Ak Partili Özdalga, 'Chp'nin Yıkıcı Siyasetinin Bir Fotoğrafı' Başlıklı Çalışmasını Tanıttı

Haber Tarihi : 12.04.2010 13:09:44 AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, CHP'nin Türkiye'de demokrasiyi vesayet altında tutan sacayağının, siyasi bacağı olduğunu ve askerlerin siyasete karışmasına son vermeye dönük her adıma direndiğini belirterek, 'CHP'nin yıkıcı siyasetinin bir fotoğrafı' başlığıyla hazırladığı çalışmayı tüm dünya ülkelerindeki demokratlara göndermeye b
A +   A -

AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, CHP'nin Türkiye'de demokrasiyi vesayet altında tutan sacayağının, siyasi bacağı olduğunu ve askerlerin siyasete karışmasına son vermeye dönük her adıma direndiğini belirterek, 'CHP'nin yıkıcı siyasetinin bir fotoğrafı' başlığıyla hazırladığı çalışmayı tüm dünya ülkelerindeki demokratlara göndermeye başladığını açıkladı.
Özdalga, mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin Türkiye'de demokrasiyi vesayet altında tutan sacayağının, siyasi bacağı olduğunu belirterek, bugün CHP'nin askerlerin siyasete karışmasına son vermeye dönük her adıma direndiğini kaydetti. Anayasal düzeni değiştirmeye dönük yasadışı eylemlere karışanların yargı önünde hesap vermesine karşı çıktığını ve onların avukatlığını yaptığını ifade eden Özdalga, "Yüksek yargının askeri rejim anayasasından kaynaklarının imtiyazlarının değiştirilmesine sert
bir şekilde muhalefet etmektedir. Demokratik açılım adından yürüttüğümüz reformları, her türlü kara çalmaya başvurarak engellemeye çalışmaktadır" dedi.
AK Parti'ye dönük kapatma davasının 2008 Temmuz ayında bir oy farkla reddedildiğini ve siyasi reformlara dönük çalışmaların tekrarhız kazandığını belirten Özdalga, "2008 Temmuz ayından günümüze kadar siyasi gündemi büyük ölçüde belirleyen üç konu vardır. Bunlar Ergenekon, Balyoz, Kafes gibi hukuki davalar, yargı ve anayasa reformları, demokratik açılım adı altında AK Parti'nin başlattığı girişimlerdir" dedi.
'CHP'nin yıkıcı siyasetinin bir fotoğrafı' başlıklı bir çalışma hazırladığını belirten Özdalga, bu metinde CHP'nin izlediği yıkıcı muhalefetin somut örneklerle ve özellikle CHP Lideri Baykal'dan yapılan alıntılarla anlatıldığını söyledi. Özdalga, hazırladığı bi çalışmayı, sadece Avrupa'daki değil, Japonya'dan Brezilya'ya, Avustralya'dan Meksika'ya kadar dünyanın b ütün demokratlarına dünden itibaren göndermeye başladığını söyledi. Metnin sonunda ayrıntılı bir dipnotlar bulunduğunu belirten Özdalga,
CHP'lilerin daha önce söylediklerini inkar ettiklerini belirterek, bu nedenle ayrıntılı dipnotlarla metni desteklediğini kaydetti.
Özdalga ayrıca, elindeki kartondan yapılmış 6.6 cm çapındaki bir daireyi de göstererek, bunun Ergenekon kazılarında ortaya çıkan tahrip gücü yüksek lav silahının çapı olduğunu, ancak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bunu 'boru' olarak nitelediğini söyledi.
Gazetecilerin soruları üzerine, bu çalışmayı AK Parti adına değil, milletvekili olarak hazırladığını belirten Özdalga, çalışmadan nasıl bir geri dönüş beklediğinin sorulması üzerine de, daha öncede benzer çalışmalar yaptığını ve olumlu geri dönüşler olduğunu söyledi. Kendisine ayrıntılı sorular sorulduğunu ve kaynaklar istendiğini belirten Özdalga, "Gelecekte de bunu tekrar edeceğiz. CHP demokrasi çizgisine gelene kadar" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !