Zeynep Dağı: Millet Hitler bıyığını Onur Öymen'e taktı

Haber Tarihi : 30.01.2010 09:02:28 AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Dağı, hükümete yönelik söylemlerde yer alan, diktatör ve Hitler yakıştırmalarına karşılık; ''Millet Hitler bıyığını, bize değil, Onur Öymen'e taktı' dedi.
A +   A -

'CHP, Meclis'i açık tutacak senaryoların içinde yer almadı' diyen Zeynep Dağı, Türkiye'nin dış siyaseti konusunda da Ahmet Necdet Sezer'in İran yanlışını hatırlattı.

TV8’de yayınlanan Erkan Tan’la Başkentten program konuğu olan AK Parti Ankara Milletvekili, Avrupa- Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı, Doç.Dr.Zeynep Dağı, hükümete yönelik söylemlerde yer alan, diktatör ve Hitler yakıştırmalarına karşılık; ‘’Millet Hitler bıyığını, bize değil, Onur Öymen’e taktı. CHP demokrasiyi ve Atatürk’ü temsil eden bir anlayış içinde olmak istiyorsa, parlamentoyu kapatmaya yönelik değil parlamentoyu açık tutmaya yönelik söylem ve senaryoların içinde yer almalı. Parlamento karşısında yer alarak, milletin iradesini kilit altında tutamazsınız ’’ dedi.

Demokrasiyi Geriye Çeken Herkes Vebal Altında!

‘’Ortada ciddi bir muhalefet sorunu var ve sorunları çözmeye talip olan AK Parti Hükümetine yönelik suçlamalarla bir yere varamayız’’ diyen Zeynep Dağı, ‘’Demokrasiyi geriye çeken herkes vebal altındadır. Siz bir sivil halkı temsil ediyorsanız ve demokrasiyi geriye çeken bir yaklaşım içindeyseniz, bundan dolayı vebal altındasınız. Hem siyasilerin hem de medyanın, duyarlı ve dikkatli olması gerekir’’ dedi.

Diktatör Kenan Evren’in Televizyon İzleme İhtimali!


Darbe Bir Parti Sorunu Değildir, Topyekün Halkı Hedef Alır!

Zeynep Dağı;‘’ Ben 1980 askeri darbe döneminde 15 yaşındaydım. Yaşananlar için şunu söyleyebilirim ki, darbenin maliyeti bütün toplum için çok ağırdır. Darbe bir parti sorunu değildir ve topyekün halkı hedef alır. Türkiye’nin büyümesinin ve istikrarının önüne setler çeker. Ne 1980 ne de 27 Mayıs darbelerinde AK Parti yoktu. Hem siyasilerin hem de medyanın tüm Türkiye’ye zarar verecek olan darbe söylemleri için dikkatli olması gerektiğini söylemek isterim’’ diye konuştu.

AK Parti Ankara Milletvekili; ‘’Kenan Evren , kendi döneminde TRT programlarındaki oturma şekillerine kadar el atmış. Kendisin de televizyon izleme olasılığına dikkati çekerek, ekran önünde olanlara, nasıl oturması gerektiği talimatlarında bile bulunmuştur. Talimatlara dayalı yaşanan dönemleri geride bırakarak, çok partili hayata geçilen, seçim ile gelmenin ve gitmenin kabul görüldüğü ,bugünün Türkiye’sinde , hükümete yönelik olan bazı suçlamaları kabul etmek söz konusu bile olamaz.’’ sözlerini kaydetti.

Şekiller Üzerinden Türkiye ve Dünya Analizi Yapmak, Geri Kalmışlıktır!


‘’Doğu ile ilişkilerde, şeriat var’’ iddialarına karşılık yapılan hükümet eleştirileri için konuşan AK Parti Ankara Milletvekili, ‘’ Şekiller üzerinden Türkiye ve dünya analizi yapmak geri kalmışlıktır. Artık bunları aşmalıyız. Türkiye hem Doğu hem de Batı’yı içine alan küresel bir gidişatın içinde yer almakta, ülke olarak tek bir blok aktörü gibi yansıtılmak hepimiz için haksızlık olacaktır, Hükümete yönelik bazı yakıştırmalara cevap bile vermek istemiyorum. diye konuştu.

Neden Daha Önce Yapılmadı Diye Kızacaklarına, Neden Başardınız Diye Hesap Soruyorlar!

Ahmet Necdet Sezer Cumhurbaşkanlığı zamanında gerçekleşen Rusya ziyaretine de dikkati çeken Zeynep Dağı;’’3 kişilik bir ekiple zayıf bir diplomasi görüntüsü altında gerçekleşen bu ziyaret, cumhurbaşkanlığı düzeyinde bir temas olarak değerlendirilemez. Sayın Sezer’in, İran’ın görüşme ve ziyaret talebine karşılık, cumartesi, pazar çalışılmadığı karşılığında bulunması da çok yanlış bir görüntüdür. Küresel gelişmelerin yaşandığı dönemde, herkes zamanla yarışırken biz Türkiye olarak yeterince zaman kaybettik. Bugüne geldiğimizde ise, son dönemde geçirmekte olduğumuz bu başarılı süreç için, özellikle de dış ilişkilere ilişkin tüm hükümet uygulamaları için konuşuluyor. O zaman ben de soruyorum, neden Japonya’ya cumhurbaşkanlığı düzeyinde ziyaret ilk bizim dönemde gerçekleşti ve Türkiye, bugün olduğu gibi her türlü global oluşum ve hareketin içinde, neden daha önce yer alamadı’’ diye konuştu.ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !