İç Anadolu’da 'birlik'Zamanı

Haber Tarihi : 31.05.2014 12:07:16 İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin 48’inci Olağan Meclis Toplantısı’nda seçim heyecanı yaşandı.
A +   A -

Yenimahalle Belediye Başkanı Kalecik Belediye Başkanı Filiz Ulusoy’un blok listelerinin yarıştığı seçimlerde Yaşar, Ulusoy’un aksine birleştirici söylemleri ve yapıcı tutumuyla İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı seçildi.
Neva Palas Otel’de gerçekleşen toplantıya, İç Anadolu’nun farklı illerinden çok sayıda belediye başkanı katıldı.

Divanın oluşturulmasıyla başlayan toplantıda Divan Başkanlığı’nı Hacıbektaş Belediye Başkanı Hacıbektaş Belediye Başkanı Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök üstlendi.

“BENİM DÜNYAMDA KAVGA YOK”
Seçimin ardından kendisini başkan seçen üyelere seslenen Yaşar, şunları söyledi: “Yeni yönetim olarak bu birliğe üye olan herkese eşit mesafede yaklaşacağız. Birliğimizi daha iyi noktaya taşımak için var gücümüzle çalışacağız. İmkansızlık içerisindeki belediyelere en büyük desteği vereceğiz. Benim dünyamda kavga yok, barış var. Burada da siyaset değil, iş yapacağız.”

HALEF SELEF YAN YANA
Toplantıda birliğin eski Başkanı Bülent Tanık ve yönetimine şimdiye kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Tanık, veda konuşmasında yeni yönetime başarı dileyerek “Artık davul sizin boynunuzda. Alnı ak, başı dik, görevin gereğini yaptım diyebileceğiniz bir dönem diliyorum. Birliğimizin yoluna, büyüyerek devam edeceğine inancım tamdır” dedi