıyla Güngörmüşler konaklarında özel bir program düzenledi.
 • Sincan'da 'Dünya Çocuk Günü' Kutlandı Sincan’da “Dünya Çocuk Günü” coşkusu yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Lale Konferans salonunda çocuklar için tiyatro oyunu sahnelenirken, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da oyun çıkışı çocukları sevindirdi.
 • Başkan Ercan, Vatandaşlarla Çay İçti, İstişarelerde Bulundu Göreve geldiği günden beri esnafın ve vatandaşların sorunlarını bire bir dinlemeye ve bu doğrultuda çözümler üretmeye devam eden Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, vatandaşlarla çay içip istişarelerde bulundu.
 • ASO'dan Mesleki Yönlendirmede Büyük Başarı Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, “Ülkemizin önemli hedefleri var. Bu hedeflere ulaşabilmenin yolu insan kaynağımızın niteliğini artırmaktan geçiyor” dedi.
 • İşyurtlarından Milli Tohumla Üretim Seferberliği Tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla İşyurtları Kurumu tarafından tüm işyurdu müdürlüklerine gönderilen yazıyla 2018-2019 yılı üretim sezonundan itibaren tarımsal üretim yapan açık ceza infaz kurumu işyurdu müdürlüklerinde yerli tohum kullanımının yaygınlaştırılması teşvik edildi.
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisinde Yeni Dönem Hazırlıkları Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, yeni dönem hazırlıklarına başladı.
 • Çocuklar Mesleki Eğitim Beceri Testi 'Nde ASOSEM'de Bir Araya Geldi ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar TÜTEK’in ev sahipliğinde gerçekleşen programa, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirleri Adem Çilek ve Murat Bağcı ve Bölgede yer alan eğitim kurumlarının yöneticileri katıldı.
 • Sincan Belediyesinden Kantin Denetimi Sincan Belediyesi yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte okul kantini denetimlerini yoğunlaştırdı. Zabıta ekipleri, öğrencilerin daha sağlıklı koşullarda beslenebilmeleri için Sincan genelinde okul kantinlerini tek tek denetledi.
 • Sincan Belediyesi'nden Gazilere Kültür Turu Sincan Belediyesi 19 Eylül “Gaziler Günü” dolayısıyla Sincan’da ikamet eden gazilerimiz için Bilecik ve Söğüt’e kültür turu düzenledi. Gaziler, tarihi ve kültürel yerleri ziyaret ederek duygu dolu anlar yaşadı.
 • Şanver, Darbeci General Semih Terzi'ye Uçak Verdirtmemiş Akıncı Üssü davasında müşteki olarak beyanda bulunan emekli Korgeneral Mehmet Şahver, darbeci general Semih Terzi’nin, emrindeki 100 askerle birlikte Diyarbakır’a geldiği ve helikopter istediğinin kendisine haber verildiğini belirterek, "Bu kararı verirken inanın zorlandım. Şimdi ben darbeye karşı yapılan bir faaliyetimi engelliyorum, yoksa darbeye iştiraka yönelik faaliyetimi engelliyorum diye. Ayırt etmesi çok zor. Emrettim, uçak verilmedi" dedi.
 • Emekli Korgeneral Şanver, Darbeci General Semih Terzi'ye Uçak Verdirtmemiş Akıncı Üssü davasında müşteki olarak beyanda bulunan emekli Korgeneral Mehmet Şahver, darbeci general Semih Terzi’nin, emrindeki 100 askerle birlikte Diyarbakır’a geldiği ve helikopter istediğinin kendisine haber verildiğini belirterek, "Bu kararı verirken inanın zorlandım. Şimdi ben darbeye karşı yapılan bir faaliyetimi engelliyorum, yoksa darbeye iştiraka yönelik faaliyetimi engelliyorum diye. Ayırt etmesi çok zor. Emrettim, uçak verilmedi" dedi.
 • Sincan Belediyesinden Aşure İkramı Sincan Belediyesi bolluk ve bereketin simgesi Muharrem ayı dolayısıyla Sincan merkezin yanı sıra İlçenin dört bir tarafında aşure ikramında bulundu.
 • Emekli Orgeneral Abidin Ünal Açıklaması 'FETÖ Mensuplarının Başlattığı Hava Harekatı Yine Hava Kuvvetlerince Bastırıldı' Akıncı Üssü davasında müşteki sıfatıyla beyanda bulunan eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal, "Darbe teşebbüsüne katkı sağlayan bir kısım FETÖ mensubunun başlattığı hava harekatı yine Hava Kuvvetlerince bastırılmıştır. Akşam 22.03’te başlayan hava faaliyeti 10 saat sonra sabah 08.03’te sonlandırılmıştır. Darbe teşebbüsünde bulunarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve o dönem komutanı olduğum Hava Kuvvetlerinin itibarını zedeleyen FETÖ mensuplarından şikayetçiyim"dedi.
 • Başkan Ercan Öğrencilerin Okul Heyecanını Paylaştı Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının açılması dolayısıyla okul ziyaretlerinde bulunarak öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.
 • MHP Lideri Bahçeli'den Çakıcı Açıklaması MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye’nin ve yönetimin tek sorunu Alaattin Çakıcı olmamalı. Çakıcı hakkında verilen sağlık raporuyla ilgili kuşkuları Sağlık Bakanlığı inceleyebilirdi" dedi.
 • Sincan Saraycık GÖB Kentsel Dönüşüm Projesi TOKİ Kura Çekilişi Sincan Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iş birliği ile yürütülen “Sincan Saraycık GÖB Kentsel Dönüşüm projesi” kapsamında konut karşılığı uzlaşma sağlanan hak sahiplerinin bağımsız bölümlerinin tespiti için noter huzurunda kura çekilişi gerçekleştiriliyor. 3 gün sürecek programın açılışına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan ve TOKİ Başkan yardımcısı Ömer Bulut katıldı.
 • Sincan Belediyesinden İlkokula Uyum Desteği Okula ilk defa gidecek minikler için okullar açıldı. Çocukların okula uyumunu artırmak için Sincan Belediyesi de harekete geçti. Çocukların okula alışmasını kolaylaştırmak adına ilçedeki tüm ilkokullarda çocuklar için animasyon ve kukla gösterisi düzenlendi.
 • Merasim Sokak Davasında 6 Sanığa 30'Ar Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Ve Bin 185'Er Yıl Hapis Ankara Merasim Sokak’ta 29 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı terör saldırısına ilişkin açılan davada 6 sanığa 30’ar kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 185’er yıl hapis cezası verildi.
 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna 15 Temmuz Davasını İzledi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 15 Temmuz hain darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin Sincan Cezaevi’nde devam eden ve 469 sanığın yargılandığı davayı izledi.
 • Kahramankazanlıların Adalet Nöbeti Sürüyor Kahramankazanlıların, 15 Temmuz’da yaşanan eylemlere ilişkin davaların görüldüğü Sincan Cezaevi önünde başlattıkları adalet nöbeti sürüyor. AK Parti Ankara İl Başkanlığı da FETÖ’ye tepki göstermek üzere Sincan Ceza İnfaz Kurumları önünde basın açıklaması yaptı.
 • Doğaya Geri Dönüş Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’nda tedavi edilen ve koruma altına alınan 55 ördek, 40 bıldırcın ve 2 kerkenezi doğal yaşamlarına geri bıraktı.
 • Zabıtalar Başkan Ercan'ı Makamında Ziyaret Etti Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 192. yıl dönümü münasebetiyle zabıtalar, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ı makamında ziyaret etti.
 • Sincan Belediyesi Şehit Ailelerini Ve Gazileri Unutmuyor Sincan Belediyesi, ilçede ikamet eden şehit aileleri ve yakınları için kültür turu kapsamında İstanbul gezisi düzenledi. Şehit ailelerini İstanbul’a Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan yolcu etti.
 • Sincan Evcil Hayvanlar Parkının Yeni Üyeleri Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Evcil Hayvanlar Parkına yeni üyeler eklendi.
 • BELMEK Yeni Dönem Kayıtları 3 Eylül'den İtibaren Başlıyor Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkentli kadınlara sunduğu Meslek Edindirme Kurslarında (BELMEK) yeni dönem kayıtları, 3 Eylül’de başlıyor. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin aldığı kararla 2019 yılında da BELMEK’lerde kayıt ücreti alınmayacak.
 • Ankara Büyükşehir Toplu Sünnet Şölenine Ev Sahipliği Yapıyor Ankara Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale getirdiği "Sünnet Organizasyonu" kapsamında bu yıl erkekliğe adımını atan 2 bin 18 çocuk için 1 Eylül Cumartesi günü Sincan Aile Yaşam Merkezi’nde toplu sünnet şöleni düzenlenecek.
 • Afrikalı Öğrenciler Bayram Mangalında Bir Araya Geldi Afrika Kalkınma ve İşbirliği Derneğince (AKİD) düzenlenen Bayram Mangalı Buluşması etkinliğinde, Türkiye’de eğitim gören ve çalışan farklı milletlerden 300 kadar Afrikalı bir araya geldi.
 • Başkent Bayrama Hazır Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin rahat ve huzurlu bir bayram geçirebilmeleri için bütün birimleriyle birlikte kentin dört bir yanında gerekli önlemleri aldı. EGO otobüsleri her bayram olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da Ankaralıları ücretsiz taşıyacak.
 • Sincan'da Kalite Dönemi Sincan Belediyesi’nin sahip olduğu ISO 9001:2008 versiyonu Kalite Yönetim Sistemi sertifikası, süresinin dolması nedeniyle yenilendi. Sincan Belediyesi ve bağlı birimleri tek tek incelendi ve TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem şartlarını karşıladığı görüldü.
 • Sincan Kurban Bayramına Hazır Sincan Belediyesi 21 Ağustos günü başlayacak Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Belediye, vatandaşların huzurlu bir şekilde kurban alışverişini yapabilmesi ve ibadetini gerçekleştirmesi için iki bölgede kurban satış ve kesim alanı kurdu.
 • Sincanlılar Soruyor, Çözüm Merkezi Yanıtlıyor Sincan Belediyesi "Ulaşılabilir Belediyecilik" anlayışını benimseyerek vatandaşa daha iyi hizmet vermek ve sorunlara anında çözüm üretmek için Çözüm Merkezi’ni geliştirdi. 7 gün 24 saat ihtiyaç ve taleplere karşılık veren Merkeze yılda 93 bin 684 çağrı, 33 bin 123 sosyal medya üzerinden soru geliyor.
 • Başkan Ercan Hafta Sonu Da Durmadı Zamanının büyük kısmını Sincan cadde ve sokaklarında halkın arasında geçiren Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, bu hafta sonu da esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Ercan, toplu nikah törenlerine de katılarak çok sayıda çiftin mutluluğuna vesile oldu.
 • Sokakta Çalışan Çocuklar Evcil Hayvanlar Parkı'nda Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi’nin minik üyeleri, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’nda keyifli bir gün geçirdi.
 1  2  ...  25  26