CHP'den Suç Duyurusu

Haber Tarihi : 03.05.2019 18:18:24 CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı girişimiyle ilgili, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut hakkında suç duyurusunda bulundu.
A +   A -CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara İl Jandarma Komutanı Ünsal Bulut’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı girişimi sırasında görevinin gereklerini yerine getirmeyerek, görevi kötüye kullandığı iddiasıyla hazırlanan suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdi. Özkoç, adliye önünde yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan linç girişimiyle ilgili gerekli önlemlerin alınmadığının açık olduğunu savundu. Özkoç, “Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile ilgili herhangi bir koruma tedbirinin alınmadığı ortadadır. Bu doğrultuda Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut ve diğer ilgililerle ilgili bilinçli ve bilinçsiz hataları ve eksiklikleri doğrultusunda şikayette bulunuyoruz.” diye konuştu.“Savcı görevden el çektirilmeli”

Soruşturma kapsamında hiçbir tutuklu bulunmadığına dikkat çeken Özkoç, "Tutuklama olması için orada Genel Başkanımın, genel başkan yardımcılarımın, milletvekillerimizden, TBMM Başkanvekilimizden herhangi birinin ölmesi mi gerekiyordu? Ancak öldüğü zaman mı bu bir linç olayı olarak görülecekti? Bu nedenlerden ötürü görevinin gereklerini yapmadığını düşündüğümüz, Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı hakkında görevi kötüye kullanma suçundan soruşturma başlatılmasını ve disiplin işlemi yapılmasını sağlamak üzere Hakimler ve Savcılar Kuruluna başvuru yapacağız. Görevden el çektirilmelidir." şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !