Çankaya Yazı 'Beşte Sanat' İle Sürüyor

Haber Tarihi : 15.06.2010 13:32:35 Çankaya Belediyesi'nce Çankaya Yazı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "17. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu" ve "Beşte Sanat" Kızılay'a renk getirdi.
A +   A -

Japonya'dan Masatada Katsuki, Portekiz'den Filomena Almeida, Avusturya'dan Maria Elisabeth Mayrl, Başkent Üniversitesi'den Bora Türkan, Kocaeli Üniversitesi'nden Nevzat Atalay ve bağımsız heykeltıraş Erdal Duman'ın katıldığı sempozyumda yontular yurttaşların meraklı bakışları arasında şekillenmeye başladı.
Çankaya Yazı ile 7 Gün 24 saat yaşayan bir kent hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Bülent Tanık, Project Maya grubu tarafından verilen 'Beşte Sanat' konserini yurttaşlarla birlikte izledi. Latin ve Ege ezgileriyle eğlenen yurttaşların coşkusunu paylaşan Tanık, Sakarya'ya kardeş ülkelerin ezgilerini taşıdıkları için Project Maya Grubu'na teşekkür etti.
Japonya'dan gelen heykeltıraş Masatada Katsuki, ısrarla Japonca konuştuğu için çalışmalar sırasında görevliler Türkçe-Japonca sözlüklerle çalışıyorlar. Öğrendiği Türkçe sözcükleri her fırsatta tekrarlayan Katsuki, sempatik tavırlarıyla Çankayalıların gönlünde taht kurarken, tane tane konuşunca anlaşabileceklerini düşünen yurttaşların sanatsal sohbete girme çabaları da sıkça gülüşmelere yol açıyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !