KAZAN HABERLERİ / Ankara

 • TBMM Genel Kurulu'na Tren Kazası Damga Vurdu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’na Çorlu’daki tren kazası damga vurdu.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tren Kazası İle İlgili Taziye Mesajı Yayımladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorlu’da meydana gelen tren kazasına ilişkin taziye mesajı yayımladı.
 • Erdoğan'dan Taziye Mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorlu’da meydana gelen tren kazasına ilişkin taziye mesajı yayımladı.
 • 'Menfezle Ray Arasındaki Toprağın Boşalması Nedeniyle...' Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Tekirdağ’da meydana gelen tren kazasına ilişkin açıklama yayımladı. Açıklamada, "Kazanın aşırı yağmur yağışları nedeniyle menfez ile ray arasındaki toprağın boşalması nedeni ile meydana geldiği tespit edilmiştir" denildi.
 • GÜNDEM / 6 Temmuz 2018 ANADOLU AJANSI.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 6 Temmuz 2018 ANADOLU AJANSI.
 • Milyar Dolarlık Projenin İhalesini Türkiye Kazandı Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli: 'Pakistan Deniz Kuvvetlerinin ihtiyacı olan 4 korvetin ihalesi sonuçlandı ve bu ihaleyi Türkiye olarak biz aldık' 'Ülkemiz, Bakanlığımız ve Türk savunma sanayi için çok önemli bir gün' 'Bugüne kadar Türk savunma sanayisinde bir seferde en yüksek rakamlı ihracattır bu'.
 • Başbakan Yıldırım Anadolu Ajansı'nda Başbakan Binali Yıldırım, veda ziyaretleri kapsamında Anadolu Ajansı'nı ziyaret ederek, Editör Masası Özel'in konuğu oldu.
 • Milli Halterci Daniyar İçin Son Şans Türkiye Halter Federasyonu Disiplin Kurulu, Akdeniz Oyunları'nda taciz olayına karıştığı iddia edilen milli halterci Daniyar İsmayilov'a ceza verecek Federasyon başkanı Tamer Taşpınar: 'Bu onun kesinlikle son şansı' 'Sporculuğuna diyeceğim bir şey yok ama ahlaki yönden zaafiyetleri olan bir sporcu' 'Kimseye milli takımın disiplinini bozdurmayacağız'.
 • Kayapınar Belediyesi'nden Yeni Bir Kültür Hizmeti Açıklaması Diyarbekir Dergisi Diyarbakır’ın köklü geçmişini bugünle buluşturmak ve kültürel zenginliklerini yeniden gün yüzüne çıkarma amacıyla hazırlanan Diyarbekir dergisi okuyucu ile buluştu.
 • Çöpten 600 Milyon Liralık Kazanç Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk: '38 tesiste çöpten elde edilen metan gazının ekonomik değeri 600 milyon liraya ulaştı' 'Yılın yarısında elde edilen elektrik enerjisi, 700 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak boyuttadır'.
 • Hollanda'da Zirve Can Öncü'nün Milli motosikletçi Can Öncü, Red Bull MotoGP Rookies Kupası'nda Hollanda'da yapılan üçüncü ayak yarışlarında birinci oldu.
 • Osman Aşkın Bak, Akdeniz Oyunları'nda Madalya Kazanan Sporcuları Tebrik Etti Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2018 Akdeniz Oyunları’nda madalya kazanan milli sporcuları tebrik etti.
 • Avusturya'da Kazanan Verstappen Formula 1'de Avusturya Grand Prix'sini kazanan Red BullTAG Heuer takımından Verstappen, sezonun ilk birinciliğine ulaştı Mercedes sürücülerinin yarış dışı kalmasıyla Vettel pilotlar, Ferrari de takımlar klasmanında zirveye yerleşti.
 • Liselilerin Matematik Başarısı 7 Madalya Kazandırdı Yunanistan'da düzenlenen, '22. Genç Balkan Matematik Olimpiyatı'nda Türkiye'yi temsil eden liseliler, ülkeye 5 gümüş ve 2 bronz madalya ile döndü
 • 'Bu İş Neticelenene Kadar Konuyu Gündemde Tutacağız' Türkİş Genel Başkanı Ergün Atalay: '(KİT çalışanlarına kadro yolunu açan düzenleme) Bugün Resmi Gazete'de bu düzenlemenin çıkması olumlu bir haber. Bu saatten sonra başta şahsım, Türkİş yönetimi, Türkİş'e bağlı sendikalar, bunun takipçisi olacağız. Kadroya girmeyenler girene, bu iş neticelenene kadar konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz'
 • GÜNDEM / 30 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 30 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18. Akdeniz Oyunları'nda Altın Madalya Kazanan Sporculara Tebrik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18. Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazanan sporculara tebrik telgrafı gönderdi.
 • Erdoğan'dan Altın Madalya Kazanan Sporculara Tebrik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18. Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazanan sporculara tebrik telgrafı gönderdi.
 • Emeklilerin Gözü Yeni Kazanımlarda 'Emekliler Günü'nü yarın kutlayacak olan emekliler, karşılanan taleplerinin memnuniyetini yaşarken, yeni kazanımlar da elde etmek istiyor Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün: '2000 sonrası emekli olanların intibaklarının yapılması ve tüm emeklilerin sağlık katkı paylarından muaf tutulmasının da aralarında olduğu taleplerimizin kazanıma dönüşmesini istiyoruz' 'Yüzdeli zamlar, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir uygulamaya dönüşmüş, emekliler arasında makas büyümüştür. TÜFE artışı, emeklileri koruyan bir sistem olmadığından yeni bir artış sistemi getirilmeli'
 • GRAFİKLİ - Dünya Kupası'nda Son 16 Turu Heyecanı Başlıyor Son 16 turunun ilk gününde FransaArjantin ve UruguayPortekiz maçları yapılacak.
 • 'Kamuoyunu Bilgilendirme Görevimizi Başarıyla Yerine Getirdik' AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı: 'Kamuoyunu bilgilendirme görevimizi başarıyla yerine getirdik. Türkiye’nin 24 Haziran günü yaşadığı demokrasi şölenini tüm yönleriyle ve tüm renkleriyle takip edip haberleştirdik' 'Uluslararası alanda faaliyet yürüten milli ajansımız, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin sonuçlarını hızlı ve doğru şekilde Türkiye'ye ve dünyaya duyurmuştur'
 • ASO Başkanı Özdebir Açıklaması '24 Haziran Seçimlerinde Kazanan Türkiye Olmuştur' Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye’nin oyunu güçlü yürütmeden yana kullandığını ve kazananın Türkiye olduğunu belirterek, "Milletimizin bu tercihi sonrasında siyasi istikrarın artacağı, belirsizlik ortamının azalacağı ve buna bağlı olarak daha güçlü bir ekonomi için uygun bir ortamın tesis edileceği kesin gözükmektedir" dedi.
 • GÜNDEM / 27 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 27 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • CHP MYK Toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu: '(İstifa çağrıları) Partide ne olacağına ne biteceğine partililer karar verir' 'Parlamentonun itibarını biz koruyacağız. Milletin bize verdiği yetkinin ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz, o yetkiyi nasıl kullanacağımızı da biliyoruz. Duvarın bir kısmını yıktık, aynı azim ve kararlılıkla duvarın geri kalan kısmını da yıkacağız. Bu seçimin tek kaybedeni vardır, AK Parti'dir, 7 puan kaybetmiştir, kazanını da demokrasidir' 'Parti örgütümüz, iktidar partisine 7 puan kaybettirdi. Bu, sıradan bir başarı değildir. Bu, kolay elde edilebilecek bir başarı değildir' 'Hangi partiye mensup olursa olsun oy kullanan bütün vatandaşlarıma, demokrasiye sahip çıktıkları için yürekten teşekkür ediyorum' 'Koltuk sevdasına tutulanların bizim partimizde yeri yoktur'
 • İstifa İddialarına Yanıt Verdi CHP lideri Kılıçdaroğlu, istifa iddialarına ilişkin, "Partide ne olacağına ne biteceğine partililer karar verir. 9 ay sonra yerel seçimler var. İkinci duvarın kalan kısmını orada yıkacağız. Çok daha güçlü bir sonuç elde edeceğiz, bir tarafa yazın. Bütün veriler bunu gösteriyor" dedi.
 • Kılıçdaroğlu, İstifa İddialarına Cevap Verdi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, istifa iddialarına ilişkin, "Partide ne olacağına ne biteceğine partiler karar verir. Biz 9 ay sonra yerel seçimler var. İkinci duvarın kalan kısmını orada yıkacağız. Çok daha güçlü bir sonuç elde edeceğiz, bir tarafa yazın. Bütün veriler bunu gösteriyor. Arkadaşlarıma üç konuda talimat verdim. Hep beraber çalışacaklar. Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur" dedi.
 • 'Bu Seçimle Milletimiz Kazandı' Sağlık Bakanı Ahmet Demircan: 'Bu seçimle milletimiz kazandı, demokrasimiz kazandı, bu seçimle coğrafyadaki mazlumlar kazandı. Türkiye daha güçlenecek ve Türkiye'nin eli daha da güçlü bir şekilde mazlumların yanında olacak' 'Muhalefet eski ve sert, yıpratıcı dili son günlerde terk edeceği mesajı veriyor. Umarım bu mesaj kalıcı olur, ülkenin demokrasisine de katkı sağlar'
 • 'Sayın İnce, İnşallah O Stilini Bozmaz' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: '(İnce'nin açıklamaları) Seçimler gerçekleşip sonuç alındıktan sonra yapılan değerlendirmeler çok ders verici ve öğreticidir. Bu anlamda Sayın İnce'nin süreçler itibarıyla ve seçim sonuçları açısından da önemli dersler aldığı izlenimini edindim. İnşallah o stilini bozmaz' 'Siyasi rekabet, projeler üzerinden bir vizyon ortaya koyarak, Türkiye'ye kazanımlar perspektifinde gerçekleşmelidir. İnşallah bu seçim böyle bir siyaset tarzına zemin hazırlar'
 • 'Bugün Birlik Kazandı' BBP Genel Başkanı Mustafa Destici:'Bugün birlik kazandı, milletin iradesi ve Mehmetçiklerimiz kazandı' 'BBP, Anadolu insanının Türkiye Büyük Millet Meclisine ulaşan eli olacaktır'.
 • 'Türkiye Kazandı, Bu Seçimin Kaybedeni Yoktur' AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım: 'Türkiye kazandı, bu seçimin kaybedeni yoktur. Siyasi rekabet bizim için yenmeyenilme anlamına gelmez' 'Türkiye'yi durdurmak isteyenler, dize getirmek isteyenler dize gelmiştir, millet kazanmıştır' 'Hangi partiye oy vermiş olursa olsun her bir vatandaşımızın cumhurbaşkanı, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'dır' '24 Haziran zaferi Türkiye'nin geleceğe attığı sarsılmaz adımın habercisidir' 'Türkiye Cumhuriyeti'nin 7'den 70'e bütün vatandaşlarının hukuku artık güvence altındadır' 'Bugün bayram günüdür, Türkiye'nin günüdür. Gün, 81 milyonun kazandığı, kaybedeni olmayan bir gündür' 'Seçim kampanyasındaki tartışmalar artık geride kalmıştır. Bugün yeni bir gündür'
 • CHP'den 'Tahriklere Kapılmayın' Uyarısı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan: 'Vatandaşlarımızın sonuç ne olursa olsun tahriklere kapılmamasını istiyoruz' 'Tahrik edici tutumlardan uzak durulması, tahriklere kapılınmaması ve seçim sürecinin herhangi bir acı olaya sebebiyet vermeden tamamlanması en büyük arzumuzdur' 'Sonuç ne olursa olsun biz yine demokratik zeminde mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz'.
 • 'Seçimde Tüm Türkiye Kazanmıştır' MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal:'Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının ülkeye, millete, ümmete ve iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum' 'Bu seçimde demokrasi kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır, tüm Türkiye kazanmıştır'.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 24 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • Siyasi Partilerin Propoganda Konuşmaları MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü Nevin Taşlıçay: 'Cumhur ittifakı, millet aklı geleceğin teminatıdır, bin yıllık kardeşliğin teminatıdır. 24 Haziran seçimlerinde cumhuriyetimizin güçlenmesine vesile olacak, milletimizin bekasını teminat altına alacak siyasi tablonun ortaya çıkacağına gönülden inanıyorum' İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Durmuş Yılmaz: 'İktidara geldiğimizde hızla dengeli, sürdürülebilir, kapsayıcı ve dışa bağımlılığı azaltacak bir büyüme programı uygulamaya koyacağız. İktidardaki ilk beş yılımızı yeniden yapılanma dönemi olarak adlandırıyoruz' Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu üyesi Yadigar Özen: 'Üreten Türkiye'yi inşa edeceğiz. Türkiyemiz için biricik çözüm olan planlı ve karma ekonomi modelini uygulayacağız. Sadaka kültürünü ve yoksulluğu ortadan kaldıracağız' Hür Dava Partisi Genel Başkanı Mehmet Yavuz: 'Muhalefetimizin esası müspet harekete dayanmaktadır. O yüzden yıkmayı değil, ıslah etmeyi esas alıyoruz. Allah'ın iziyle yapıcı projeleri geliştirip destekleyecek, yeni projelerle ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacağız'
 • Bozdağ Açıklaması 'Büyükelçiler Oy Kullansa İnce Kazanır' Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin “50 ülkenin büyükelçisi benden randevu istedi,kazanacağımı oradan anladım” sözlerine tepki gösterdi. Bozdağ “Şimdi büyükelçiler oy kullansa. eminim ki 50-0 Muharrem ince kazanır yarışı. Ama Allahtan büyükelçiler seçmen sandığında oy kullanmayacak. Türk halkı oy kullanacak”dedi.
 • 'Cumhurbaşkanlığı Seçimini Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kazanır' MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: (3) 'Cumhurbaşkanlığı seçimini Sayın Recep Tayyip Erdoğan kazanır. Neden kazanır? Gecesini gündüzüne katarak, bunu anlatmak için milletin huzurunda oldu. Bu emeğin bir karşılığı olması lazım. Millet bunu takdir eder. Her yeri dolaştı, anlattı, şu oldu, bu oldu. Milletimizin, 'Bir sistemin oturması açısından tecrübeli bir şahsın cumhurbaşkanlığı görevini üstlenmesinde yarar vardır' diyerek, oy verecekleri kanaatindeyim' 'Kürt kökenli kardeşlerimizle bizim bir problemimiz yoktur. Partimizde de çok sayıda vardır' '(Seçim anketleri) Kamuoyu araştırma kuruluşlarının yasal zemine oturması, vergi denetiminde bulunulması, bütün kamu araştırmasını yapan kuruluşların başındaki insanların servet kaynaklarının kamuoyuyla paylaşılması ve yanlış yaparlarsa da bunun hesabını sormaları gereken bir düzen oturtturulursa o zaman bir anlam ifade eder. Şimdi ben hiçbirisine güvenmiyorum' '(Apolet tartışması) Bu çok yanlış. Belki de seçim çalışmalarında en büyük gafı bu. Kendilerinin Afrin kahramanı, TSK'nın güzide bir komutanının apoletini sökebilecek bir cesareti de olmaz. Halkın huzuruna çıkıp şov yapmak başka, bisiklete binmek başka, bu başka bir şey. Adamın dişini sökerler. Haddini bilsin herkes' '(Bedelli askerlik) Seçim sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı, konuyu değerlendireceğini ifade ediyor. Bakalım o gün geldiği zaman biz de bilelim ne kadar asker var, ne kadar yok? Bu bedelli askerlik kapsamına girecek olanlar kimler? Bunları dikkate almak lazım'
 • Anadolu Ajansı 24 Haziran Seçimlerine Hazır Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı: '24 Haziran seçim sonuçlarını da en hızlı ve doğru olarak kamuoyuna duyurabilmek için hazırlıklarımızı tamamladık' 'Seçimlerin abonelere ve kamuoyuna aktarılmasında Anadolu Ajansı bir taraf değildir; sadece izleyen, kaydeden, en hızlı, tarafsız ve güvenilir şekilde aktaran medyadır. 'Anadolu Ajansının hızlı veri açıklamasının seçim sonuçlarını değiştirdiği' iddiası, eğer sayımdöküm işlemini bilmiyor olmaktan kaynaklanmıyorsa, art niyet ve hazımsızlıktan kaynaklanmaktadır' 'Sandıkta arzu edilen sonucu elde edemeyenlerin, doğru analiz yapmak yerine, Türkiye'nin küresel ölçekteki iftihar vesilesi bir kuruma iftira atmaları kabul edilemez' 'Bugüne kadar ne Anadolu Ajansına ne de yargıya, 'AA’nın yayınladığı veri ile tutanaktaki veri farklı' şeklinde bir itiraz ya da şikayet ulaşmamıştır. Anadolu Ajansını itham edenler bugüne kadar ortaya tek bir delil, verilerde tek bir çelişki koyamamıştır'
 • GÜNDEM / 20 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 20 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • Gürcistan Milli Günü Resepsiyonu Maliye Bakanı Naci Ağbal: 'Her alanda ivme kazanan ilişkilerimiz, iş, ticaret ve yatırım gibi alanlara da fevkalade olumlu yansımaktadır' Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Irakli Koplatadz: 'Gürcistan Demokratik Cumhuriyeti'nin ilk kuruluşundan yüz yıl sonra bugün, Türkiye'nin istikrarı, güvenliği ve refahının, Gürcistan'ın istikrarı, güvenliği ve refahı ya da tersi olduğunu söylemekten gurur duyuyorum'.
 • Hindistan'da Gölete Düşen Araçtaki 6 Çocuk Öldü Hindistan'da gölete düşen araçtaki 6 çocuk yaşamını yitirdi.
 • CHP'li Bingöl'den Seçim Değerlendirmesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl: 'Türkiye tarihinin en eşitsiz, en adil olmayan seçimine gidiyoruz' 'Seçim sürecinin anayasanın serbestlik, eşitlik, gizlilik ve dürüstlük ilkelerine uygun olmadığı açıkça ortada'.
 • Bakan Eroğlu Açıklaması 'Başkente Önemli Bir Yeşil Alan Kazandırdık' Ülke genelinde ağaçlandırma çalışmalarına hızla devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Atatürk Orman Çiftliği’ne 2,1 milyon adet fidan dikti.
 • Kılıçdaroğlu Radyo Yayınına Katıldı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: (1) 'Her ülke şu veya bu şekilde borç alır ama aldığınız borcu nerede kullanıyorsunuz? Asıl önemli olan bu. Borçla fabrika yapıp, üretim yapıp, kar elde edip, katma değer yaratıp, ihracat yapıyorsanız elbette borç alırsınız ama hiçbir Cumhuriyet hükümetinin ödemediği 151 milyar dolar faizi ödeyeceksin, sonra 'dış güçler' diyeceksin' 'Bütün bu dolarlar nasıl gelip gidiyor? Herhalde banka havalesiyle geliyordur, çantayla gelmez bunlar. Demek ki dış güçler varsa ve bu oyunu oynuyorlarsa, bu para banka üzerinden gelip gidiyor. Bu bankalar bizim bankalarımız değil mi? Dış güçlere niye müdahale etmiyor Erdoğan? Elinden tutan mı var? Kardeşim, sen benim ekonomimle oynuyorsun deyip paraya, dolarına tedbir koy o zaman' 'Hiçbir partinin genel başkanının imam hatipte okuyan başörtülü bir kıza burs verdiğini duymamışsınızdır ama ben burs veriyorum. Yetim bir kızım var benim Çorum'da. Niye ben burs veriyorum? Ben asla ve asla kişilerin yaşam tarzlarıyla uğraşmam, bunu siyaset konusu da yapmam. Kişilerin kimlikleriyle, inançlarıyla uğraşmam. Siyasetin alanı bu değildir'
 • GÜNDEM /16 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • GÜNDEM ÖZETİ /16 Haziran 2018 ANADOLU AJANSI.
 • Batuhan Yaşar Açıklaması' Muharrem İnce 'Seçimden Sonra Olağanüstü Kurultay Var' Diyor' İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesindeki köşesine CHP’de seçim sonrası yaşanacak genel başkanlık yarışını taşıdı.
 • Memur-Sen Üyeleri Mardin'deki İftarda Bir Araya Geldi Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, “Kazanımlarımıza gözümüz gibi bakamazsak gözümüzün yaşına bakmazlar. Bizim derdimiz 16 Nisan’da kazandıklarımızı 24 Haziran’da kaybetmemek. Oylarımız FETÖ’ye saadet, PKK’ya memnuniyet, Suriyeli kardeşlerimize mağduriyet, Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya ihanet, emperyalistlere cesaret olmasın” dedi.
 • 'Avrupa Şampiyonası'nda Da Altın Madalya Kazanmak İstiyorum' Milli atlet Ramil Guliyev: 'Sezona iyi bir giriş yaptım. Avrupa Şampiyonası öncesinde formumun zirvesine çıkmalıyım' 'Her sene yeni sporcular geliyor. Onların başarısı da çıtayı yükseltiyor' 'Günlük performansların da madalya mücadelesine doğrudan katkı yapacağına inanıyorum'
 • TANAP'ın Açılış Töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: 'Bugün maddi yatırımın çok ötesinde bir anlama ve değere sahip yüzyılın en önemli projelerinden birinin açılışını yapıyoruz. TANAP, aynı zamanda kardeşliğe yapılan yatırımdır. İki devlet bir millet ülküsünün sınırları aşarak yeni coğrafyalara, yeni insanlara ulaşmasıdır' '(TANAP) Avrupa’nın enerji arz güvenliği Türkiye’den başlar tezimizin en önemli göstergesi olacaktır. Avrupa’nın kaynak ülke ve güzergah çeşitliliğini daha da artıracaktır'
 • TOSFED Yıldızını Arıyor Projesinde İlk Kazanan Belli Oldu Onat Telkenar, 320 aday arasında birinciliği elde etti.
 • 'Avrupa Şampiyonası'nda İlk 8 Arasında Yer Alma Hedefindeyiz' Eskrim Milli Takımlar Antrenörü Valery Shturbabin: 'Son dönemde Türk eskrimi, bir çok madalya alarak ilkleri yaşadı. Bu güzel sürecin artarak devam edeceğine inanıyorum' 'Eğer ilk 8 içinde yer alabilirsek, yani hedefimize ulaşırsak önemli bir iş yapmış oluruz' 'Son dönemde alınan madalyalar, sporcularımızı da camiamızı da heyecanlandırdı. Artık yavaş yavaş büyükler kategorisinde de kürsüde yer almaya başlamalıyız'
 • Emine Erdoğan'ın Huber Köşkü'nde Verdiği İftar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan: 'Şimdi Türkiye'nin yeniden inşa sürecinde, ince işçilik dönemine girildiğini düşünüyorum. 2023'e kadar bu gelişim sürecini daha rafine bir noktaya taşımak için ortak kararlılık şarttır' 'Sanattan akademiye, iş dünyasından eğitim camiasına üretilecek tüm projelerin karşılık bulacağı bir iklim var. Yapacağımız iş birliği hem kadın dayanışmasının hayata yansıması hem de ülkemize, insanlığa yapacağımız katkı adına umut olacaktır' 'Sivil toplumun, akademinin, iş dünyasının, sanatçının parçası olmadığı bir toplumsal hareket bir yönüyle eksiktir'
 • Memur-Sen 28'İnci Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara'da Yapıldı Memur-Sen 28’inci Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı, sahur programı ile birlikte Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımıyla İnşaatında sona gelinen yeni genel merkez binasında gerçekleştirildi.
 • İtalya Rallisi'ni Neuville Kazandı Dünya Ralli Şampiyonası'nın İtalya'da yapılan 7. yarışında birinci olan Hyundai Shell Mobis takımından Neuville, sezonun 3. galibiyetini aldı
 • Haftanın Tarihine Bakış Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı, Türk siyasetinin fötr şapkalı 'baba'sı Süleyman Demirel, 91 yaşında hayatını kaybetti Demirel, 'Birtakım yürüyüşler oluyor diye asabınız bozulmasın, yürümekle sokaklar eskimez', 'Memlekette benzin vardı da biz mi içtik', 'Bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz', 'GAP'ı gaptırmam', 'Dün dündür, bugün bugündür' sözleriyle hafızalarda yer etti
 • Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu Ankaralı Sanayicilerle Sahurda Bir Araya Geldi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Sanayicilerimizin faizcilere, dolarcılara, ‘tamam’cılara, AB’ye, ABD’ye, BTÖ’ye, FETÖ‘ye pabuç bırakmayıp, 24 Haziran’da siyasi istikrarın ‘devam’ı kararlılığında olduğunu görmüş olmaktan ülkemiz ve medeniyet coğrafyamız adına ayrıca çok memnun oldum” dedi.
 • Ayçiçeği Tohumunda Gümrük Vergisinin Düşürülmesi Kararı CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak:'Hasat öncesi Türk çiftçisine yeni bir darbe olan bu karar, Bulgaristan'ın, Ukrayna'nın ve Rusya'nın çiftçilerine yarayacaktır'.
 • Türkakım'da İşler Hız Kazanıyor TürkAkım Proje Sözcüsü Aslı Esen:'Daha önce 2018'in üçüncü çeyreğinde Karadeniz'e dönmesi beklenen (Pioneering Spirit) gemi, dün Rotterdam Limanı'ndan yola çıktı. TürkAkım'da işlerin bundan sonra daha da ivmelenerek ilerlemesini bekliyoruz''Kara hatlarından Avrupa'ya ilerleyecek ikinci hat için Gazprom ve BOTAŞ ortaklığındaki TürkAkım Gaz Taşıma AŞ'nin kurulmasına ilişkin protokoller geçtiğimiz hafta imzalandı. İkinci kara hattının da bu çerçevede hızla ilerlemesini bekliyoruz' Rusya Ulusal Enerji Güvenliği Fonu Başkan Yardımcısı Alexey Grivach:'TürkAkım boru hattı Ukrayna ve diğer transit risklerine çare olacak. İlk hat Türkiye'nin enerji güvenliğini sağlarken, ikinci hat da Güney ve Güneydoğu Avrupa için aynı işlevi görecek'
 • Başkentte Trafik Kazası Açıklaması 1 Yaralı 3 aracın karıştığı kazada 1 kişi ağır yaralandı.
 • Karayollarında Durum Karayollarının bazı kesimlerinde sürdürülen yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 'Kariyerimde Eksik İki Madalyayı Tamamlayıp Sporu Bırakacağım' Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu: 'Kazandığım Avrupa Şampiyonası madalyası, sadece Türk cimnastiğinin değil tüm ülkelerin bakış açısını değiştirdi' '2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya olsa da olmasa da benim için aktif sporculuk hayatımın bitiş noktası olacak' 'Son 15 yılda yapılan yatırımlar, Türk sporunda büyük bir gelişim sağladı'.
 • İncek Loft Ramazan Geceleri Programlarıyla Misafirlerini Ağırlamaya Devam Ediyor İncek Loft Ramazan Geceleri programlarına devam ediyor. Yüzlerce kişinin katıldığı geçen haftaki ilk programın ardından Ramazan Geceleri’nin ikincisi 8 Haziran Cuma akşamı İncek Loft’da yapılacak. Herkese açık programda Firestorm Grubu ateş dans gösterisi, Ankara Modern Orkestrası konseri, özel gösteriler ve ücretsiz ikramlarla izleyiciler festival tadında bir Ramazan akşamı yaşarken, sürpriz hediyeleri de kazanma fırsatı yakalayacaklar.
 • 2018 FIFA Dünya Kupası'nda A Grubu Açıklaması Rusya Organizasyonun ev sahibi Rusya, Sovyetler Birliği sonrası dönemde katıldığı 3 Dünya Kupası'nda da grup aşamasını geçemedi SSCB'nin bünyesinde 7 Dünya Kupası deneyimini yaşayan Rusya, turnuva tarihindeki en iyi derecesini de bu döneme denk gelen İngiltere 1966'da 4'üncü olarak elde etti Eski Rus milli futbolcu Cherchesov'un çalıştırdığı takımın kadrosunda, kaleci Akinfeev ve santrfor Smolov öne çıkıyor.
 • Batuhan Yaşar Açıklaması'kılıçdaroğlu-İnce Krizi Artık Gizlenemiyor' İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesindeki köşesinde, Kılıçdaroğlu-İnce arasında yaşanan krize ve CHP’nin İstanbul’da HDP’yi baraj aştırma çalışmalarına dikkat çekti. Yaşar, CHP’nin Kandil operasyonundan duyduğu rahatsızlığı da köşesine taşıdı.
 • Fransız Talihli İki Yılda İkinci Kez Bir Milyon Avro Kazandı Fransa'da bir talihli, şans oyunu "My Million"dan iki yıldan kısa süre içinde ikinci kez bir milyon avro kazandı.
 • Ankara'da Feci Kaza Açıklaması 2 Ölü, 2 Yaralı Ankara’nın Kazan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında anne ve kızı hayatını kaybederken, aracın arka koltuğunda oturan 2 çocuk ise ağır yaralandı.
 1  2  ...  80  81 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !