EVREN HABERLERİ / Ankara

 • Bakan Kasapoğlu'ndan Milli Okçulara Tebrik Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Okçuluk Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarını 4 altın madalyayla tamamlayan milli okçuları kutladı.
 • ODTÜ'lü Japon Ülkücü Türk Milliyetçiliğinin Evrensel Gücüne İnanıyor Türkiye aşığı olan ülkücü 33 yaşındaki Japon Keisuke Wakizaka, üniversitede milliyetçilik konusunda yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Ülkücü kimliğin evrensel gücüne inanan Wakizaka, başvurduğu üniversitelerden kabul edilirse milliyetçi kimlik kuramı üzerine akademik dersler verecek.
 • Türkiye'nin En Kapsamlı Erişebilirlik Projesi Hayata Geçiyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, PttMatiklerin para yatırma, para çekme ve makbuz alma ünitelerinin üzerine Braille alfabesiyle ünite adı yazıldığını belirterek, "Bazı PttMatikleri ortopedik engelli kardeşlerimizin kullanımına uygun hale getirdik. Bununla birlikte yeni alınan ATM’lere görme engellilere uygun ilave klavye takılması çalışmalarına da başlamış bulunuyoruz. Bu arada kullanıcı sayısı 43 milyona yaklaşan e-devlette engelleri kaldırma çalışmaları da yapıyoruz. Bu çalışmamız neticesinde engelli vatandaşlarımız kamu hizmetlerini elektronik ortamda alabilecek" dedi.
 • Çocuklar Evrensel Değerleri Fotoğrafladı “Şimdi Fotoğraf Zamanı” eTwinning projesinde öğrenciler Sevgi, Saygı, Dostluk, Özgürlük ve Eşitlik gibi değerlerin çevrelerindeki örnekleri üzerinde fotoğraflamak suretiyle bu değerleri hayatlarına kattılar.
 • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Asamblesi Genel Kuruluna Hitap Etti Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) en üst karar alma organı olan Dünya Sağlık Asamblesi İsviçre’nin Cenevre şehrinde toplandı. DSÖ üyesi ülkelerden Bakan, Bakan Yardımcıları ve üst düzey sağlık yöneticilerini bir araya getiren Asamble, 28 Mayıs’a kadar devam edecek. Asambleye bu yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da katılacak ve 21 Mayıs’ta gerçekleştirilecek “Anne Yenidoğan ve Çocuk Sağlığı Ortaklığı Yüksek Düzeyli Brifingi” vesilesiyle katılımcılara hitap edecek.
 • Kayıp Masallar Gün Yüzüne Çıkıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı okul öncesine yönelik yeni ve özgün masallar üretilmesine katkıda bulunmak üzere Türkiye genelinde masal yarışmaları düzenleyerek, sözlü anlatı geleneğini yaşatmayı amaçlıyor.
 • Milli Okçularımız Şanghay'da Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayak yarışması 6-12 Mayıs tarihleri arasında Çin’in Şanghay kentinde yapılacak. 38 ülkeden 295 sporcunun mücadele edeceği yarışmada Türkiye ise 14 okçu ile yer alacak.
 • Müzeye Şehir Dışından Misafir Geldi Yenimahalle Belediyesi tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk interaktif çocuk müzesi Evrensel Değerler Çocuk Müzesi çocukların değişmez adresi olmayı sürdürüyor. Bugüne kadar Ankara ve çevre ilçelerden çocukları ağırlayan müze bu kez çok uzaklardan bir okulu misafir etti. Müzeye Antalya Manavgat’tan öğrenciler geldi. Ankara gezisinde Manavgat Karabucak İlkokulu öğrencileri müzede keyifli anlar yaşadı.
 • Fuat Oktay Açıklaması''devlet Vatandaş İçin Vardır'' Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ’’FETÖ, PKK gibi terör örgütü uzantılarının ne merkezi yönetim kurumlarımızda ne de yerel yönetimlerimizde hakim olmalarına izin vermeyeceğiz’’ dedi.
 • 'Arşivlerimizin Kapıları Sonuna Kadar Açıktır' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Daha 25 sene önce Ruanda’da 800 bin insanı soykırımda kimlerin öldürdüğü aşikardır, failleri Fransızlardır, kalkıp bize ders veriyor Fransızlar. Cezayir’de yüz binlerce insanı katleden, soykırıma uğratan yine Fransızlardır. Bunlar belgelerle elimizde” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransa'ya Soykırım Cevabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Daha 25 sene önce Ruanda’da 800 bin insanı soykırımda kimlerin öldürdüğü aşikardır, failleri Fransızlardır, kalkıp bize ders veriyor Fransızlar. Cezayir’de yüz binlerce insanı katleden, soykırıma uğratan yine Fransızlardır. Bunlar belgelerle elimizde” dedi.
 • ASO Başkanı Özdebir Açıklaması 'İstanbul Ve Anadolu Yaklaşımı Yeniden Değerlendirilebilir' Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Kriz nedeniyle kaynak kaybına uğrayan ve ağır borç yükü altına giren üretici sektörlere, bankalar aracılığıyla kaynak aktarımı yapılabilir. Bunun için de 2001 yılında gündeme gelen İstanbul yaklaşımı ve sonrasında ASO olarak önerdiğimiz Anadolu yaklaşımı yeniden değerlendirilebilir" dedi.
 • Dışişlerinden Macron'un 24 Nisan Kararına Tepki Dışişleri Bakanlığı, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 24 Nisan’ı "Ermeni Soykırımı Anma Günü" ilan etmesini kınadı.
 • Ödüllü Yarışma Sayesinde 1 Ton Elektronik Atık Toplandı Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı Atık Koordinasyon Şube Müdürlüğü, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Türkiye’de ilk kez kendi personeli arasında “Ödüllü Elektronik Atık Yarışması" düzenledi. E-Atık Yarışması ile “Elektronik atıklarınızı dönüştürelim, atıklarınıza yeni bir hayat verelim” sloganıyla yarışmayı kazanan ilk üç personele ödülleri verildi.
 • Aym'den 5 Siyasi Parti Hakkında Suç Duyurusu Anayasa Mahkemesi (AYM), 5 siyasi parti hakkında mali yükümlülükleri yerine getirmedikleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.
 • Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete'de Ticaret Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) hakkında atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • Bakan Soylu Açıklaması 'Biz Kimsenin Enayisi Değiliz, Kimse Kusura Bakmasın' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da bir otelde Başkentli Karadenizliler buluşmasına katıldı. Buluşmada konuşan Bakan Soylu, "Biz kimsenin enayisi değiliz, kimse kusura bakmasın" dedi.
 • Evrensel Değerler Çocuk Müzesi Ve Bilim Merkezi 35 Bin Çocuğu Ağırladı Ankara’nın ilk interaktif çocuk müzesi olan Evrensel Değerler Çocuk Müzesi ve Bilim Merkezi, 2017 yılında açıldığı günden bu yana 35 bini aşkın başkentli çocuğu ağırladı.
 • Bakan Turhan Açıklaması '3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projelendirmelerini Tamamladık' Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin projelendirme faaliyetlerini de tamamladıklarına değinerek, bu projeyle İstanbul Boğazı’nı 3. defa denizin altından geçmeyi planladıklarını belirtti.
 • 12 Eylül Mağdurlarından Tunç Soyer Tepkisi 12 Eylül döneminde askeri savcı olan Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’in CHP ve İyi Parti’nin İzmir adayı olması büyük tepki çekti.
 • 12 Eylül Mağduru Ülkücülerden Tunç Soyer Tepkisi 12 Eylül döneminde askeri savcı olan Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’in CHP ve İyi Parti’nin İzmir adayı olması büyük tepki çekti. Konuya ilişkin açılamada bulunan 12 Eylül Mağduru Ülkücüler Komisyon Başkanı Remzi Çayır, ’’Kenan Evren’in hukukun başına getirdiği ve ülkücülerin celladı olarak bilinen Nurettin Soyer’in oğlunun CHP’den aday gösterilmesi hepimizi üzmüştür’’ dedi.
 • ATO Sektörel İstişare Toplantılarına Devam Ediyor Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, isteyen herkesin istediği alanda işletme kurabildiğini ancak kurulan işletmenin çeşitli nedenlerle kısa sürede kapanmak zorunda kaldığını belirterek, bilgisiz ve plansız yapılan girişimcilikle sadece girişimcinin değil ülkenin de kaynağının boşa harcandığını söyledi.
 • CHP'nin 68 Adayı Daha Açıklandı Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi’nde İstanbul ve Ankara’nın da aralarında bulunduğu 68 belediye başkan adayını daha belirledi.
 • Kupa'da İlk Sürpriz Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Ziraat Türkiye Kupası 5. turunda MKE Ankaragücü’nü eleyerek son 16’ya kaldı.
 • Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur Açıklaması MKE Ankaragücü Açıklaması3 - Bodrum Belediyesi Bodrumspor Açıklaması 2 Ziraat Türkiye Kupası 5. tur rövanş maçında MKE Ankaragücü, sahasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u konuk etti. İlk maçı 4-2 kazanan Bodrum Belediyesi Bodrumspor, deplasmanda Ankaragücü’ne 3-2 mağlup olmasına rağmen, turu geçen taraf oldu.
 • Engelli Çocukların Ve Yetişkinlerin İnsan Hakları Çalıştayı Yapıldı Engelliler Konfederasyonu tarafından düzenlenen ‘Engelli Çocukların ve Yetişkinlerin İnsan Hakları; BM Engelli Hakları Sözleşmesi Diyaloğu Çalıştayı’ yapıldı. Çalıştayda konuşan Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli, engelli bireylerin herkesle eşit fırsatlara, haklara ve olanaklara sahip olması gerektiğini, bu konuda hala çözülememiş sorunların bulunduğuna dikkat çekti.
 • İşte 'İkinci 100 Günlük İcraat Programı' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ’İkinci 100 Günlük İcraat Programı’nı açıkladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı Açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük İcraat Programı"nı açıkladı.
 • 'Sadece Takdir Etmek, Teşekkür Etmek Yetmez' Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, “Dostlarımızın sırtımızı sıvazlamaları iyi bir şey ama yeterli değildir. Yüke onlar da el atmaları gerekir. Sadece takdir etmek, teşekkür etmek yetmez, sorumluluğa ortak olmaları gerekir” dedi.
 • İnsan Hakları Sempozyumu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, “Dostlarımızın sırtımızı sıvazlamaları iyi bir şey ama yeterli değildir. Yüke onlar da el atmaları gerekir. Sadece takdir etmek, teşekkür etmek yetmez, sorumluluğa ortak olmaları gerekir” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İnsan Hakları Klibi Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İngilizce şarkı ve klip hazırlandı.
 • Adalet Bakanı Gül Açıklaması 'Adalet Yerini Bulsun İsterse Kıyamet Kopsun' Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Adalet teşkilatında adalet tez verilmelidir. Adalet yerini bulsun isterse kıyamet kopsun. Bugün Dünya İnsan Hakları Günü, olmayan şeyin nesini kutlayacaksınız" dedi.
 • HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan Açıklaması 'İnsanlık Yemen İçin Harekete Geçmelidir' HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bölgemizde ve tüm dünyada yoğun olarak insan hakları ihlali yaşandığına dikkat çekerek, “Savaşlar ve ardından ortaya çıkan kıtlık insanların yaşam hakkını tehdit etmektedir. Açlık, hastalık ve iç savaşla karşı karşıya kalan Yemen’de bütün dünyanın gözleri önünde bir dram yaşanmaktadır. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası kuruluşlar ve insanlık Yemen için harekete geçmelidir” dedi.
 • MHP 12'Si İl 152 Belediye Adayını Açıkladı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 12’si il olmak üzere 152 belediye başkan adayını açıkladı.
 • 14 İlin Belediye Başkan Adayını Açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda 14 ilin belediye başkan adayını açıkladı.
 • AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer Oldu AK Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Evren Dinçer oldu.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 İlin Belediye Başkan Adayını Açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda 14 ilin belediye başkan adayını açıkladı.
 • Başkan Toruntay'dan 10 Kasım Mesajı Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, "Ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının seneyi devriyesinde rahmetle ve şükranla anıyorum" dedi.
 • Sözcü İbrahim Kalın, 'Ezan, Müslümanların Evrensel Dilidir' Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Türkçe ezan tartışmalarına ilişkin “Bu konuyu gündeme getirmek birilerinin hala tek parti dönemi özlemi içinde olduğunu ifade eder. Ezan, Müslümanların evrensel dilidir, dünyanın neresine giderseniz gidin ezan bilindiği şekli ile bin 400 küsur yıldır okunmaktadır” dedi.
 • Ümitköy'de Ailelerle İç İçe, Sıcak Bir Okul Nesibe Aydın Eğitim Kurumları’nın, Ankara Ümitköy’deki ilkokulu 6. yılına girdi. Evrensel değerleri benimsemiş, özgür, sorumluluk sahibi, açık fikirli, duyarlı, yaratıcı, sorgulayan ve özyönetim becerilerine sahip bireyler yetiştiren ilkokulun en önemli özelliği aile işbirliğine ilk sıralarda yer vermesi.
 • MKE Ankaragücü Açıklaması 1 - Erbaaspor Açıklaması 0 Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur’da MKE Ankaragücü, evinde karşılaştığı 3. Lig ekibi Erbaaspor’u 1-0 yenerek tur atlayan taraf oldu.
 • Ziraat Türkiye Kupası Açıklaması MKE Ankaragücü Açıklaması 1 - Erbaaspor Açıklaması 0 Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur’da MKE Ankaragücü, evinde karşılaştığı 3. Lig ekibi Erbaaspor’u 1-0 yenerek tur atlayan taraf oldu.
 • Eşini 8 Yerinden Bıçaklayarak Öldürdü Eşinin şiddetine dayanamadığı için 2 çocuğu ile birlikte Ankara’da yaşayan ailesinin yanına kaçan kadın, kocası tarafından 8 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Kocası tarafından katledilen kadının babası Kenan Özkaragöz, “Kadına şiddet bitsin artık. Benim gibi başka babalar yanmasın” diyerek feryat etti.
 • Dünya Beşten Büyüktür Derneğinden BM Protestosu Dünya Beşten Büyüktür Derneği üyeleri, Birleşmiş Milletler (BM) Ankara Temsilciliği önünde yaptıkları basın açıklaması ile BM’ye tepkilerini dile getirdi.
 • Evrensel Değerler Çocuk Müzesi'ne Çocuk Akını Yenimahalle Belediyesi’nin Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi içerisinde Ankaralı çocuklara hediye ettiği Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, çocukların akınına uğruyor. 23 Nisan 2017 yılında faaliyete başlayan müze bugüne kadar 23 bin 788 çocuğu ağırladı.
 • 'Çocuk İşçi Oranı Yüzde 5'İn Altına Düştü' TESK ve UNİCEF Çocuk Hakları ve İş İlkeleri Programı Tanıtım Toplantısı’na katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "1994 yılında yüzde 15’i aşan olan çocuk işçi oranı, 2012 yılında yüzde 5’in altına düşmüş durumda" dedi.
 • 'Siber Güvenlik Alanında Seferberlik Gerek' Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, "Siber güvenlik yapısı tek bir kuruluşun başarabileceği bir şey değil. Ülke çapında bir seferberlik ve farkındalık olması gereken bir şey. Bunun da en önemli bacaklarından birisi haberleşme” dedi.
 • Savunma Sanayi Başkanı Demir Açıklaması 'Siber Güvenlik Alanında Seferberlik Gerek' ANKARA – ULAK Haberleşme A.Ş’nin Ankara Merkez Ofisi ile 5G ve ötesine doğru çeşitlenerek büyüyen çözüm portföyünün sergilendiği laboratuvar açılışı gerçekleştirildi. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, "Siber güvenlik yapısı tek bir kuruluşun başarabileceği bir şey değil. Ülke çapında bir seferberlik ve farkındalık olması gereken bir şey. Bunun da en önemli bacaklarından birisi haberleşme” dedi.
 • Osmanlı Ocakları Derneğinden 'Osmanlıdan Günümüze Bağımsızlık Mücadelesi' Konferansı Osmanlı Ocakları Derneği tarafından düzenlenen ‘Osmanlı’dan Günümüze Bağımsızlık Mücadelesi’ Konulu konferansta konuşan Avrupa Birliği ve devlet eski bakanı Egemen Bağış, "Türkiye’yi averaj bir ülke olarak tutmak istediler. Ama hamdolsun Türkiye farklı bir bilince kavuştu. Bakın bizim tarihimizde hepimizin gurur duyduğumuz gerçekten büyük olaylarımız var. İstanbul’un Fethi gibi Peygamberimizin müjdelediği muazzam bir olaya imza atmış bir milletiz. Bizim tarihimizde dünyaya nizam vermiş, kanun yapma konusunda öncülük yaptığı için Kanuni ismini almış büyük hükümdarlarımız var bizim tarihimizde Malazgirt’te bize bu toprakları yurt yapanlar var" dedi.
 • CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Açıklaması Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Gerçek bir iç tüzük tartışması yapacaksak, evrensel demokrasi ölçütleri, parlamenter sistemin dünyada geldiği noktayı görerek yapılması gerekiyor" dedi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan İş Bankası Açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün CHP tarafından temsil edilen Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine’ye devriyle ilgili açıklamasına ilişkin, "Biz hiçbir para almıyoruz, İş Bankası’nın ortağı da değiliz. Biz sadece ve sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün hisselerinin temsilcisiyiz o kadar. Biz 5 kuruş para almayız. O para Türk Dil Kurumuna ve Türk Tarih Kurumuna gider. Çünkü Atatürk’ün vasiyeti böyle" dedi.
 • O Kara Günün Üzerinden Tam 38 Yıl Geçti Türk tarihine idam, kötü muamele ve insan hakları ihlalleriyle kazınan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 38 yıl geçti.
 • (Özel) Türk Demokrasi Tarihinin Kara Lekesi 12 Eylül'ün Üzerinden 38 Yıl Geçti Türk tarihine idam, kötü muamele ve insan hakları ihlalleriyle kazınan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 38 yıl geçti. O kara günleri bizzat yaşayan önemli isimler İhlas Haber Ajansı’na darbe sürecinde yaşadıklarını aktardı, anılarını paylaştı. Mahir Damatlar yattığı koğuşu İHA ekibiyle gezerken dostu Muhittin Çolak ile karşılaşmanın şaşkınlığını yaşadı. Damatlar, "O gün tuğla gibi iddianameyi alıp da idamla yargılandığını gören arkadaşlar biraz durgunlaştılar. O gece ben de dahil hepimiz hayalimizde ipi boynumuza taktık ve kendimizi astık" dedi.
 • Uluslararası 'Küreselleşme, Eğitim Ve Sendikalar' Sempozyumu Sonuç Bildirisi 77 ülkeden 89 sendika ve 4 uluslararası örgütten 175 yöneticinin, Eğitim-Bir-Sen Şube başkanları, Kadınlar Komisyonu üyeleri ve genç sendikacıların katılımıyla İstanbul’da yapılan uluslararası “Küreselleşme, Eğitim ve Sendikalar” sempozyumu, yayımlanan sonuç bildirisiyle sona erdi.
 • Evrensel Değerler Çocuk Müzesi 23 Bin 494 Çocuk Ağırladı Yenimahalle Belediyesinin Ankaralı çocuklara hediyesi olan Evrensel Değerler Çocuk Müzesi 23 bin 494 çocuğu ağırladı.
 • Adalet Bakanı Gül'den Yunanistan Açıklaması Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Evrensel hukuka ve demokratik değerlere inanan hiçbir kişi veya yönetimin, Yunanistan yargısının teröristleri bağrına basan kararlarını kabul etmesi mümkün değildir"dedi.
 • ATO Başkanı Baran, Çikolata Fabrikasını Ziyaret Etti Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı öncesinde yerli ve milli üretimi desteklemek için İç Anadolu Bölgesi’nin ilk ve tek çikolata fabrikasını ziyaret etti. Fabrikayı gezerek bilgi alan Baran, bayram için çikolata alacak vatandaşlara ’yerli’ marka tercih etmeleri tavsiyesinde bulundu.
 • Batuhan Yaşar Açıklaması 'İşte 'Yanlış Anlaşılmanın' Perde Arkası' İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar Türkiye Gazetesindeki köşesinde, Ankara’nın Washington’a mesajları ne ?" NATO zirvesinde kim yanlış anlaşıldı", "Halkbankası raporu tamamı mı?" sorularına cevap aradı.
 • ATO'dan Dev Projeler Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara’da Gıda Kent, Tekstil Kent ve Yapı Kent kurulması için çalışmalara başladıklarını belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan destek istedi. Bakan Kurum, ATO’nun projelerine destek vereceklerini söyledi.
 • Batuhan Yaşar Açıklaması 'Ankara-Washington Hattında Neler Yaşanıyor?' İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesindeki Köşesine Ankara-Washington hattında yaşanan son gelişmeleri taşıdı. ABD’nin bütün evrensel hukuk kaidelerini ayaklar altına aldığını vurgulayan Yaşar, Türkiye’nin temellerini derinden sarsan olayların bir yerinden hep ABD’nin çıktığına dikkat çekti.
 • 'Faizi Düşürürsen Seni Öveceğim' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faiz konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Faizi düşürürsen bu kürsüden seni öveceğim, düşürmezsen o koltukta oturmayacaksın” dedi.
 • Kılıçdaroğlu Açıklaması 'Faizi Düşürürsen Bu Kürsüden Seni Öveceğim, Düşürmezsen O Koltukta Oturmayacaksın' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, faiz konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Faizi düşürürsen bu kürsüden seni öveceğim, düşürmezsen o koltukta oturmayacaksın” dedi.
 • Kamu Başdenetçisi Malkoç'tan Mesut Özil Açıklaması Açıklaması 'Almanya'da Hiç Mi Akıllı İnsan Kalmadı?' Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Mesut Özil’e yapılanlar insan haklarına aykırı davranışlardır. Irkçılıktır, ayrımcılıktır, İslam karşıtlığıdır. Bu davranışlar insan onur ve haysiyetini yaralayıcı davranışlardır. Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektirmiş, bundan dolayı ayrımcılığa tabii tutuluyor. Almanya’da hiç mi akıllı insan kalmadı?" dedi.
 • Diyanet-Sen'den Din Görevlilerine Şiddete Tepki Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, din görevlilerine şiddete tepki göstererek, “Edebimize ve hayamıza sığınırken, insanlık dışı tavırlar sergileyenler için sabır çizgimizi korumakta zorlanıyor. Ezandan, seladan rahatsız olacak kadar kin bürümek neden? Din görevlilerimiz 15 Temmuz’da nasıl ki sorumluluk üstlenmişse, bundan sonra da sorumluluk üstlenmeye devam edecektir” dedi.
 • Evrensel Koleji'nden LGS'de Dereceye Girenlere Burs İmkanı Özel Evrensel Fen Lisesi ve Özel Evrensel Kolej’de başarılı öğrencilere LGS’de yüzdelik dilimlerine göre yüzde 10’dan yüzde 100’e kadar burs imkanı sağlanacak. Özel Evrensel Koleji’nden yapılan açıklamada, sınırlı sayıda kalan kontenjanlar için burs başvurularının 13 Temmuz’da sona ereceği bildirildi.
 • Öğrenciler Evrensel Değerleri Fotoğrafladı Ankaralı öğrenciler ’Değerli Fotoğrafçılar İş Başında projesi’ kapsamında evrensel değerleri fotoğrafladı.
 • Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı Başbakan Yardımcılığı, Dışişleri, Gümrük ve Ticaret, Maliye ile Orman ve Su İşleri Bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Açıklaması 'Kazanımların Sırrı İstikrardır' Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, son 16 yılda çalışma hayatında pek çok değişikliğin olduğunu belirterek, “Sosyal ve sessiz devrimlerin sırrı istikrardır. Yeni kazanımların sürmesi için ekonomik istikrarın sürmesi gerekmektedir” dedi.
 • Evrensel Koleji Öğrencileri Polonya Yolcusu Ankara Özel Evrensel Koleji öğrencileri, Polonya’da düzenlenecek MILSET Expo-Sciences Europe Bilimsel Proje Fuarı’nda Türkiye’yi iki proje ile temsil edecek.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Şok İddia ! Herkesin cep telefonlarının dinlendiğini öne süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir istibdat dönemi yaşıyoruz. Hepimizin cep telefonları dinleniyor. Hepimizin normal telefonları da dinleniyor” dedi.
 1  2  ...  8 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !