'kalecik Gençlik Merkezi Engelleri Kaldırıyor'Projesi Hayata Geçti

Haber Tarihi : 15.10.2014 12:26:42 Ankara Üniversitesi ile Kalecik Kaymakamlığı işbirliğinde “Kalecik Gençlik Merkezi Engelleri Kaldırıyor” projesi hayata geçti.
A +   A -

Proje ile Kalecik’teki gençlerin bakış açılarının değiştirilmesi hedefleniyor.
Ankara Üniversitesi ve Kalecik Kaymakamlığı ortaklığı ile yürütülen “Kalecik Gençlik Merkezi Engelleri Kaldırıyor” projesinin açılış toplantısı, Ankara Üniversitesi Kalecik Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşti. Ankara Kalkınma Ajansı tarafından da desteklenen projenin açılışı, AÜ Devlet Konservatuvarı’ndan isimlerin piyano ve şan dinletisiyle başladı.

Ardından proje ile ilgili bilgiler verildi.

Projede “Sosyal Kalkınma Altyapısının Güçlendirilmesi Mali Destek Programı”nın öncelikleri ele alındı. Bu kapsamda özel sosyal politika gerektiren grupların sosyal, kültürel ve fiziksel hizmetlere erişebilirliklerinin kolaylaştırılarak, yaşam memnuniyetlerinin artırılması için altyapının tesis edilmesi konusunda katkı sunmak projenin amacı olarak belirlendi. Projenin hedeflerinde ise öncelikle Kalecik’teki gençlere eşit ve Kalecik gençlerinin toplumun tüm kesimlerinde sosyal bağlarının güçlendirilmesini hedefleyen proje, özel amaç olarak ise gençlerin yeteneklerinin çoğaltılması, vizyonlarının geliştirilmesi ve birlikte gelecek kurgulama eğilimlerinin arttırılmasını kapsadı. Ayrıca proje kapsamında gerçekleştirilecek tüm faaliyetlerin yapımı tamamlanacak Kalecik Gençlik Merkezi’nde yürütülmesine karar verildi.