HAYMANA HABERLERİ / Ankara

 • Ankara'da Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü, 4 Yaralı Ankara’nın Haymana ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavga sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Kavgada hayatını kaybeden kişinin ‘Uzun Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Çınar’ın yeğeni Yücel Çınar olduğu ortaya çıktı.
 • Başkent'te Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü, 4 Yaralı Ankara’nın Haymana ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavga sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Kavgada hayatını kaybeden kişinin ‘Uzun Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Çınar’ın yeğeni Yücel Çınar olduğu ortaya çıktı.
 • Haymana'da Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü, 4 Yaralı Ankara'nın Haymana ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavga sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • Gazi Üniversitesi Vakfı'ndan Anlamlı Proje Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Fen Lisesi 11. sınıf öğrencileri PDR Biriminin hazırladığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenledikleri kermesten elde ettikleri gelirle Haymana Altıpınar Şehit İsmail Benli İlk ve Ortaokulunun ihtiyacı olan renkli yazıcı ve kırtasiye malzemelerini aldı.
 • Şehit Uzman Çavuş Kolcu Son Yolculuğuna Uğurlandı Güvenlik güçlerinin Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik operasyonu sırasında teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Abdullah Kolcu, Ankara'nın Haymana ilçesinde toprağa verildi.
 • Irak'ın Kuzeyinde Yürütülen Operasyon Operasyon sırasında teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Abdullah Kolcu'nun cenazesi Ankara'nın Haymana ilçesinde toprağa verilecek.
 • Başkent'e Şehit Haberi Düştü Tunceli’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Abdullah Kolcu’nun acı haberi ailesine ulaştı.
 • Başkan Tuna, Orucunu Haymana'da Açtı Ramazan ayında her akşam başka bir ilçede Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhuna uygun şekilde vatandaşlarla birlikte orucunu açamaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, bu sefer de Haymana’daydı.
 • Öz Taşıma-İş Başkanı Toruntay, Ankara Basınıyla Buluştu Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “Kadro alamayan işçi kardeşlerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Ayrıca alınan erken seçim kararını destekliyoruz ve bu süreçte kadroya geçemeyen emekçilerimizin kadro sıkıntılarının giderilmesini bekliyoruz” dedi.
 • AK Parti Ankara İl Başkanlığı Seçim Çalışmalarına Başladı AK Parti Ankara İl Başkanlığı, 24 Haziran'da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi için çalışmalara başladı.
 • 'Turizmde Bu Yıl Rekor Kırılacak' ATİD Yönetim Kurulu Başkanı Akman: 'Otellerimizde doluluk oranlarımız iyiye gidiyor, turizmde bu yıl rekor üstüne rekor kıracağız, 40 milyon turist, 30 milyar dolar gelir bekliyoruz' 'Turizm sektörüne verilen teşvikler artırılmalı, özellikle otelcilere ve seyahat acentelerine teşvikler veriliyor ama bu daha da genişletilmeli'.
 • Ankara'nın En Uzun Bulvarı 'Haymana', En Uzun Caddesi 'Doğukent' Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğünün yol uzunluklarına ilişkin verilerine göre, Başkentin en uzun caddesi Doğukent Caddesi, en uzun sokağı Yenimahalle'de bulunan 1984. Sokak, en uzun bulvarı ise Haymana Bulvarı
 • GÜNDEM İPTALİ Gündemimizin "YASAMA YÜRÜTME SİYASET" başlığı altında yer alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun AK Parti Haymana Kadın Kolları Kongresi'ne katılımına ilişkin programı, Sarıeroğlu'nun şehit Üsteğmen Oğuz Kaan Usta için Ahmet Hamdi Akseki Camisi'nde düzenlenecek cenaze törenine iştiraki dolayısıyla kaynağından iptal edilmiştir.
 • İhlas Haber Ajansı'na 'Yılın Basın Ödülü' İhlas Haber Ajansı , Eshab-ı Kehf Vakıf Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği (ESVED) tarafından ‘Yılın Basın Ödülü’ne layık görüldü.
 • Emniyet Genel Müdürü Altınok Açıklaması 'Bizler bugün yaşıyorsak, 80 milyon insan bu coğrafyada yaşıyorsa sizlerin yakınları gibi canını bu memleket için seve seve veren şehitlerimiz sayesinde. Özgürlüğümüzün, geleceğimizin, namusumuzun ve şerefimizin bedelini sizin yakınlarınız ve geçmişteki şehitlerimiz ödedi' 'Sizin acınızı yüreğimizde hissetmeye gayret ederiz. Paylaşmaya, dindirmeye ve yalnız olmadığınızı hissettirmeye çalışırız. Hiçbir zaman yalnız değilsiniz. Türkiye Cumhuriyetinin en tepesinde bulunan Sayın Cumhurbaşkanımızdan başlayarak, en alt kademesinde çalışan insanlara kadar sizlere vefa ve minnet borcumuz var'
 • Erbaş, 'İl Müftüleri İstişare Toplantısı' Sonuç Bildirgesini Açıkladı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Dinin değişmez sabiteleri dışında kalan ve ictihadın mümkün olduğu alana dahil olan bazı fıkhi hükümleri, değişen şartlara göre güncellemek, dinde reform yapmak anlamına gelmemektedir" dedi.
 • 'Bazı Fıkhi Hükümleri Güncellemek, Dinde Reform Değildir' Diyanet İşleri Başkanı Erbaş:'Dinin değişmez sabiteleri dışında kalan ve içtihadın mümkün olduğu alana dahil olan bazı fıkhi hükümleri değişen şartlara göre güncellemek, dinde reform yapmak anlamına gelmemektedir. Aslında bu davranış, İslam'ın evrensel hakikatlerini, onların özüne dokunmadan her çağa ve topluma aktarmak ve vahyin ışığında hayata rehberlik etmek demektir' 'Allah'ın insanlığa emaneti olan çocuklar, vicdan ve merhamet söz konusu olduğunda toplumun en hassas terazileridir. Çocuk ihmal ve istismarı, dinle, akılla, vicdanla ve ahlakla asla bağdaşmayan, insanlık dışı bir tutumdur. Bilhassa kız çocuklarının biyolojik ve psikolojik yeterlilikleri dikkate alınmadan, aile kurma ve anne olma sorumluluğunu taşıyacak çağa gelmeden, erken yaşta ve zorla evlendirilmesi kabul edilemez' 'Kadının onurunu ve toplumsal konumunu hedef alan, onu cinsiyeti üzerinden ayrımcılığa tabi tutan her türlü tavır, davranış, tutum, düşünce ve yaklaşım İslam'a aykırıdır. Kadına yönelik şiddet merkezli eylem ve söylemlerin adalet ve merhamet peygamberinin hayatından referans bulması mümkün değildir'
 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, '34. İl Müftüleri İstişare Toplantısı' Sonuç Bildirgesini Açıkladı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Dinin değişmez sabiteleri dışında kalan ve ictihadın mümkün olduğu alana dahil olan bazı fıkhi hükümleri, değişen şartlara göre güncellemek, dinde reform yapmak anlamına gelmemektedir" dedi.
 • GÜNDEM / 17 Mart 2018 ANADOLU AJANSI.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 17 Mart 2018 ANADOLU AJANSI.
 • 'Tarikatların İşi İrşat Etmektir, Ticaret, Siyaset Değildir' Başbakan Binali Yıldırım, “Tarikatların işi irşat etmektir. Tarikatların işi ticaret, siyaset değildir. Vatandaşların dini duygularını istismar ederek kendi karanlık menfaatleri uğruna vatandaşları ifsat etmek değildir. Bunun bedelini bu ülke 15 Temmuz’da ödedi" dedi.
 • Başbakan Yıldırım Açıklaması 'Tarikatların İşi İrşat Etmektir, Ticaret, Siyaset Değildir' Başbakan Binali Yıldırım, “Tarikatların işi irşat etmektir. Tarikatların işi ticaret, siyaset değildir. Vatandaşların dini duygularını istismar ederek kendi karanlık menfaatleri uğruna vatandaşları ifsat etmek değildir. Bunun bedelini bu ülke 15 Temmuz’da ödedi" dedi.
 • 'Cumhurbaşkanımızın İmanını Kimse Tartışamaz' Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Cumhurbaşkanımızın imanını, ihlasını, amelini, Kur’an’a ve sünnete sadakatini, Allah ve resulüne olan sevgisini ve bağlılığını, gerektiğinde bunlar için canını feda etmekten çekinmeyecek bir imana sahip olduğunu kimse tartışamaz" dedi.
 • Başbakan Yardımcısı Bozdağ, 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda Konuştu Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Cumhurbaşkanımızın imanını, ihlasını, amelini, Kur’an’a ve sünnete sadakatini, Allah ve resulüne olan sevgisini ve bağlılığını, gerektiğinde bunlar için canını feda etmekten çekinmeyecek bir imana sahip olduğunu kimse tartışamaz. Kimsenin bunu tartışmaya hakkı yoktur" dedi.
 • 'Televizyonlarda Din Anlatanlara Sesleniyorum...' Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Sahte bal satıyorlar, arasında din anlatıyorlar. Sahte bazı maddeler satıyorlar, arasında başka şeyler anlatıyorlar. Cinsel bazı objeler satıyorlar, arkasından önünden din anlatan insanlar. Buralara çıkıp televizyonlarda din anlatanlara da buradan sesleniyorum, kendinizi bu tüccarlara kullandırmayın" dedi.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 14 Mart 2018 ANADOLU AJANSI.
 • Erdoğan'ın İl Müftülerini Kabulü Cumhurbaşkanı Erdoğan:'(Müftülere hitaben) Her sorumluluk vebal getirir. Ama sizin sorumluluğunuz doğrudan hayat kaynağımız olan dinimizle ilgili olduğu için vebaliniz çok büyük, ona göre. İşi hiç hafife almayalım. Cumhurbaşkanı olarak daima yanınızda olduğumu bilmenizi isterim'
 • Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan Açıklaması 'Sendikalı olmak anayasal hakkımızdır. Bu hakkı engellemek ağır bir suçtur'
 • Etlik Şehir Hastanesi'ne Tünel Projesi Bilkent Şehir Hastanesi’ne ulaşımı rahatlatmak için yapılan 33 kilometrelik yol çalışmasını hızlandırdıklarını belirten Başkan Mustafa Tuna, Etlik Şehir Hastanesi için de tünel projesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
 • Bilkent Şehir Hastanesi Çevresindeki Yol Çalışmaları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna: 'Bilkent Şehir Hastanesi çevresindeki yol çalışmalarının maliyeti 800 milyon lirayı bulacak. Nisanda açılması planlanan Bilkent Şehir Hastanesi hizmete girmeden önce yolları bitirmeyi hedefliyoruz'
 • AŞTİ-Haymana Hattı Seferleri Başladı Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğünün yeni uygulamaya koyacağı 158 numaralı AŞTİ-Haymana hattı, bugünden itibaren hizmet vermeye başladı.
 • Haymana Belediye Başkanı Turgut'tan 'Başkent'te Uyuşturucu Tacirlerine Ağır Darbe' Haberine İlişkin Açıklama Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, “Başkent’te uyuşturucu tacirlerine ağır darbe” başlığı ile yayımlanan haberde adı geçen şahsın Ahmet Turgut ile bir ilgisi olmadığını bildirdi.
 • Haymana Muhtarları'ndan Mehmetçik'e Destek Ankara’nın Haymana İlçesi Muhtarlar Derneği üyeleri Zeytin Dalı Harekâtı’yla destan yazan Mehmetçiğimize moral için sınıra gitti.
 • ANADOLU'nun TERMAL ZENGİNLİKLERİ - 'Tescilli Sıcak Su' Şifa Arayanların Adresi Oluyor İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesince yapılan araştırmalarda, içinde barındırdığı mineraller bakımından 'en iyi kaplıca suyu' olarak tescillenen Ankara'nın Haymana ilçesindeki tesisler, şifa arayanların adresi oluyor Haymana Belediye Başkanı Turgut: 'Suyumuzun kaliteli olduğuna emindik. Bunun için bir araştırma yaptırma gereği hissettik. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı tarafından yapılan araştırmalar sonucu sıcak suyumuz içinde barındırdığı mineraller bakımından 'en iyi kaplıca suyu' olarak tescillendi ve belgemizi aldık' 'Suyumuz, romatizmal, dermatolojik ve deri hastalıklarına, metabolik sorunlara, alzheimer ve daha pek çok hastalığına iyi geliyor'
 • Hayırsever İş Adamı Şehit Ailelerini Unutmadı Ankara'da hayırsever bir iş adamı, vatanı savunurken şehit olan polislerin ailelerine sahibi olduğu otelde konaklama imkanı sağlıyor Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinasyonunda 1 Ekim'de başlayan uygulamadan bugüne kadar 21 şehit polis ailesinden 55 kişi yararlandı Şehit komiser yardımcısının oğlu Acar: 'Devletimizden gerçekten Allah razı olsun. Buna vesile olanlardan, burasının hayırsever sahibi ağabeyimizden Allah razı olsun'
 • Tartıştığı Kardeşini Vuran Şahıs Polise Teslim Oldu Ankara’nın Haymana ilçesinde tartıştığı kardeşini pompalı tüfekle vuran bir kişi polise teslim oldu.
 • Darbeci Polislere Ceza Artırımı Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünde darbecilere direnmek isteyen polisleri engelledikleri belirlenen 7 eski polisin cezalandırılmasının gerekçeli kararını açıkladı Hükmün gerekçesinde, sanıklardan 2'sine TCK'nin 309. maddesi gereğince 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüsten' müebbet, diğerler sanıklara ise 'terör örgütüne üyelik' suçundan 9 ile 12 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi Oy birliğiyle alınan kararda, 'terör örgütü üyeliği' suçundan ceza alan sanıklar için takdir indirimi yapmayan mahkeme, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında bu sanıklar için hapis cezalarını yarı oranında artırdı
 • Eski Emniyet Görevlileri Hakkındaki FETÖ/PDY Davası Bir grup eski Emniyet Genel Müdür yardımcısının da aralarında bulunduğu 16 sanığın 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan yargılandığı davada, tutuklu 11 sanıktan eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Buçak ve eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Özyardımcı'nın tahliyelerine karar verildi.
 • Ankara'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 3 Yaralı Haymana ilçesinde yol çalışması nedeniyle trafiğin tek şeritten verildiği bölgede otomobille kamyonetin çarpışması sonucu bir kişi öldü, yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı.
 • Sahil Güvenlik Komutanlığı Davasında Müebbet Kararı FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Sahil Güvenlik Komutanlığındaki eylemlere ilişkin görülen ve 28 kişinin yargılandığı davada, 2'si ağırlaştırılmış olmak üzere 25 sanığa müebbet hapis cezası verildi Sanıklardan 3'ünün beraat ettiği davada, eski Sahil Güvenlik Komutanı tümamiral Hakan Üstem müebbet hapisle cezalandırıldı.
 • Selden Zarar Gören Kütüphaneyi Birlikte Kurdular Ankara’nın Haymana ilçesinde yaşanan sel felaketinden sonra kullanılamaz hale gelen Kerpiç Köyü Ortaokulu Kütüphanesi yeniden kuruldu.
 • GÜNDEM / 21 Ekim 2017 ANADOLU AJANSI.
 • GÜNDEM ÖZETİ / 21 Ekim 2017 ANADOLU AJANSI.
 • Haymana'daki Darbeci Polislerin Davasında Karar FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğündeki silah depolarını kapatarak darbecilerle mücadele etmek isteyen polisleri engellemeye çalıştıkları iddiasıyla yargılanan 7 eski emniyet mensubundan ikisine müebbet hapis cezası verildi Diğer sanıklar hakkında 9 yıl ile 12 yıl arasında değişen cezalara hükmeden mahkeme, firari sanığın dosyasını ayırdı.
 • Ankara'daki Darbe Davasında Eski Polislere Müebbet Hapis Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünde darbeci askerlere direnmek isteyen polis memurlarını engelledikleri iddia edilen 1’i firari 7 sanık hakkında açılan davada karar verildi. Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, mahkeme heyeti 2 sanığa müebbet hapis cezası, 4 sanığa ise "terör örgütüne üye olmak" suçlamasından ceza verilmesine karar verdi.
 • Haymana-Ankara Duble Karayolu Çalışması Ankara Büyükşehir Belediyesince, bugüne kadar 696 bin 594 ton asfalt serimi gerçekleştirilen HaymanaAnkara duble karayolunun ekim sonunda bitirilmesi hedefleniyor.
 • Karayollarında Durum Karayollarının yol yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • Karı-koca suçüstü yakalandı! 200 TL karşılığında. . Ankara'nın Haymana ilçesinde muska yazdığı ve para karşılığı dua ettiği iddia edilen 55 yaşındaki M.Z.Ç. ile eşi 49 yaşındaki G.Ç. polis tarafından baskın yapılarak gözaltına alındı.
 • Muska Yazan Karı Kocaya Gözaltı Haymana ilçesinde para karşılığında muska yazan karı koca suçüstü yakalandı.
 • Vahit Hakbilen, Haymana AK Parti İlçe Başkanlığına Aday AK Parti’de kongre çalışmaları start alırken, Ankara’nın Haymana İlçesi’nde Vahit Hakbilen ilçe başkan adayı olduğunu açıkladı.
 • Ankara Üniversitesi Geleneksel Hasat Bayramı Rektör Prof. Dr. İbiş: 'Hasat Bayramı, derin tarihin, köklü kültürün, köklü geleneklerin güçlü inancın birikimidir. Binlerce öykünün içinde biriktiği bir döngü Hasat Bayramı. Can suyu ile başladık, hasatla tamamlıyoruz bu döngüyü. Her yıl bu heyecanı yaşıyoruz'
 • 15 Temmuz'da Silah Dolabını Kilitleyen Polislere 'Ağırlaştırılmış Müebbet' Talebi FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğündeki silah depolarını kapatarak darbecilerle mücadele etmek isteyen polisleri engellemeye çalışan 3 eski emniyet mensubu hakkında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi Cumhuriyet savcısı, sanıklar eski polis memurları Demirci, Ülger ve Çolak'ın da 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar ayrı ayrı hapisle cezalandırılmalarını istedi.
 • Ankara'da Trafik Kazası Açıklaması 2 Ölü, 4 Yaralı Ankara'nın Haymana ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu aynı aileden 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • İHA'nın Haberinden Sonra Şehidin Mezarı Ortaya Çıktı Sakarya Meydan Muharebesi’nin son kalesi olan Haymana’da bulunan bir mezarın; savaşta şehit düşen Giresun Tirebolulu 42. Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’a ait olduğu ortaya çıktı.
 • Ankara Büyükşehir Dev Proje İçin İlk Kazmayı Haftaya Vuruyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bilkent’te yapımı süren 3 bin 700 yataklı Şehir Hastanesine Başkent’in dört bir tarafından rahat ulaşım sağlanabilmesi için birçok kanallı yol çalışmalarına gelecek hafta başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Yolların toplam bedeli 780 milyon lirayı bulacak. 4 kademeli olarak gerçekleştireceğimiz çalışmaların, Hastaneler Bölgesi çevresindeki yolları oluşturan ilk aşamasını, bu yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Sadece 3-5 yıl değil, çok daha uzun yıllar trafiği rahatlatacak çözümleri uygulamaya başlıyoruz” dedi.
 • Ankara'da Dev Proje İçin İlk Kazma Vuruluyor Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bilkent’te yapımı süren 3 bin 700 yataklı Şehir Hastanesine Başkent’in dört bir tarafından rahat ulaşım sağlanabilmesi için birçok kanallı yol çalışmalarına gelecek hafta başlıyor.
 • Şehir Hastanesi İçin Yol Çalışmaları Başlıyor Ankara Büyükşehir Belediyesince, yapımı süren Bilkent Şehir Hastanesine rahat ulaşım sağlanabilmesi için çok kanallı yol çalışmasına gelecek hafta başlanıyor Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: 'Hastanelere vatandaşların doğu, batı, kuzey ve güneyden rahat gelmelerini sağlamak istiyoruz. Şehir Hastanesi yapıldıktan sonra hem Eskişehir Yolu'nda trafik olmaması hem de insanların bu bölgeye rahat gelebilmesi hedefinden hareketle, ileriye yönelik bu sorunu komple çözmek istiyoruz' 'Biz buradaki çalışmaları tamamlayınca 35 yıllık değil, çok uzun yıllar trafik akışının rahatlamasına imza atmış olacağız'
 • Başkent'te Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 4 Yaralı Ankara’da meydana gelen gelen çift taraflı trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.
 • Ankara'da İki Otomobil Çarpıştı Açıklaması 1 Ölü, 4 Yaralı Ankara'da iki otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • Başbakan Yıldırım'dan Şehit Ailesine Ziyaret Yıldırım, 1997'de Bingöl'ün Kiğı ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Tamer'in ailesini ziyaret etti.
 • Başbakan Yıldırım İftarını Haymana'da Açtı Başbakan Binali Yıldırım, bir vatandaşın evinde iftar yaptı. Başbakan Yıldırım, iftar sonrasında bir parkta Haymanalılarla sohbet etti, ardından da teravih namazını kıldı.
 • Başbakan Yıldırım Haymana'da iftar açtı Başbakan Binali Yıldırım, 'Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim oldukça bize kimse bir şey yapamaz. Ne FETÖ ne DEAŞ ne bölücü terör örgütü. Kim olursa olsun, bu milletin cesur yüreği, vatan sevgisi, birlik beraberlik aşkı sayesinde bunların hepsi vız gelir, tırıs gider.' dedi.
 • Şehit Uzman Çavuş Tunçer, Haymana'da Son Yolculuğuna Uğurlandı Diyarbakır’ın Sur ilçesine göreve gitmek için Ankara Güvercinlik’teki askeri birlikte mühimmat yüklendiği sırada silah arkadaşının kaza kurşunuyla şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Tunçer, memleketi Ankara’nın Haymana ilçesinde toprağa verildi.
 • Ankara'da Şiddetli Yağmur Hayatı Olumsuz Etkiledi Ankara’nın Haymana ilçesinde şiddetli yağmur nedeniyle bir ilkokulu su bastı, buğday ekili tarlalar zarar gördü.
 • Park Halinde Ki Araca Çarptı Açıklaması 3 Yaralı Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde Haymana Yolu üzerinde park halinde duran araca başka bir aracın çarpması sonucunda 3 kişi yaralandı.
 • Haymana'da 2 Ev Kül Oldu Ankara’nın Haymana ilçesine çıkan yangında 2 ev kül oldu.
 • Darbe Girişiminde Silahları Kilitleyen Eski 7 Polisin Yargılaması FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünde darbecilere direnmek isteyen polisleri engelledikleri öne sürülen eski 7 polisin yargılanmasına devam edildi.
 • Darbe Girişiminde Silahları Kilitleyen Eski 7 Polis Yargılanıyor FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünde darbecilere direnmek isteyen polisleri engelledikleri öne sürülen eski 7 polisin yargılanmasına başlandı.
 • Ankara'da İki Darbe Davası Daha Başlıyor FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünde darbecilere direnmek isteyen polisleri engelledikleri öne sürülen 7 polisin yargılanmasına yarın başlanacak Darbe girişiminde yer aldıkları iddia edilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığından 22 asker de 26 Nisan'da hakim karşısına çıkacak.
 • Minibüs Devrildi Açıklaması 1 Ölü, 4 Yaralı Ankara’nın Haymana ilçesinde kontrolden çıkan minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı.
 1  2  ...  6  7 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !