4 kişiyi katleden eski muhtar adliye sevk edildi

Haber Tarihi : 20.05.2010 11:45:49 Ankara'nın Kalecik ilçesinde 4 kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin ise yaralandığı saldırının zanlısı Yusuf O. adliyeye sevk edildi.
A +   A -

Kalecik İlçesi Gökköy'de dün yaşanan olayda eski muhtar Yusuf O. ile seçimlerde kendisini desteklemedikleri için aralarının bozuk olduğu yeğenleri arasında tartışma yaşandı.

Koç ailesine ait ineğin bahçesine girmesine sinirlenen Yusuf O. (52) pompalı tüfek ve tabanca ile Koç ailesinin yaşadığı eve yönelik ateş açmaya başladı. Açılan ateş sonucunda Satılmış Koç, Nizamettin Yılmaz, Ömer Koç ve Mustafa Koç hayatını kaybederken Refik Demirtaş, Güngör Koç ve Muammer Yılmaz yaralandı. Saldırının ardından kaçan Yusuf O. polis ekiplerinin cep telefonu sinyali ile yerini tespit etmelerin ardından yakalandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan zanlı polis sorgusunun tamamlanmasın ardından Özel Hareket Şube Müdürlüğü polislerinin eşliğinde Kalecik Adliyesi'ne sevk edildi

MUHTARIN EVİ YANDI

Ankara'nın Kalecik ilçesinde silahla 4 kişiyi öldüren, 1'i ağır 3 kişiyi de yaralayan ilçeye bağlı Gölköy köyünün eski Muhtarı Yusuf O'nun evinde çıkan yangında ev kullanılmaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre, Yusuf O'nun Kalecik'e bağlı Gölköy köyündeki evinde yangın çıktı. Yangında kullanılmaz hale gelen evi, Kalecik Belediyesi ekipleri, iş makineleriyle yıkıyor.

Yusuf O'nun ailesinin, yangın sırasında Kalecik'teki bir akrabalarının yanında olduğu öğrenildi.

Öte yandan, Yusuf O'nun evinin, bir kadın tarafından yakıldığı iddia edildi.