KALECİK HABERLERİ / Ankara

 • AK Parti'li Başkan Adayı Özhaseki, Kaleciklilerle Buluştu Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Gelecek yıl Kalecik’in doğalgaz sorununu çözmeye söz aldım, ben de sizlere söz veriyorum" dedi
 • 'Birileri Maalesef Yanlış Baltaya Sap Olmuştur' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İşte bugün de birileri, maalesef yanlış baltaya sap olmuştur. İttifak kurmuşlar. PKK’nın bir şekilde dahil olduğu, yönettiği, Kandil’in ’aferin’ dediği, alenen desteklediği bir şer ittifakı kurmuşlar” dedi.
 • Bakan Soylu Açıklaması 'Birileri, Maalesef Yanlış Baltaya Sap Olmuştur' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İşte bugün de birileri, maalesef yanlış baltaya sap olmuştur. İttifak kurmuşlar. PKK’nın bir şekilde dahil olduğu, yönettiği, Kandil’in ’aferin’ dediği, alenen desteklediği bir şer ittifakı kurmuşlar” dedi.
 • Soylu Açıklaması İstanbul'da 2 Ton Esrar Yakalandı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim İstanbul’daki polislerimiz bir işi daha yaptılar. Sabahleyin 2 ton esrar yakaladılar" dedi.
 • Bakan Soylu Açıklaması 'İstanbul'da 2 Ton Esrar Yakalandı' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim İstanbul’daki polislerimiz bir işi daha yaptılar. Sabahleyin 2 ton esrar yakaladılar" dedi.
 • Ankara'da Deprem Ankara’nın Kalecik ilçesinde 2.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • Orgeneral Çetin'in Annesi Son Yolculuğuna Uğurlandı Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in annesi Fikriye Çetin, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.
 • Hamile İnek Helikopterle Kurtarıldı Ankara’nın Kalecik ilçesi, Gölköy mevkiinde bulunan yüksek bir yardan kuru dere yatağına düşerek arka ayağını sakatlayan hamile inek, AKUT Ankara Ekibi, Jandarma Havacılık Komutanlığı, Kalecik Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün 9 saat süren ortaklaşa çalışması ile kurtarıldı.
 • Kalecik'e Ajans Desteği Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2018 Yılı Yerel Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Kalecik Belediyesi tarafından yürütülen “Elinin Hamuruyla” projesi için sözleşme 18 Eylül’de imzalandı.
 • 2018 Yılı 3. Dönem Teknik Destek Sözleşmeleri İmzalanıyor Ankara Kalkınma Ajansının Teknik Destek Programı kapsamında Kalecik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ’’Kalecik’te Yöreye Özgü Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi, Depolanması, Markalaşması ve Ticarileşmesinde Kalite Süreçleri Projesi’’ imzalandı.
 • Kalecik Belediye Başkanı Ulusoy, Trafik Kazasında Yaralandı Ankara’nın Kalecik İlçesi Belediye Başkanı Filiz Ulusoy trafik kazasında yaralandı.
 • Ankara'da Sahte Para Operasyonu Ankara’da piyasaya sahte para sürmeye hazırlanan bir şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alınırken, sahte 1 milyon TL ele geçirildi.
 • Başkent'te Sahte Para Operasyonu ANKARA – Ankara’da piyasaya sahte para sürmeye hazırlanan bir şebekeye yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alınırken, sahte 1 milyon TL ele geçirildi.
 • Ankara'da Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması Bin Kök Kenevir Ele Geçirildi Ankara’nın Kalecik ilçesi Kızılırmak Nehri Sazlık mevkiinde yapılan operasyonda 1 kişi etrafı çalılarla kapatılmış bir alanda ekmiş olduğu bin kök kenevir ile birlikte yakalandı.
 • Otobüs Kazasında Hayatını Kaybeden Murat Tüfekçi, Son Yolculuğuna Uğurlandı Ankara’nın Kalecik ilçesi yakınlarında şarampole yuvarlanan yolcu otobüsünde hayatını kaybeden Murat Tüfekçi, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Tüfekçi’nin Twitter hesabındaki "Biz ölelim Ankaragücü yaşasın" paylaşımı ise yürekleri dağladı.
 • Ankara'daki kaza ile ilgili şok iddia! Ankara'daki kazada yaralanan Aytaç Çağlar Fakı'nın yaptığı açıklamada, ''Otobüs şoförü büyük ihtimalle yolu bilmiyordu. Başka bir ilin otobüs şoförüydü.'' dedi.
 • Ankara - Çankırı karayolunda otobüs kazası: 8 ölü, 32 yaralı Ankara-Çankırı çandır yol ayrımında meydana gelen otobüs kazasında 8 yolcu hayatını kaybetti, 11’i ağır 32 kişi yaralandı.
 • 58 Yaşındaki Satılmış Şahin Asker Oldu Engelliler Haftası nedeniyle 86 engelli vatandaş bir günlük askerlik yaptı. Küçük yaşta geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle engelli kalan ve Kalecik’te yaşayan 58 yaşındaki Satılmış Şahin, en yaşlı asker olarak tezkeresini aldı.
 • 86 Engelli Vatandaş Bir Günlüğüne Asker Oldu Başkent’te, Engelliler Haftası nedeniyle 86 engelli vatandaş bir günlük askerlik yaptı. Bir gün boyunca temel askerlik eğitimi alan 86 engelli, gerçekleştirilen eğitimlerin ardından yemin etti ve tezkere aldı.
 • Kalecikliler Derneği'nden Pursaklar'da 'Evet' Açıklaması Kalecikliler Derneği, Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde “16 Nisan’da güçlü Türkiye için kararımız evet” dedi.
 • MHP'de Referandum Çalışmaları Sürüyor TBMM İdare Amiri ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, 16 Nisan’ın Türkiye’nin geleceği açısından önemli olduğunu belirterek, "Hesap verilen ve hesap sorulan dönem başlayacak" dedi.
 • Başkan Gökçek Kalecik'te Çiftçilerle Buluştu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kalecik ilçesinde çiftçiler ile bir araya geldi.
 • AHİD Araplar Şubesi'nden Akgül'e Ziyaret Kısa adı AHİD olan Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği Araplar Şubesi, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti. Şube Başkanı Cemil Kalecikli ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette çalışmaları hakkında Akgül’e bilgi veren Kalecikli, “Bizlerde özel günler yönelik şube olarak çeşitli programlar düzenliyoruz. AHİD olarak birçok ilçede teşkilatlanmamız bulunuyor. Başkanım önümüzdeki günlerde Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik bir program hazırlıyoruz. Düzenlediğimiz programlarda sizlerin desteğini her zaman yanımızda bulduk ve buda bizlere güç verdi. Programımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız” dedi. STK’ların çalışmalarına destek olduklarını dile getiren Akgül, “Güçlü bir toplum için faydalı STK’ların her zaman desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
 • Kalecik'te 3.8 büyüklüğünde deprem Ankara’nın Kalecik İlçesinde 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 • Ankara'nın Kalecik İlçesi 3.8 İle Sarsıldı Ankara’nın Kalecik İlçesi’nde 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 • Hamzalı Sulaması İnşaatında Çalışmalar Tam Gaz Devam Ediyor Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve çiftçinin yüzünü güldürüp sulu tarıma çağ atlatacak olan dev proje Hamzalı Sulaması inşaatında çalışmalar tam gaz devam ediyor. Hamzalı Sulaması projesi ile 2016 yılı sonuna kadar 95 bin 510 dekar tarım arazisi sulamaya kavuşacak.
 • Ankara Kalecik Cazibe Sulaması'nda Sona Yaklaşıldı Türkiye ekonomisine can verecek olan Ankara Kalecik Cazibe Sulaması’nda sona yaklaşıldı. Kalecik sulaması kapsamında cazibeli olarak sulanması öngörülen 17 bin 440 dekar alanın 8 bin dekarının sulama şebekesinin yapımı tamamlandı.
 • Ankara'da Korkutan Deprem Ankara’nın Kalecik ilçesinde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 • 7 İlde Elektrik Kesintisi Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü, Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak’ta 17 Mayıs 2016 tarihinde ‘Planlı Elektrik Kesintisi Programı’ kapsamında Başkent Elektrik Dağıtım Bölgesinde bazı yerlere enerji verilemeyeceğini açıkladı.
 • 5 İlde Elektrik Kesintisi Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü, Planlı Elektrik Kesintisi Programı kapsamında Başkent Elektrik Dağıtım Bölgesinde enerji verilemeyecek yerlerin listesini açıkladı. Listede 5 il yer alıyor.
 • Enerji Kesintisi Yaşanacak O İller Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü, Planlı Elektrik Kesintisi Programı kapsamında Başkent Elektrik Dağıtım Bölgesinde enerji verilemeyecek yerlerin listesini açıkladı.
 • 'Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması'nın Ankara Finali Yapıldı Milli eğitiminin genel amaçları doğrultusunda Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini artırmak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Anadolu imam hitap liseleri geleneksel mesleki yarışmaları, 2015-2016 eğitim öğretim yılı heyecanı başladı.
 • Muhalefete Yönelik Temennisini Açıkladı Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet partilerinin liderlerinden randevu talebinde bulunduğunu belirterek "Ümit ederim, bu ülkenin menfaatini her türlü siyasi menfaatin üzerinde tuttuğumuz bir dönem başlar" dedi.
 • Davutoğlu Açıklaması'bir Avuç Eşkıya Yakıp Yıkıyor' Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa, Meclis İç Tüzüğü ve reformları görüşmek üzere muhalefet liderlerinden randevu talebinde bulunduğunu belirterek "Dün, muhalefet parti liderleriyle görüşmek için randevu istedim, ümit ederim onlardan da aynı anlayışı görür, önümüzdeki 4 yılı ’Evet birbirimizi eleştirdiğimiz, birbirimizle gerektiğinde siyasi rekabet yaptığımız ama sonunda bu ülkenin menfaatini her türlü siyasi menfaatin üzerinde tuttuğumuz bir dönem başlar" dedi.
 • Başkan Gökçek'ten Gündeme Dair Değerlendirmeler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek; 1 Kasım genel seçimlerinin sonuçlarından, başkanlık sistemine, paralel yapıdan, siyasi olaylara, ekonomik tablodan Büyükşehir’in yatırım ve hizmetlerine kadar pek çok konuda önemli değerlendirme ve tespitlerde bulundu.
 • 'Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması'nda Dereceye Giren Projeler Belli Oldu Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması jüri değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 49 projenin incelendiği toplantıda dereceye giren projeler belli oldu. Dereceye giren projelere 15 Ekim de İl Bank sosyal tesislerinde toplam 154 Bin TL ödül dağıtılacak.
 • Ankara Beyaz Altında İddialı Ürettiği birçok tarımsal ürünle Türkiye üretiminde üst sıralarda yer alan Başkent Ankara, içerdiği zengin besin öğeleriyle beyaz altın olarak nitelendirilen mantar üretiminde de iddialı.
 • Bakan İpek, '12. Ürün Ve El Sanatları Fuarı' Nın Açılışını Yaptı Adalet Bakanı Kenan İpek, “Bu bölücü hain terör örgütünün önünde sonunda net bir şekilde ortadan kaldıracak bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Terörü demokrasiyle, hukukla, insan haklarıyla, özgürlükle aşacağız, gerektiği zaman da silah kullanarak” dedi.
 • CHP Sözcüsü Koç'tan İtiraf Gibi Açıklama CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, HDP’nin barajı geçtiğini belirterek, “CHP’nin artık hiç kimseye ‘şu olsun bu olsun’ diye verecek bir tane oyu yoktur” ifadelerini kullandı.
 • CHP'li Haluk Koç'tan Demirtaş'a eleştiri CHP Sözcüsü Koç, "Bugün HDP'nin 'geniş kitlelere konuşuyorum ben' sözünün altında maalesef ırk temelli politikalar vardır" dedi. Koç, Selahattin Demirtaş'ı da eleştirdi: ''Sen değil miydin, Gezi olaylarında 'bu bir darbe girişimidir' diyen? Yolsuzlukları araştırma komisyonu kurulduğunda HDP'li üyeyi çeken?''
 • Elibol Açıklaması 'Bu Savaşı Başarı İle Atlatacağız” AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Nuri Elibol, Türkiye’nin 7 Haziran seçimlerini kazasız belasız atlatması durumunda gücüne güç katacağını, çözüm sürecinin başarıya ulaşacağını, paralel devlet yapılanmalarına karşı verilen mücadelenin başarıya ulaşacağını söyledi.
 • Toki’nin Restorasyon Kredisi Başvuruları 1 Nisan’da Başlıyor Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ),unutulmaya yüz tutmuş, yıkılma ve yok olma tehlikesi içindeki tarihsel değerlerimizi,sağladığı restorasyonkredileriyle gelecek nesillere kazandırıyor.
 • Toki Başkanı Turan, İncelemelerini Sürdürüyor TOKİ Başkanı M.
 • Toki’nin Restorasyon Kredisine Başvurular Başlıyor Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yıkılma ve yok olma tehlikesi içindeki tarihi yapıları restorasyon kredileriyle gelecek nesillere kazandırıyor.
 • Kalecik Milli Eğitim Müdürü, Nezaket Okulları'nı Ziyaret Etti Kalecik İlçe Milli Eğitim Müdürü Durali Somuncu, Pursaklar Belediyesi Nezaket Okulları'nı ziyarete ederek proje hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 • Büyükşehir'in, Açtığı Yol Bu Yıl İçinde Bin Kilometreye Dayandı Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni yollar inşa edip, yıpranan ve geçilemez hale gelen yolların malzemeli bakımlarını yapıyor.
 • 'kalecik Gençlik Merkezi Engelleri Kaldırıyor'Projesi Hayata Geçti Ankara Üniversitesi ile Kalecik Kaymakamlığı işbirliğinde “Kalecik Gençlik Merkezi Engelleri Kaldırıyor” projesi hayata geçti.
 • Büyükşehir Belediyesi Meclisi Toplantısı Akpınar Mahallesi’nde heyelan bölgesindeki vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi amacıyla Belediye hisseleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devredilecek.
 • Adana, Mersin, Osmaniye ve Kilis’de Elektrik Kesintisine Gidilecek Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. 7 Ağustos 2014 tarihinde Adana, İçel, Osnaniye ve Kilis’de bazı yerlerde elektrik kesintisine gidileceğini açıkladı.
 • İç Anadolu’da 'birlik'Zamanı İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin 48’inci Olağan Meclis Toplantısı’nda seçim heyecanı yaşandı.
 • Van Tekrar İnşa Edildi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Van’a yaptığı yatırımlar devam ediyor.
 • Toki’nin 'Restorasyon Kredisine” Başvurular Başlıyor Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) modern şehirler inşa ederken bir yandan da unutulmaya yüz tutmuş, yıkılma ve yok olma tehlikesi içindeki tarihsel değerlerimizi, sağladığı restorasyon kredileriyle gelecek nesillere kazandırıyor.
 • 2014 Yılı Mali Destek Programı İlçelerde Tanıtıldı Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2014 Yılı Mali Destek Programı kapsamında çevre ilçe bilgilendirme toplantıları tamamlandı.
 • Kalecik Yönetimde Herkesin 'Söyleyecek Sözü Olacak” AK Parti Kalecik Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Uludağ, göreve geldiğinde meclis üyelerinin Kalecik’teki köylerden seçilmesi için çalışmalara başlayacağını belirterek, “Böylece Kalecik’in köylerinde yaşayanlar da yönetimde söz sahibi olacak” dedi.
 • Göreve Makam Aracını Satarak Başlayacak 20 bin nüfuslu Kalecik ilçesinde halkın gelir düzeyini artırmak hedefiyle yola çıkan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Uludağ, göreve başladıktan sonra lüks makam aracını satarak elde ettiği geliri, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtacağını bildirdi.
 • Uludağ: “kalecik Festivali Gelecek Yıl Dolu Dolu Geçecek” AK Parti Kalecik Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Uludağ, Kalecik Karası Kültür ve Turizm Festivali’nin gelecek yıl cennet köşesi Kalecik’de dolu dolu geçeceğini söyledi.
 • Yaşar Kaleciklilerle Festivalde Buluştu Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 9. Uluslar arası Kalecik Karası Kültür ve Turizm Festivali’nde Kaleciklilerle bir araya geldi.
 • 'ankara’yı Kalecik’e Taşıyacağım' AK Parti Kalecik Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Uludağ, memleketi Kalecik’te yıllardır “taş üstüne taş konulmamasını” eleştirerek, “Ankara’ya sadece 60 kilometre uzaklıktaki Kalecik, sahip olduğu değerlerle Beypazarı’ndan da önde ancak, bu değerlendirilemiyor” dedi.
 • Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi Hayata Geçiyor Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara-Kırıkkale karayolu üzerinde, Kızılırmak Vadisi içinde yer alacak dev rekreasyon alanı “Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi” için çalışmalara başladıklarını belirterek, “İlk etapta yaklaşık 500 bin metrekarelik bir alanda hem Ankaralıların hem de Kırıkkalelilerin yararlanacağı bir dinlenme, eğlenme ve piknik alanı oluşturacağız” dedi.
 • Yozgat'ta Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden İkizler Defnedildi Yozgat'ta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden ikiz bebekler ile babaanneleri Ankara'nın Kalecik ilçesinde toprağa verildi.
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Kıbrıs’a Çevre Çıkarması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs’ta Aksa’nın elektrik santraline ait gemide petrol boşaltımı sırasında 100 ton fuel-oil denize sızmasıyla oluşan kirliliği temizlemek için harekete geçti.
 • Esnaf Spor'da Hedef Amatör Süper Lig Ankara Amatör Süper Lig'e çıkma mücadelesi veren Esnaf Spor, zorlu Kalecik Spor engelini 2 golle aştı.
 • Kalecik’te ‘tarihi Konak Müzesi’ İstanbul’da mimarlık yapan Vural Karahan, memleketi Kalecik’te satın aldığı tarihi konağı restore etti, konağın altını ise tarihi eşyalarla müze haline getirdi.
 • Kaza Kurşunu İle Şehit Olduğu İddia Edilen Astsubay Kayseri’de Toprağa Verilecek Ankara’nın Kalecik İlçe Jandarma Karakolu'nda görev yapan ve bir uzman çavuşun kaza kurşunu ile öldüğü iddia edilen astsubay Kayseri’de toprağa verilecek.
 • Kazada Ölen Öğrenciler Toprağa Verildi Bursa'nın Karacabey ilçesinde geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden Balıkesir Üniversitesi öğrencileri memleketlerinde toprağa verildi.
 • Ankara’da Cinayet Ankara'nın Kalecik ilçesinde bir kişi, husumetli olduğu şahıs tarafından tabanca ile vurularak öldürüldü.
 • Kılıçdaroğlu Kalecik’te Konuştu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Afyon'da yaşanan patlamayla ilgili, 'merak saikiyle bir asker pimi çekmiş' açıklamasını eleştirerek, "Bir mühimmat deposunda bir asker eline alacak el bombasını, pimini çekecek bekleyecek bakalım patlıyor mu patlamıyor mu? Akıl dışı uygulama bu.
 • Kalecik Barajı'nın Temel Atma Töreni Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''İzlediğimiz ekonomik politika ve siyasi istikrar sayesinde Türkiye dünyanın şu anda en çok yatırım yapılabilecek ülkeleri arasında görülüyor'' dedi.
 • Kalecik'te Kırsal Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi Projesi 'Kalecik'te Kırsal Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi Projesi' 3 aylık süreç sonucunda tamamlandı.
 • 'Kalecik'te Kırsal Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi Projesi' - Ankara Ankara Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kalecik'te Kırsal Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 'Kırsal Turizm İçin Ekonomik Diyalog Talep Çalıştayı' düzenlendi.
 1 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !