ÇAMLIDERE HABERLERİ / Ankara

 • Başkent Gezileri Kışın Da Sürüyor Ankara Büyükşehir Belediyesi yaz boyunca üstü açık otobüslerle sürdürdüğü ücretsiz şehir turlarına kış aylarında da kapalı otobüslerle devam ediyor.
 • Sonbaharın Son Günlerinde Çamlıdere Tercih Ediliyor Çamlıdere bu hafta sonu Ankara ve yakın illerde yaşayanların tercihi oldu. İlçeyi 30 bin kişi ziyaret etti.
 • ASKİ 'Baraj Havzaları Koruma Planı'İçin İlk Adımı Attı ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara’ya içme suyu temin edilen baraj havzalarını korumak amacıyla “Baraj Havzaları Koruma Planları” hazırlama çalışmaları için düğmeye bastı.
 • Ankaralı STK'lardan 'Ankaralı Aday' Çağrısı Ankaralı sivil toplum örgütleri yaklaşan yerel seçimler öncesinde bir araya geldi. Bin 500’e yakın STK’nın temsil edildiği toplantıda, siyasi partilere, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gösterilecek adayların Ankaralı olması çağrısında bulunuldu.
 • Ankara'nın Su İhtiyacını Karşılayan Barajlar Sonbahar Yağışlarını Bekliyor Ankara’nın su ihtiyacını karşılayan 7 barajın doluluk oranı yüzde 22.65 olarak belirlenirken baraj havzaları dolması için sonbahar yağmurlarını bekliyor.
 • Çamlıdere Belediye Başkanı çamdan klasik makam aracı yaptırdı Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, çam ağaçlarından Mustafa Kemal Atatürk'ün Anıtkabir'de sergilenen makam otomobilinin bir benzerini yaptırdı. Can, "Gövdesi ve kapıları orijinal birinci sınıf çam ağacından. Öyle ucuz kontrplak filan değil. Yapımında en iyi birinci sınıf malzemeden kullandık. Otomobil 45 bin liraya mal oldu" dedi.
 • Başkan Can'dan Bürokrasi Tepkisi Çamlıdere Belediye Hazım Caner Can, "Türkiye bürokrasiye teslim edilemez" dedi.
 • Türk Dünyasının Başkenti Ankara Konserleri Çamlıdere'de Yapıldı Çamlıdere Belediyesi ve Ankara Kulübü Derneğinin ortaklaşa yaptığı organizasyon çerçevesinde "Uluslararası Başkent Ankara Haftası" kutlamaları Çamlıdere İlçe Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapıldı.
 • Ankara'nın Başkent Oluşunun 95'İnci Yıl Dönümü Kutlandı Kahramankazan Belediyesi ve Ankara Kulübü Derneği tarafından Ankara’nın başkent oluşunun 95’inci yıl dönümü dolayısıyla anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. 5-13 Ekim Uluslararası Başkent Ankara Haftası etkinlikleri kapsamında “Türk Dünyasının Başkenti Ankara” konseri düzenlendi.
 • Ustalar Çamlıdere'de Buluştu Çamlıdere Belediye Başkanı H. Caner Can’ın düzenlediği programda musikinin ve siyasetin ustaları bir araya geldi.
 • Onkoloji Hastaları Çamlıdere'de Çamlıdere Belediyesi ve Bir İyilik Yap Derneğinin ortaklaşa yaptığı proje kapsamında Ankara Onkoloji Hastanesinde tedavi gören hastaları ve ailelerini Çamlıdere gezisinde bir araya getirdi.
 • Gerede Suyu Aralık Ayında Başkent'te ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, Ankara’nın 2050 yılına kadar içme su ihtiyacını karşılayacak olan “Ankara İçme Suyu 2. Merhale Projesi-Gerede Sistemi” yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Kınacı, projenin yapım çalışmalarının yıl sonunda tamamlanmasının planlandığını ifade ederek, toplam uzunluğu yaklaşık 32 kilometre olan projenin yapım çalışmalarında bin 270 metrelik bir mesafenin kaldığını açıkladı.
 • Dünyanın En Uzun İçme Suyu Tünel Hattı Tüneli Gün Sayıyor Gerede’de Ankara İçme Suyu 2. Merhale Projesi Gerede Sistemi’ni inceleyen ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı, ’’Bu projeyle elektrik tüketmeyeceğiz, elektrik üreteceğiz’’ dedi.
 • Başkent'te İçme Suyunun Kaynağında Temizlik Başkent’in içme ve kullanma su ihtiyacını karşılayan ASKİ Genel Müdürlüğü, yosunların neden olduğu kötü tat ve kokunun önlenmesi için baraj göllerinde temizleme çalışmaları gerçekleştiriyor.
 • Çamlıdere Belediye Başkanı Can'a Çamdan Makam Aracı Çamlıdere Belediye Başkanı H. Caner Can, çamdan bir makam aracı yaptırdı.
 • Çamlıdere, Ankara Kalkınma Ajans Desteğiyle Markalaşıyor Ankara Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Yerel Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı tarafından desteklenmesi uygun bulunan “Çamlıdere Ekonomik Kalkınma ve Yerel Ürün Markalaştırma Projesi” başlıyor.
 • Çamlıdere Tanıtımda Sınır Tanımıyor Çamlıdere Belediye Başkanı H.Caner Can’ın talimatları doğrultusunda Beypazarı Festivaline tanıtım standının kurulmasının ardından Beypazarı’nda Çamlıdere tanıtımı yapılmaya başlandı.
 • Vosvos Sevdalıları Ankara'da Buluştu Çamlıdere’nin Aluçdağı Milli Parkı’nda Türkiye’nin dört bir tarafından gelen vosvos sevdalıları buluştu. Belediye Başkanı Caner Can’ın çam ağacından yaptırdığı vosvos araç da yoğun ilgi gördü.
 • Türkiye' Nin En Uzun Tünelinde Sona Yaklaşıldı Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen toplam 31 bin 592 metre uzunluğu ile ülkemizin en uzun tüneli olma özelliğini taşıyan ve Ankara’ nın 2060 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Gerede Sistemi’ nde sona yaklaşıldı.
 • Çamlıdere Doğa Ve Hayvan Müzesi Ziyaretçilerin Yoğun İlgisini Çekiyor Ankara’nın Çamlıdere ilçesinde bulunan Doğa ve Hayvan Müzesi ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor.
 • Çamlıdere'de Festival Coşkusu Ankara’nın Çamlıdere ilçesinde "Çamlıdere Festivali" başladı. Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, “21’inci yüzyıl, Türk’ün yüzyılı olduğu gibi Çamlıdere’nin de yüzyılıdır. Çamlıdere ip atlamayı değil, çağ atlamayı öğrenmiş ve öğretme yolunda da emin adımlarla yoluna devam etmektedir” dedi.
 • Anadolu Ekmeği Tat Ve Mineral Açısından Oldukça Zengin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Konferans Salonu ve Fuaye Alanı’nda Uluslararası Avrasya Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi’nin dördüncüsü düzenlendi. Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, ’’Anadolu ekmeği tat ve mineral açısından oldukça zengin. Biz de bu tat ve geleneği olabildiğince gelecek nesillere taşımak ve ekmek kültürümüzü geliştirmek için çaba harcıyoruz’’ dedi.
 • MHP'li Durmaz 15 Temmuz Gecesi Bahçeli'nin Tutumunu Anlattı 15 Temmuz hain darbe girişiminde parti genel merkezinde yaşananları anlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Darbe girişiminin ardından Devlet Bahçeli’nin makam odasında hepimiz acil olarak toplandık. Devlet Bey elindeki su dolu bardağı göstererek bizlere ’Bu kalkışma şu an bardaktaki su gibi. Rengi ve kokusu yok, nereden ve kimden geldiğini bilmiyoruz. Lakin bu kalkışma kimden gelirse gelsin biz bu darbe girişimine karşıyız’ ifadelerinde bulundu" dedi.
 • Ankara'da Sıfır Araç Taşıyan Tır Devrildi Açıklaması 1 Yaralı ANKARA – Ankara TEM otoyulunda sıfır araç taşıyan tırın devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı. Yol trafiğe kapanırken, kazada tırdaki 6 arazi aracı hurdaya döndü.
 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna İftarını Çamlıderelilerle Yaptı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, orucunu Şeyh Ali Semerkandi Hazretleri’nin diyarı Çamlıdere’de yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı sokak iftarıyla açtı.
 • Ankara'da Etkili Olan Yağışlar Barajları Doldurmaya Başladı Ankara’nın su ihtiyacını karşılayan 7 barajın doluluk oranı yüzde 30.10 olarak belirlendi. Kurtboğazı ve Eğrekkaya barajlarının doluluk oranları drone ile havadan görüntülendi.
 • Abdullah Ağar, Seçim Çalışmalarına Memleketi Çamlıdere'den Başladı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara 2. bölge 3. sıradan milletvekili adayı gösterilen güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, seçim çalışmalarına memleketi Çamlıdere ilçesinden başladı.
 • Başkent'in Beklediği Su Yolda Başkent’in içme suyu ihtiyacını karşılamak üzere Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan “Ankara İçme Suyu 2. Merhale Projesi Gerede Sistemi” çalışmaları yüzde 90 oranında tamamlandı.
 • Kahramankazan'da DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma Töreni Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “İnşallah 24 Haziran’dan sonra Türkiye’de refah seviyesi ve kalkınma çok daha gelişecek” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise, “İnşallah 24 Haziran’da yine milletin sözünün üzerine söz söylenmeyecek ve milletimizin kararı her şeyin üzerinde olacak” diye konuştu.
 • Başkent'te Cinayet Zanlısı 4 Kişi Tutuklandı Ankara’da cinayete karıştıkları şüphesiyle gözaltına alınan 4 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutulandı.
 • Başkent'in Suyu Emin Ellerde ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, "Vatandaşlarımız su konusunda israf yapmadan tasarrufa yönelmeli"dedi.
 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, Çamlıdere'yi Ziyaret Etti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Çamlıdere’yi ziyaret ederek, Oyuncak ve Doğa Müzesi’ni de dolaştı.
 • Orman Ve Su İşleri Bakanlığından Afrin Harekatına Destek Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de sürdürdüğü operasyona destek veriyoruz. Bir seferberlik halinde şu anda 60 iş makinemiz TSK’nın emrinde. Bütün araç gereçlerimiz Hatay sınırına sevk edildi” dedi.
 • Ankara'da Trafik Kazası Açıklaması 2 Yaralı Ankara’nın Çamlıdere Avdan mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • Yolcu Otobüsü Şarampole Devrildi Açıklaması 2 Ölü, 21 Yaralı Ankara’da Anadolu otoyolunda kontrolden çıkan şehirler arası yolcu otobüsü şarampole devrildi. Kazada 2 yolcu hayatını kaybetti, 21 kişi yaralandı.
 • Başkent'te Yolcu Otobüsü Şarampole Devrildi Açıklaması 2 Ölü, 21 Yaralı Ankara’da Anadolu otoyolunda kontrolden çıkan şehirler arası yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu 2 yolcu hayatını kaybetti, 21 kişi yaralandı.
 • Ankara'da Kar Yağışı Ankara’nın kuzey kesimlerinde geceden itibaren kar yağışı etkili oldu.
 • Ankara'daki Vahşi Hayat Fotokapanla Görüntülendi Kurt, geyik, ayı ve yaban domuzları, Ankara ormanlarında kurulan fotokapanlara takıldı.
 • ABB Meclisinde 'Atatürk' Damgası Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisinde konuşan Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunarak, “İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETÖ’lere maalesef ki esir olacağız” dedi. Can’ın sözleri CHP Grubu tarafından uzun süre alkışlandı.
 • Ankara-İstanbul Otobanıında Kaza Açıklaması 4 Ölü, 1 Yaralı Ankara-İstanbul Otobanı meydana zincirleme trafik kazası 4 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
 • Ankara-İstanbul Otoban Yolunda Kaza Açıklaması 4 Ölü, 1 Yaralı Ankara-İstanbul Otoban Yolunda meydana zincirleme trafik kazası 4 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
 • AHİD'den Başkan Tuna'ya Ziyaret Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya, Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) yönetici ve üyelerinden oluşan kalabalık bir heyet “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.
 • Başkent'te Mobilya İmalathanesinde Yangın Ankara’da mobilya üretimi ve satışı yapan bir iş yerinde çıkan yangın yan binaya sıçradı. 2 kişinin dumandan etkilendiği yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.
 • Ankara Büyükşehirden, Karış Karış Ankara Turu Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce Ankaralıya, ’yaşadıkları şehri tanıtmak’ amacıyla karış karış Başkent’i gezdiriyor. Başkentliler, büyükşehire ait otobüslerle, kentin dört bir tarafındaki 20 noktayı gezerek, unutamayacakları bir gün yaşıyor.
 • Başkent'te Düğün Yolunda Feci Kaza Açıklaması 5 Ölü İstanbul’dan Kahramanmaraş’a düğüne giden 5 kişilik ailenin içinde bulunduğu otomobil, Ankara’nın Çamlıdere ilçesinde park halindeki tıra arkadan çarptı. Hurdaya dönen otomobildeki 5 kişi olay yerinde hayatını kaybetti.
 • Murat 124 Sevdalıları Başkent'in Saklı Cenneti Çamlıdere'de Buluştu Başkent’in saklı cenneti Çamlıdere’de, Murat 124 sahipleri kampta bir araya gelerek hem ailece doğanın tadını çıkardı hem de Çamlıdere’nin tarihi yerlerini ve müzelerini gezdi.
 • Başkentte 'Sessiz Terapi' Filminin Çekimleri Başladı Kadına şiddet ve cinsel istismar konularında mesaj veren "Sessiz Terapi" sinema filminin çekimleri Ankara’da başladı.
 • Ankara'da Arı Sokan Bir Kişi Hayatını Kaybetti Ankara’nın Çamlıdere ilçesinde arı sokması sonucu rahatsızlanan bir kişi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
 • Grup Toplantısını Açık Havada Yaptı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben kendim için yürümüyorum. Ben adalet arayan bütün mağdurlar, mazlumlar için yürüyorum" dedi.
 • Kılıçdaroğlu, Grup Toplantısını 'Adalet Yürüyüşü'nde Yaptı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben kendim için yürümüyorum. Ben adalet arayan bütün mağdurlar, mazlumlar için yürüyorum. Bize doğuştan gelen haklarımızı veya anayasal haklarımızı lütuf olarak sunmaya çalışanlar var. ’Yürüyorsunuz lütfediyoruz biz size.’ Bunu tarihte firavunlar söylerdi günümüzde de diktatörler söylüyor" dedi.
 • CHP'nin Yürüyüşünde 6. Gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı yürüyüşün 6’ncı gününde.
 • CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü'nün 6. Günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 6’ncı gününde yürümeye devam ediyor.
 • Kılıçdaroğlu Grup Konuşmasını Çamlıdere Yol Ayrımında Yapacak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısını yarın saat 13.30’da Çamlıdere yol ayrımında yapacak.
 • Güvenpark Patlaması Sanığından İlginç Savunma Ankara Güvenpark’ta 13 Mart 2016’da gerçekleştirilen terör saldırısında kullanılan bomba malzemesini 2013 yılında Ankara’ya gömen sanık Azamettin Karakoç savunma yaptı. Ticaretle uğraştığını belirten Karakoç, gömdüğü bidonun içinde bomba yapımında kullanılan malzeme olduğunu bilmediğini, bidonun içinde ilaç yapımında kullanılan malzeme olduğunu sandığını savundu. Karakoç, Türkiye’de birkaç noktaya aynı şekilde bidon gömdüklerini söyledi.
 • Çamlıdere Aluçdağı’ndaki macera parkı büyük ilgi görüyor Çamlıdere Belediyesi’nce Aluçdağı’na kurulan Macera Parkı, paintball, ok ve havalı tüfek atış alanı ile başkentlilere keyifli bir haftasonu fırsatı sunacak..
 • Ankara Büyükşehir'den Çevre İlçe Meydanlarına Da Çiçek Vazoları Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan yeşil alan miktarını artırırken, bir taraftan da ilçelerde araç ve yaya yoğunluğunun bulunduğu meydanlara, refüjlere, parklara, boş ve atıl alanlara da çiçek vazoları yerleştirerek ayrı bir görünüm kazandırıyor.
 • Melih Gökçek, Çamlıderelilerle Bir Araya Geldi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Büyük Çamlıdere Buluşması” programına katıldı. Programda konuşma yapan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Çamlıdere’ye son 3 yılda yapılan yatırımları anlattı, gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi verdi ve 16 Nisan’da yapılacak referandumda neden ’evet’ denilmesi gerektiğini vurguladı.
 • Tam 1 Yıl Oldu! Ankara’nın en merkezi noktalarından olan Kızılay’da 38 kişinin hayatını kaybettiği, 19’u ağır 125 kişinin de yaralandığı terör saldırısının üzerinden bir yıl geçti.
 • Kızılay Saldırısının Üzerinden Bir Yıl Geçti Ankara’nın en merkezi noktalarından olan Kızılay’da 38 kişinin hayatını kaybettiği, 19’u ağır 125 kişinin de yaralandığı terör saldırısının üzerinden bir yıl geçti.
 • Güvenpark iddianamesi tamamlandı Ankara Güvenpark’ta 36 kişinin hayatını kaybettiği, 349 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısı ile ilgili hazırlanan iddianame tamamlandı.
 • Başkan Gökçek, Çamlıdere'de yağmur duasına katıldı! Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çamlıdere’de vatandaşlarla birlikte yağmur duasına katıldı.
 • Büyükşehir'den, Ahşap Şekillendirme Kursu Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma ve teşvik çalışmalarının ardından kırsal ilçelerde yaşayan ev hanımlarının el becerilerini geliştirerek meslek sahibi olmaları için yeni projeler sunmaya devam ediyor.
 • Esyav'ın Yeni Başkanı Prof. Dr. Hasan Ayrancı Oldu Ankara merkezli köklü bir vakıf olan ESYAV’ın yeni başkanı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Ayrancı oldu.
 • Kar Ankara'nın Yüzünü Güldürdü ASKİ Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, “Ankara en kurak yıllarından birini geçiriyor. Ama son günlerde baraj havzalarındaki yağışlar, endişelerimizi bir ölçüde de olsa giderdi” dedi.
 • Kar, Barajların Yüzünü Güldürüyor ASKİ Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, “Ankara en kurak yıllarından birini geçiriyor. Ama son günlerde baraj havzalarındaki yağışlar endişelerimizi bir ölçüde de olsa giderdi” dedi.
 • Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde tarımsal faaliyetleri ve jeotermal kaynakları geliştirmek amacıyla kurulan Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynakları Daire Başkanlığının çalışmaları hakkında Daire Başkanı Özgür Güven, Meclis üyelerine sunum yaptı.
 • Ankara 3 Bin Personeli İle Karla Mücadeleye Hazır Ankara Büyükşehir Belediyesi, öğle saatlerinde şiddetini artırması beklenen kar yağışına karşı 110 merkezi noktada 3 bin personel ve 832 aracıyla hazır bekliyor.
 • 5 Bin Adet Damızlık Koyun-Keçi Dağıtılacak Büyükşehir Belediyesi, Ankara genelinde küçükbaş hayvancılığı teşvik etmek ve geliştirmek amacıyla, Çamlıdere, Nallıhan ve Güdül’de yaklaşık 5 bin adet anaç ve damızlık koyun-keçi dağıtacak.
 • ASKİ Açıklaması 'Ankara'nın Hiç Yağmur Yağmasa Bile 1 Buçuk Yıl Yetecek Suyu Var' Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Necmettin Tahiroglu, beklenen son bahar yağışlarının yok denecek seviyeye düştüğünü belirterek, Ankara’nın barajlarında hiç yağmur yağmasa bile 1 buçuk yıl yetecek su bulunduğunu söyledi.
 • Şehit ateşi Ankara'nın Çamlıdere ilçesine düştü Suriye'de gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit düşen yüzbaşının kimliği belli oldu.
 1  2