Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu'ya Açıklaması 'Bizi Tahrik Etmeyin'

Haber Tarihi : 13.03.2019 15:08:18 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizi tahrik etmeyin, biz bu oyuna gelmeyeceğiz ama bunun hesabını uluslararası camiada sizlere soracağız. Bu millet ayakta olduğu sürece hiç kimse ezanların semalarda yankılanmasına engel olamaz, Kudüs davasını bizlere unutturamaz. Mübarek mescidimize yapılan her saldırı karşısında bizi bulacaklar” dedi.
A +   A -

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pursaklar’da toplu açılış töreninde konuştu.

31 Mart yerel seçimlerinde Pursaklar’dan rekor beklediğini belirten Erdoğan, “Ülkemizin, Ankara’nın ve ilçemizin ihtiyacının laf değil hizmet, yatırım olduğunu Pursaklılar çok iyi biliyor. Bu seçimlerde Pursaklar’dan özellikle ezan düşmanlarına, sandıkta esaslı bir ders vermelerini bekliyorum” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinin bir beka seçimi olduğunu bir kez daha yineleyen Erdoğan, “Ezanımızı hazmedemeyenler, bayrağımızı yakanlar bunlar kimle el ele, CHP ile el ele. Belgeyle konuşuyorum. Şu anda Bay Kemal bunlarla el ele, kol kola, sandığa beraber gidiyorlar. Ankara’da Bay Mansur bunlarla beraber mi? Bunların beraber oylarını istiyorlar mı? 4’lü çete. CHP, HDP, sözde İYİ Parti ve bir de Saadet. Bunlara istiyorum ki sizler hep beraber dersinizi orada verin” ifadelerini kullandı.

“Bizi tahrik etmeyin”

Ankara mitingimizi 23 Mart’ta gerçekleştireceğiz. Ardından seçimden birkaç gün önce Ankaralı kardeşlerimle birlikte olacağız. CHP, HDP emri nereden alıyor, Kandil’den. Terör örgütlerinden bu talimat alanlara Pursaklı kardeşlerim yürü der mi, milletimiz bunlara Türkiye’nin yönetimini teslim etmediği gibi Ankara’nın, İstanbul’un, İzmir’in ve diğer şehirlerimizin belediyelerini de teslim etmeyecektir. Bu ittifak karanlık bir ittifaktır. Önde gözüken başka, arkadaki siluetler başkadır” diye konuştu.“CHP’ye oy veren kardeşlerimizi de bu adamdan kurtaralım”

Erdoğan, Pursaklar’a yapılan yatırımlara ilişkin ise şu bilgileri verdi:

“Toplam yatırım bedeli 176 milyon lira olan 29 kalem eser ve hizmetin resmi açılışını yapıyoruz. Bu yatırımlar arasında 150 yataklı Pursaklar Devlet Hastanesi, Belediye Hizmet Binası, 400 bin metrekare büyüklüğe ulaşan 66 adet park var. Spor tesislerinden kreşlere, sosyal ve kültürel tesislerden cami ve Kur’an kurslarına kadar toplam 29 kalem yatırımın Ankara’ya hayırlı olmasını diliyorum. Bugüne kadar yaptığımız 120 katrilyon liralık yatırımla adeta Ankara’nın çehresini değiştirdik. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ticarette, sanayide, kültür sanatta, her alanda şehrimizi eşi benzeri görülmemiş hizmetlere kavuşturduk. Bay Kemal 10 yıl önce daha iyiydi diyor. Bu adam böyle bir defa koltuğa oturdu mu bir daha oradan kalkmasını bilmiyor. Bir koyun teslim edin onu kaybeder gelir ama koltuğu kaybetmiyor, oraya yerleşti bir daha da kalkmıyor. 31 Mart’ta öyle bir ders verelim ki CHP’ye oy veren kardeşlerimizi de bu adamdan kurtaralım.”

“Pursaklar’ı Ankara’nın yükselen yıldızı haline getirdik” diyen Erdoğan, Kuyubaşı-Esenboğa metro hattıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, bu projeyi Pursaklar’a kazandıracaklarını söyledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !