EVREN HABERLERİ / Ankara

 • ATO'dan Dev Projeler Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara’da Gıda Kent, Tekstil Kent ve Yapı Kent kurulması için çalışmalara başladıklarını belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan destek istedi. Bakan Kurum, ATO’nun projelerine destek vereceklerini söyledi.
 • Batuhan Yaşar Açıklaması 'Ankara-Washington Hattında Neler Yaşanıyor?' İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesindeki Köşesine Ankara-Washington hattında yaşanan son gelişmeleri taşıdı. ABD’nin bütün evrensel hukuk kaidelerini ayaklar altına aldığını vurgulayan Yaşar, Türkiye’nin temellerini derinden sarsan olayların bir yerinden hep ABD’nin çıktığına dikkat çekti.
 • 'Faizi Düşürürsen Seni Öveceğim' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faiz konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Faizi düşürürsen bu kürsüden seni öveceğim, düşürmezsen o koltukta oturmayacaksın” dedi.
 • Kılıçdaroğlu Açıklaması 'Faizi Düşürürsen Bu Kürsüden Seni Öveceğim, Düşürmezsen O Koltukta Oturmayacaksın' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faiz konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Faizi düşürürsen bu kürsüden seni öveceğim, düşürmezsen o koltukta oturmayacaksın” dedi.
 • Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan Mesut Özil Açıklaması Açıklaması 'Almanya'da Hiç Mi Akıllı İnsan Kalmadı?' Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Mesut Özil’e yapılanlar insan haklarına aykırı davranışlardır. Irkçılıktır, ayrımcılıktır, İslam karşıtlığıdır. Bu davranışlar insan onur ve haysiyetini yaralayıcı davranışlardır. Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirmiş, bundan dolayı ayrımcılığa tabii tutuluyor. Almanya’da hiç mi akıllı insan kalmadı?" dedi.
 • Diyanet-Sen'den Din Görevlilerine Şiddete Tepki Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, din görevlilerine şiddete tepki göstererek, “Edebimize ve hayamıza sığınırken, insanlık dışı tavırlar sergileyenler için sabır çizgimizi korumakta zorlanıyor. Ezandan, seladan rahatsız olacak kadar kin bürümek neden? Din görevlilerimiz 15 Temmuz’da nasıl ki sorumluluk üstlenmişse, bundan sonra da sorumluluk üstlenmeye devam edecektir” dedi.
 • Evrensel Koleji'nden LGS'de Dereceye Girenlere Burs İmkanı Özel Evrensel Fen Lisesi ve Özel Evrensel Kolej’de başarılı öğrencilere LGS’de yüzdelik dilimlerine göre yüzde 10’dan yüzde 100’e kadar burs imkanı sağlanacak. Özel Evrensel Koleji’nden yapılan açıklamada, sınırlı sayıda kalan kontenjanlar için burs başvurularının 13 Temmuz’da sona ereceği bildirildi.
 • Öğrenciler Evrensel Değerleri Fotoğrafladı Ankaralı öğrenciler ’Değerli Fotoğrafçılar İş Başında projesi’ kapsamında evrensel değerleri fotoğrafladı.
 • Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı Başbakan Yardımcılığı, Dışişleri, Gümrük ve Ticaret, Maliye ile Orman ve Su İşleri Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması 'Kazanımların Sırrı İstikrardır' Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, son 16 yılda çalışma hayatında pek çok değişikliğin olduğunu belirterek, “Sosyal ve sessiz devrimlerin sırrı istikrardır. Yeni kazanımların sürmesi için ekonomik istikrarın sürmesi gerekmektedir” dedi.
 • Evrensel Koleji Öğrencileri Polonya Yolcusu Ankara Özel Evrensel Koleji öğrencileri, Polonya’da düzenlenecek MILSET Expo-Sciences Europe Bilimsel Proje Fuarı’nda Türkiye’yi iki proje ile temsil edecek.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Şok İddia ! Herkesin cep telefonlarının dinlendiğini öne süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir istibdat dönemi yaşıyoruz. Hepimizin cep telefonları dinleniyor. Hepimizin normal telefonları da dinleniyor” dedi.
 • Ankara Mini Maker Faire'de Evrensel Kolej Damgası ‘Kendin Yap’ sloganıyla faaliyet gösteren Maker Hareketinin, “Ankara Mini Maker Faire” Etkinliğine 8 projeyle katılan Özel Evrensel Koleji öğrencileri projeleriyle Başkentlilerden büyük beğeni topladı.
 • Uzmanlardan LGS Değerlendirmesi Açıklaması Matematik Soruları Belirleyici Oldu Yaklaşık 1 buçuk milyon öğrencinin yarıştığı Liselere Giriş Sınavını (LGS) değerlendiren alanının uzmanı eğitimciler, 2018 LGS’de belirleyici etkeninin Matematik soruları olduğunu söyledi.
 • Özel Evrensel Fen Lisesi Öğrencileri, Fizik Alanında Dünya Birincisi Oldu Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na katılan Özel Evrensel Lisesi okullarından 263 öğrenci finallere katılmayı hak kazanırken Özel Evrensel Fen Lisesi öğrencilerinden, Alper Bahçekapılı, Begüm Yüksel ve Oğuz Tekin Fizik alanında birincilik elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.
 • Özel Evrensel Fen Lisesi Öğrencileri TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü Oldu Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca düzenlenen "TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri" yarışmasında Evrensel Fen Lisesi “Fizik” dalındaki projesi Türkiye üçüncüsü ödülünü aldı. Evrensel Kolej Genel Müdürü Semra Büyükağaoğlu, başarılarından dolayı ödül alan öğrencilerini tebrik etti.
 • Evrensel Kolejinde Yaz Okulu Haziran Da Başlayacak Özel Evrensel Kolejde yoğun geçen eğitim yılının ardından ‘Evrensel’de hem tatil hem eğitim’ temalı yaz okulu programı Haziran ayında başlayacak.
 • İnce, STK'lar,, Sendikalar Ve Meslek Odalarını Ziyaret Etti CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında bugün Ankara’daki sivil toplum örgütleri, sendikalar ve meslek odalarını ziyaret etti.
 • Muharrem İnce, Sivil Toplum Örgütleri, Sendikalar Ve Meslek Odalarını Ziyaret Etti CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında bugün Ankara’daki sivil toplum örgütleri, sendikalar ve meslek odalarını ziyaret etti.
 • TİKA Tayland'da İftar Programı Düzenledi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tayland’da 2015 yılında restorasyonu tamamlanan Bang Uthit Camii’nde yaklaşık 300 kişinin katıldığı bir iftar programı düzenlendi.
 • Başkan Tuna Evren'de Vatandaşlarla Birlikte Orucunu Açtı Ramazan ayı bereketini her akşam başka bir ilçede vatandaşlarla birlikte orucunu açarak paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın bu seferki adresi Başkent’in şirin ilçesi Evren oldu.
 • HDP'nin aday listesinde kimler var? Halkların Demokratik Partisi (HDP), 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdi.
 • Türkiye'yi Haberleşmede Önde Gelen Ülke Yapacak ULAK Hizmete Giriyor Türkiye’yi haberleşme teknolojilerinde önde gelen ülkeler arasına sokacak ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK, 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü’nde hayata geçiyor.
 • AB Bakanı Çelik'ten Yunanistan'a Tepki AB Bakanı Ömer Çelik, FETÖ’cüyü serbest bırakan Yunanistan’a, "Demokratik değerleri korumak için çeşitli uluslararası zeminlerde aynı masayı paylaştığımız Yunanistan’ın demokrasi düşmanlarını koruyan bir devlet haline gelmesi tarihi bir kırılma noktasıdır" diyerek tepki gösterdi.
 • Bisikletle Dünya Turu Atılım Üniversitesi, bisikletle dünya turu yapan Gürkan Genç’e destek oluyor.
 • TÜBİTAK'ın şampiyon lise öğrencileri TÜBİTAK 49’uncu Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Ankara Bölge Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Salonunda düzenlenen ödül töreninde Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı dallarında ödüller dağıtıldı.
 • 8 Kişinin Yaralandığı Yürüyen Merdiven Kazası Kamera Ankara’dan Bursa’ya turistik gezi için gelen 100 öğrencinin yürüyen merdivende geçirdikleri ve 7’si öğrenci 8 kişinin yaralandığı kaza çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.
 • Türk Kızılayı'nın Türkmen Çocukları Müzede Yenimahalle Belediyesi, hayata geçirdiği Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde yalnız Yenimahalle’nin değil Ankara’nın her bölgesinden okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocukları ağırlıyor. Müzede, temel bilimsel prensiplerin yanı sıra evrensel değerleri de öğrenen çocuklara bu sefer Türk Kızılayı Çocuk Koruma Merkezi bünyesinde bulunan Irak Türkmen’i çocuklar da katıldı.
 • Yenimahalle'nin Minik Astronotları Planetaryumda Yenimahalle Belediyesi tarafından hayata geçirilen Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde şimdi de çocuklar için planetaryum ve Uzay Merkezi faaliyete geçti.
 • KYK 3. Tematik Kış Kampları Başlıyor ANKARA – Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek “Kredi ve Yurtlar Kurumu Tematik Kış Kampları” 12 farklı ilde bin 800 gence ev sahipliği yapacak.
 • Müzede Uzay Çağı Başlıyor Yenimahalle Belediyesi tarafından hayata geçirilen Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde çocuklar şimdide uzayı keşfedecek. Ankara’nın ilk çocuk müzesi olan müzede, yapımı tamamlanan planetaryum ile Ankara’nın tüm ilçelerinden çocuklar uzay bilimleri hakkında eğitimler alacak.
 • MHP'li Vekile MHP'den Sert Tepki MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Atila Kaya’nın görüşleri partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Ayrıca esef verici olan CHP ve yandaşları ile aynı hizada yer almış olması kendi adına bir talihsizliktir. Türk milletine karşı kin duyanlar, kinlerarası diyalog kuranlar tamamdır da Atila Kaya’ya ne olmaktadır? Neden rahatsız olmuştur?" dedi.
 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Açıklaması 'KHK'ları Anayasa Mahkemesine Götüreceğiz' CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameleri (KHK) Anayasa Mahkemesine götüreceklerini bildirdi.
 • CHP Yine AYM'ye Gidiyor CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, OHAL kapsamında yayımlanan 695 ve 696 sayılı KHK’ların iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine başvuracaklarını açıkladı.
 • Hem Enerji Üreten Hem De Tarım Yapılabilen Konut Projesi Son yıllarda dünya ülkelerinin gündeminde yer alan enerji tasarrufu ve yenilenebilir kaynakların kullanımı konularında Türkiye’de büyük bir adım atılması planlanıyor. Projeyle konutların enerji üssüne çevrilmesi hedefleniyor.
 • TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ömer Serdar Açıklaması TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, "Tüm dünyanın ortak değeri olan Kudüs, son günlerde tekrar bir krizle gündeme gelmiştir. Kudüs meselesinde özelinde Filistin’de yaşanan hadiseler, insan hakları felsefesinin çok uzağındadır" dedi.
 • Başkan Toruntay'dan 'İnsan Hakları Günü' Mesajı Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “Bugün, Kudüs’ü savaşın merkezi haline getirmeye çalışanlar, olmayan ve olmayacak şeyler üzerinde hayal kuranlar iyi bilmelidirler ki Kudüs, insanlık tarihi boyunca barışın ve adaletin sembolü olmuş, farklı dinlere ev sahipliği yapmış kutsal bir yerdir. Kudüs, kırmızı çizgimiz, vazgeçilmezimizdir” dedi.
 • TİHEK Başkanı Arslan'ın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı TİHEK (Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu) Başkanı Süleyman Arslan, “Bugünün tüm dünyaya dil, din, ırk, mezhep gözetmeksizin barışın ve huzurun tesis edilmesine vesile olması dileğiyle Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlarız” dedi.
 • Bakan Arslan'dan 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün milletimize ve tüm insanlık ailesine hayırlı olmasını diliyor; adalet, eşitlik, özgürlük temelinde mutlu bir gelecek diliyorum” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '10 Aralık İnsan Hakları Günü' Mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şüphesiz, bugün dünyanın farklı köşelerinde hayat hakkı başta olmak üzere insanların temel hak ve özgürlüklerini kullanmalarına en büyük tehdit terör örgütlerinden gelmektedir. DEAŞ, FETÖ, PKK, YPG, Boko Haram, El Şebab gibi eli kanlı çeteler, işledikleri cinayetler ve döktükleri masum kanıyla insanlığın en büyük düşmanıdır. Türkiye, hiçbir ayrım yapmadan, hukuk ve demokrasi içerisinde, terörle mücadelesini kararlı bir şekilde yürütecektir" dedi.
 • Başbakan Yıldırım'ın '10 Aralık İnsan Hakları Günü' Mesajı Başbakan Binali Yıldırım, "Terörizm, ırkçılık, hoşgörüsüzlük, ayrımcılık, İslam karşıtlığı ve yabancı düşmanlığı gibi olgulara karşı da uluslararası toplumun ortak ve etkili tedbirler alabilmesi maalesef hala mümkün olmamaktadır. Bunun en son örneği Kudüs’te olanlar ve Filistinlilere yapılanlar, uygulanan baskılardır" dedi.
 • 'En Son Örneği Filistinlilere Yapılanlardır' Başbakan Yıldırım, "Terörizm, ırkçılık, İslam karşıtlığı ve yabancı düşmanlığı gibi olgulara karşı uluslararası toplumun ortak ve etkili tedbirler alabilmesi maalesef hala mümkün olmamaktadır. Bunun en son örneği Kudüs’te olanlar ve Filistinlilere yapılanlar, uygulanan baskılardır" dedi.
 • Ankara Valisi Topaca'nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı Ankara Valisi Ercan Topaca, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması 'Adil Bir Dünya İçin İnsan Haklarına Sahip Çıkalım' Her insanın temel hak ve özgürlüklerini eşit şekilde kullanabilmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
 • Tayland'da 1 Hafta Boyunca Türk Bayrağı Dalgalandı Türk giyim kültürünü bugüne kadar birçok farklı ülkede sayısız defileyle tanıtan Modacı Ahmet Özceyhan, bu kez de Tayland’da kraliçe onuruna gerçekleştirilen bir haftalık organizasyonda Türkiye’yi temsil etti.
 • Türkiye İle KKTC Arasında Güvenlik Kapsamında İşbirliği Protokolü İmzalandı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MOBESE sistemine yönelik çalışmaların KKTC ile bir protokol çerçevesinde yürütülmesine hep birlikte karar verildiğini belirterek, "Ülkeler arasında imzalanacak olan protokollerin yürürlüğe girmesine takiben yaklaşık maliyetler nihai halini alacak ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı aracılığıyla da ASELSAN bu çalışmaları Türkiye’de yürüttüğü gibi KKTC’de de yürütecektir" dedi.
 • Türkiye İle KKTC Arasında Güvenlik Protokolü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MOBESE sistemine yönelik çalışmaların KKTC ile bir protokol çerçevesinde yürütülmesine karar verildiğini belirterek, "Savunma Sanayi Müsteşarlığı aracılığıyla ASELSAN bu çalışmaları Türkiye’de yürüttüğü gibi KKTC’de de yürütecek" dedi.
 • Siyaset Ve Sanat Dünyasının Kunduracısı Markalara Yenik Düştü Bir dönem Bülent Ecevit’ten Kenan Evren’e, Ziya Taşkent’ten Zeki Müren’e siyaset ve sanat dünyasından birçok isme ayakkabı yapan kundura ustası Nurettin Cebeci markalara yenik düştü. Cebeci, "Artık işler durgun, okuduğum kitap sayısı 176 oldu, oradan anlayın" dedi.
 • Bakan Çelik'ten Alman Bakan Gabriel'e Sert Tepki Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “Türkiye’de Türk milletinin bazı değerleri vardır. Bu değerler kırmızı çizgidir. Biz aramızda hangi tartışmaları yaşarsak yaşayalım, aramızda kime oy verirsek verelim Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı makamı bütün Türk milletini temsil eden bir makamdır. Buna Alman Dışişleri Bakanın söz söyleme yetkisi söz konusu değildir” dedi.
 • İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu Ankara Bildirgesi Açıklandı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “Mevlana Değişim Programı, Erasmus gibi uluslararası bir değişim programı oldu. Mevlana Değişim Programı Türkiye’nin bir markası haline geldi. Bu programın başarılı bir şekilde kurgulanması ve kendi kendine geliştirmesi yönünde attığımız adımların da önemli rolü oldu. Biz şimdi bir sonraki aşamada bu Mevlana Değişim Programı’nı hedef ülkelerle onların da bunun benzerlerini kendi ülkelerinde kurarak entegrasyonunu sağlayacağız" dedi.
 • '15 Temmuz Güncellenen Öğretim Programlarımızda Yer Alacak' Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredatın ilk olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda uygulamaya konulacağını belirterek, "15 Temmuz güncellenen öğretim programlarımızda yer alacak" dedi.
 • Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Yeni Müfredatı Açıkladı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredatın ilk olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda uygulamaya konulacağını belirterek, "15 Temmuz güncellenen öğretim programlarımızda yer alacak" dedi.
 • Kurtulmuş'tan 'FETÖ Sanıklarına Tek Tip Kıyafet' Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, FETÖ sanıklarına tek tip kıyafet uygulamasına ilişkin, “Bakanlar Kurulunda da bu gündeme geldi. Bu konu ile ilgili Adalet Bakanlığımız çalışma yapacak. FETÖ başta olmak üzere terör örgütü üyelerinin muhtemelen bu çalışmadan sonra mahkemelere tek tip elbise ile gelmesi sağlanacak” dedi.
 • Kurtulmuş'tan 'FETÖ'ye Tek Tip Kıyafet' Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, FETÖ üyelerine tek tip kıyafet uygulamasına ilişkin, “Bakanlar Kurulunda da bu gündeme geldi. Bu konu ile ilgili Adalet Bakanlığımız çalışma yapacak. FETÖ başta olmak üzere terör örgütü üyelerinin muhtemelen bu çalışmadan sonra mahkemelere tek tip elbise ile gelmesi sağlanacak” dedi.
 • Bakan Arslan Açıklaması 'Haberleşme Ve Bilgi Otoyolları Kurmaya Devam Ediyoruz' ANKARA – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “4.5G konusunda bin 799 noktaya kolaylığı götürdük, bin 472 yerleşim yerine daha 4,5G teknolojisine dayalı bir altyapı kurmuş olacağız” dedi.
 • AK Parti'li Alkış'tan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’Adalet Yürüyüşü’ne bir tepki de AK Parti MKYK Üyesi, Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış’tan geldi.
 • Atama Kararları Resmi Gazete'de İçişleri Bakanlığına ait vali yardımcılıkları ve kaymakamlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • Vali Yardımcısı Ve Kaymakam Atamaları Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı İçişleri Bakanlığına ait vali yardımcılıkları ve kaymakamlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • Mülteci Çocukların Müze Heyecanı Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinin alt katında inşa edilen Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, Müze Haftası’nda Başkentli çocukların akınına uğradı. Müzeyi ziyaret edenler arasında Irak’tan Türkiye’ye sığınan 120 Türkmen çocuk da vardı.
 • Başkentli Çocuklar Müzeyi Çok Sevdi Yenimahalle Belediyesi’nin Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi içerisinde Ankaralı çocuklara hediye ettiği Evrensel Değerler Çocuk Müzesi çocukların akınına uğruyor.
 • Asker Kızlarından Gurur Duyulacak Proje Babaları asker olarak görev yapan 2 lise öğrencisi, daha fazla şehit haberi gelmemsi için bir proje geliştirdi. Proje ile bomba imha uzmanlarının temas kurmadan bombayı uzaktan imha etmelerini amaçladı.
 • Asker Kızlarından Gurur Duyulacak Proje Babaları asker olarak görev yapan 2 lise öğrencisi, babalarının şehit olma korkusu ile bir proje geliştirdi. Oluşturulan proje ile asker kızları, bomba imha uzmanlarının temas kurmadan ve zarar görmeden bombayı uzaktan imha etmelerini amaçladı.
 • CHP'li Milletvekillerinden Açlık Grevi Tepkisi Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, "Hükümet açılık grevi yapan bu insanların derdini dinlesin ve acilen çözüm üretsin" dedi.
 • 12 Eylül Davasında Karar Kenan Evren ile Ali Tahsin Şahinkaya’nın yargılandığı 12 Eylül askeri darbesine ilişkin dava, sanıkların ölmesi nedeniyle düşürüldü.
 • Önce Arabası Sonra Cesedi Bulundu Kendisinden bir haftadır haber alınamayan bir kişinin Baraj Gölü’nde cansız bedenine ulaşıldı.
 • ILO'da Temsil Yetkisi Türk-İş'ten Memur-Sen'e Geçiyor Bir milyon üyesiyle Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen, ILO Çalışma Konferansı’nda çalışanları temsil etmeye hazırlanıyor.
 • Bakan Arslan'ın Türkiye Pilotlar Günü Mesajı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 26 Nisan 1912’de ülkemizin semalarında ilk uçuşu gerçekleştirerek 1 numaralı uçuş brövesinin sahibi olan Kaptan Pilot Mehmet Fesa Evrensev’in uçuşunun üzerinden tam 105 yıl geçtiğini hatırlatarak, "Allah ruhunu şad etsin. Onunla başlayan bu heyecan verici serüvene bugün siz değerli pilotlarımızla beraber güvenle devam ediyoruz. Havacılık sektöründeki hedeflerimiz bugüne kadar başardıklarımızdan daha büyük" dedi.
 • 'Geometrik Düşler' Takıya Dönüşüyor Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Kuyumculuk Teknolojisi Alanı tarafından hem doğadan hem de geometrik şekillerden esinlenerek yapılan takılar büyük ilgi görüyor. Tasarlanan her takıdan sadece bir adet üretildiği için ürünü alanlar bir anlamda o eserin dünyadaki tek sahibi oluyor.
 • TİKA Kırgızistan'da İşitme Tarama Sistemi Kuruyor Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından 2017 yılı başında oluşturulan Ana-Çocuk Sağlığını Destekleme Programı (AÇSAP) kapsamında Kırgızistan’da başlatılan işitme tarama eğitimleriyle, ülkede bu konuda bir sistem kurulması yönünde önemli bir aşamaya geçildi.
 • Hava Kuvvetleri Komutanlığından '23 Nisan' İçin Kamu Spotu Hava Kuvvetleri Komutanlığı, hazırlattığı kamu spotu filmini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kamuoyuna sundu. Kamu spotunda, Anadolu’da bir köy ilkokulunda okuyan küçük çocuk Hava Kuvvetleri Komutanlığına bir mektup yazarak, pilot ve uçak görme hayalini iletiyor. Çocuğun samimi mektubuna karşılık, Konya’da bulunan Türk Yıldızları görevlendiriliyor.
 1  2  ...  7  8 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !