Avrupa Bayan Voleybol Ligi Finalleri

Haber Tarihi : 25.07.2010 20:09:13 Avrupa Bayan Voleybol ligi finallerinde 3. olan A Milli Takımın Antrenörü Alessandro Chiappini, "Güçlü takımlara karşı iyi oynamayı öğrenmemiz gerekiyor" dedi.
A +   A -

A Milli Takımın Antrenörü Chiappini maç sonunda yaptığı açıklamada, İsrail'i finallere katılmış olmalarından dolayı tebrik ederek, ''Dünkü maç hep aklımızdaydı. Herkes çok üzgündü. Bu çok normal çünkü evimizde kazanmamız gereken bir maçı kaybettik. Bugün ise kazandık ve üçüncü olduk. Üçüncü olmak, dördüncü olmaktan her zaman daha iyidir" dedi.
İtalyan Antrenör Chiappini, finallerdeki performanslarının, ekim ayında Japonya'da yapılacak Dünya Şampiyonası öncesi bir referans olarak kabul edilmemesi gerektiğini belirterek, ''Çok daha farklı olacaktır. Hazırlanmak için vaktimiz var. Güçlü takımlara karşı iyi oynamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bu süre içinde birçok takımla maç yapmak istiyoruz. Bir süre tatil yapacağız'' diye konuştu.
İsrail Milli Takımı Kaptanı Tatjana Garber Fraga ise organizasyondan çok memnun kaldıklarını vurgulayarak ''Final organizasyonundan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Kendimizi burada hiç rahatsız hissetmedik'' ifadelerini kullandı.
İsrail Milli Takım Antrenörü Arie Selinger de organizasyonun son derece iyi olduğunu ifade ederek, ''Finallere gelmek bile bizim için çok önemliydi. Çok iyi takımlarla oynadık. Türkiye'yi üçüncülüğünden dolayı tebrik ediyorum'' şeklinde konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !